Шум от двигателния отсег

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 26.05.2021
Пол: Мъж
Кара: F31 320D LCI

Шум от двигателния отсег

Мнение от Blashyrkh » 24 Сеп 2021, 17:14

Здравейте колеги.
Бих искал да се допитам до опита ви и се надявам на мнение, което да ме насочи в правилната посока. Собственик съм на f31 320D LCI 2017г. От около седмица автомобилът издава странен шум при работа на мотора, особено когато сутрин навън е студено. Шумът изчезва при потегляне и в движения го няма. Когато колата е загряла шум няма дори на място. На мен ми звучи като някакъв ремък. Чух предположения и за въздух, който излиза от някъде.

Колата е на 170,000 км и се чудих дали не е дошло време за смяна на веригата. От друга страна не знам точно как звучи веригата, когато е разтегната и гледах клипове в youtube за справка, но не попаднах на шум, като при мен. Отидих в М-Кар София, за да я погледнат и да кажат. Преди малко бях там, за да взема автомобила и според тях шумът "трябва" да е от веригата. Понеже колата не беше поместена от мястото, на което я бях оставил, а там са безкрайно натоварени, подозирам, че някой инженер е изнезнал, запалил е колата, чул е нещо (може би не въпросния шум) и е заложил на веригата. Дамата, с която разговарях, спомена за някакво "щракване" при палене (тя не е присъствала на пробата) и това било като от верига.

Понеже не били сигурни, предлагат ми някакъв преглед и тест на веригата, който обаче струва 400 лв. От него би трябвало да се разбере дали е разтегната и дошло ли е време за смяна. На този етап отказах, понеже парите ми се струват много само за една диагностика. Ако се окаже, че проблема не е от вреигата, тогава щели да търсят друго.

На видеото от линка по-долу може да се чуе шума. Ще съм благодарен ако някой сподели мнение от опит или друго на експертна основа. Може и съвет къде да отида за второ мнение. Благодаря предварително за отделеното време и внимание.

https://www.youtube.com/watch?v=CNr5fH0LkJU
Better to light a candle than curse the darkness.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 1.08.2019
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: ВАЗ 2106 Turbo / BMW E46 330xi
Мечтае да кара: E30 M3 SPORT EVOLUTION / Е36 М3 / E46 M3
Детайли за колата: E36 - M43B18 --> M50B20 (Продадена)

Re: Шум от двигателния отсег

Мнение от DiscontroL » 26 Сеп 2021, 13:21

На мен ми звучи все едно от някъде излизат изгорели газове..
Race cars is my escape from all bullshit in life...

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 26.05.2021
Пол: Мъж
Кара: F31 320D LCI

Re: Шум от двигателния отсег

Мнение от Blashyrkh » 27 Сеп 2021, 9:27

:driving:
DiscontroL написа:На мен ми звучи все едно от някъде излизат изгорели газове..


Във вторник ще я закарам в Ауто Бавария. Надявам се там да са по-отзивчиви и да помогнат. Ще го съчетая със смяната на маслото. После ще споделя резултата.
Последна промяна Blashyrkh на 28 Сеп 2021, 9:00, променена общо 1 път
Better to light a candle than curse the darkness.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Шум от двигателния отсег

Мнение от Airdust » 27 Сеп 2021, 13:05

На мен ми звучи като на ролка от пистовия ремък.... Може и демпферната шайба на коляновия вал да се обажда...

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 26.05.2021
Пол: Мъж
Кара: F31 320D LCI

Re: Шум от двигателния отсег

Мнение от Blashyrkh » 28 Сеп 2021, 10:57

Благодаря ви за отговорите.

Оказа се от разхлабена паланка, която придържа DPF-а на мястото му. От вибрациите по време на работа на мотора въпросната паланка се е клатила и е създавала шума.
Better to light a candle than curse the darkness.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Шум от двигателния отсег

Мнение от pepsin » 28 Сеп 2021, 14:43

За мен са веригите :( Ако не си ги сменявал колега веригите,по-добре ги смени.Да не говорим,че може и да е нещо от сорта на гнп,маслена помпа,основни и биелни лагери.Това е мое мнение и не ангажирам никой с него,все пак всеки сам си решава.Аз минах през този път,без никакви симптоми ;)

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook