Електрическа рейка , чукане ... решение ?

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Електрическа рейка , чукане ... решение ?

Мнение от Dextuar » 02 Май 2022, 18:04

gom33x написа:Звънях в М кар и в Дару кар да питам само ме въртят, дават ми някакви телефони на приемчици, които не отговарят. В Дару кар приемчика ме пита на колко КМ е колата и каза, че имало някакво ограничение в КМ за тази процедура, но не бил сигурен, щял да провери и да звънне, но уви, ни вест, ни кост.

Някой, който е извършил въпросната процедура някъде и евентуално да е доволен?


На мен ми го смениха по мое желание в Ауто Бавария миналата година, 200лв излезе, никой не ме е питал за км, тогава колата беше на 40к км някъде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Електрическа рейка , чукане ... решение ?

Мнение от Deyan Velev » 01 Мар 2024, 18:05

Подмених втулката на 96к км , вече се усещаше потропване и не прецизност в управлението на моменти . Волана си стана отново както трябва и потропването изчезна .
ПС - Колата няма актив стийринг , но явно 335и и 335д са с ТК рейка дори и да нямаш тази екстра .
ПС2 - Ремонтния комплект вече е 160 лв

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10393
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Електрическа рейка , чукане ... решение ?

Мнение от Leon » 06 Мар 2024, 9:50

При мен на място и ниска скорост започва да се чува нещо като силно скърцане по-скоро, не е тропане. Потропване понякога има в движение по неравности, окачването е ОК, такива ли са симптомите, за които говорите?
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Електрическа рейка , чукане ... решение ?

Мнение от Deyan Velev » 06 Мар 2024, 21:04

Хм , нямах скърцане . На изгасен мотор опитайте да разклатите волана , в гараж или подземен паркинг ясно се чува когато тропа . В движение и на запален мотор почти не може да се хване от къде идва .

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook