320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен старт

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.11.2021
Пол: Мъж

320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен старт

Мнение от gom33x » 02 Ное 2021, 12:14

Здравейте, наскоро се сдобих с BMW F30 320d xDrive LCI. Взех го от първи собственик и е на 120к реални км. Колата е с 8 степенния ZF.
Имам само едно притеснение, че при смяна от 1ва към 2ра скорост има едно приплъзване сякаш забавя ускорение и връща леко обороти точно преди да смени скорост. Долу ще кача видео на въпросния проблем. Това го прави само от 1ва към 2ра скорост и когато сменя 1>2>3>4 има едно леко избутване след като смени скорост, не мога да го нарека ритане, но е все едно на ръчна скоростна кутия когато пуснеш малко по-рязко съединителя.
Това всичко го прави когато запаля сутринта първите 15-20 минути докато загрее. След това почти не се усеща. По принцип съм чел, че ZF8 са доста надеждни и здрави, но също така смяната на предавките трябва да не се усеща изобщо. Ако някой се е сблъсквал с нещо подобно и има опит нека сподели дали трябва да се притеснявам или да си карам и да си свиркам, понеже това е първото ми БМВ и автоматик като цяло и не знам какво мога да очаквам.
Благодаря предварително за отеделеното време.

Линк към видеото: https://www.youtube.com/watch?v=41LYHAJnl1A

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от awful » 02 Ное 2021, 14:12

Като гледам как сменя на клипа не мога да кажа че сменя лошо , при мен не съм забелязал дали при смяна от 1 ма 2 го има това нещо но като гледам как сменя след 2 ами всичко си е ок. Няма да е лошо да смениш маслото ако не е правено ще има резултат.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.11.2021
Пол: Мъж

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от gom33x » 02 Ное 2021, 14:18

awful написа:Като гледам как сменя на клипа не мога да кажа че сменя лошо , при мен не съм забелязал дали при смяна от 1 ма 2 го има това нещо но като гледам как сменя след 2 ами всичко си е ок. Няма да е лошо да смениш маслото ако не е правено ще има резултат.

Стария собственик каза, че на 100к е обслужена скоростната кутия, а на 125к раздатката с ремонтен комплект.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от zvetiko » 02 Ное 2021, 14:24

На 120К реални, едва ли има смисъл от смяна на маслото. Може да се провери за омасляване и ако има да се види нивото и долее при необходимост.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от awful » 02 Ное 2021, 20:12

https://www.bmwnews.it/cambio-automatic ... ggio-2016/

Тук които иска да си преведе за какво става на въпрос, на кратко след 2016 маслото се произвежда от Шел и за да функционира коректно се препоръчва смяна на маслото от 80к км до 120к км, нищо че автомата е на ЗФ
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.11.2021
Пол: Мъж

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от gom33x » 03 Ное 2021, 12:11

awful написа:https://www.bmwnews.it/cambio-automatico-zf8hp-nuova-modalita-manutenzione-maggio-2016/

Тук които иска да си преведе за какво става на въпрос, на кратко след 2016 маслото се произвежда от Шел и за да функционира коректно се препоръчва смяна на маслото от 80к км до 120к км, нищо че автомата е на ЗФ

Да, това е изпълнено. Маслото е сменено на 100к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от tosh » 04 Ное 2021, 23:30

На видеото нищо не мога да разбера, но имах F30 преди фейса 320d xDrive и подобно придърпване или леко почукване ми се получаваше заради раздатката.
Два пъти я сменяха и накрая “заспа” понеже я смениха с “подобрената” версия (по гаранция мина).
Може би предишния собственик не е ползвал ремонтен комплект от подобрената версия???


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.11.2021
Пол: Мъж

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от gom33x » 06 Ное 2021, 9:00

tosh написа:На видеото нищо не мога да разбера, но имах F30 преди фейса 320d xDrive и подобно придърпване или леко почукване ми се получаваше заради раздатката.
Два пъти я сменяха и накрая “заспа” понеже я смениха с “подобрената” версия (по гаранция мина).
Може би предишния собственик не е ползвал ремонтен комплект от подобрената версия???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Дали е ползвал ремонтен комплект от подобрената версия не мога да кажа.

Междувременно се поразрових малко и на много места се оплакват от раздатки и то на сравнително малко км. Ако и при мен е "тръгнала" раздатката как мога да проверя дали наистина става въпрос за раздатка и в случай, че наистина е раздатка какви варианти имам? Може ли да се рециклира/отремонтира и да се реши въпросният проблем или трябва нова? И като цени как стоят нещата?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от Spaidy » 09 Ное 2021, 18:57

Рециклират се, за цени около 1000-200-300, зависи на кой майстор попаднеш…

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 2.11.2021
Пол: Мъж

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от gom33x » 10 Ное 2021, 20:53

Spaidy написа:Рециклират се, за цени около 1000-200-300, зависи на кой майстор попаднеш…

Някой надежден сервиз за София да препоръчате където могат да я погледнат?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от Spaidy » 11 Ное 2021, 20:46

https://www.olx.bg/d/ad/bmv-bmw-razdatk ... 6vuSR.html

Този е един от най- известните на раздатките ама не познава парите… за смяна на събно колелце за 12 лева иска по 300-400 на който не разбира… иначе си разбира от работата и е кадърен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от ceco_kd » 11 Ное 2021, 22:38

Но за разлика от някой дето искат едва ли не да им се довериш доживот за бараката си, пича ще ти отговори на всеки един въпрос(и то по телефона!!!!! За което евала!......има хора писали тук, ама сега не можеш им стигна носа с говняна пръчка. И събмо колело идва от корена на думата зъб....така, че се пише зъбно.....ама нищо това не е бг форум явно.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от Spaidy » 12 Ное 2021, 6:19

ceco_kd написа:Но за разлика от някой дето искат едва ли не да им се довериш доживот за бараката си, пича ще ти отговори на всеки един въпрос(и то по телефона!!!!! За което евала!......има хора писали тук, ама сега не можеш им стигна носа с говняна пръчка. И събмо колело идва от корена на думата зъб....така, че се пише зъбно.....ама нищо това не е бг форум явно.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk


Пиша от телефона и ми е пукнат протектора и вместо З ми е хванало С!
Неграмотник с две икономически образувания съм ти ли тръгна да ме учиш на граматика, селяндур!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от Satanism » 12 Ное 2021, 8:22

ceco_kd написа:Но за разлика от някой дето искат едва ли не да им се довериш доживот за бараката си, пича ще ти отговори на всеки един въпрос(и то по телефона!!!!! За което евала!......има хора писали тук, ама сега не можеш им стигна носа с говняна пръчка. И събмо колело идва от корена на думата зъб....така, че се пише зъбно.....ама нищо това не е бг форум явно.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk

Значи, не може да пишеш "някоЙ дето искаТ" и да правиш забележки за правописни грешки. Просто не става, чуек....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: 320d приплъзване и груба смяна на скорости при студен ст

Мнение от Alben » 12 Ное 2021, 9:33

:clap:
Satanism написа:
ceco_kd написа:Но за разлика от някой дето искат едва ли не да им се довериш доживот за бараката си, пича ще ти отговори на всеки един въпрос(и то по телефона!!!!! За което евала!......има хора писали тук, ама сега не можеш им стигна носа с говняна пръчка. И събмо колело идва от корена на думата зъб....така, че се пише зъбно.....ама нищо това не е бг форум явно.

Изпратено от моят SM-A725F с помощта на Tapatalk

Значи, не може да пишеш "някоЙ дето искаТ" и да правиш забележки за правописни грешки. Просто не става, чуек....

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook