Сервизни интервали борд компютър

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.04.2021
Кара: F31 320 xd, 2016

Сервизни интервали борд компютър

Мнение от mrd » 26 Апр 2021, 8:48

Привет, от скоро съм собственик на Ф31. Колата я закупих от Премиум Селекшъна на Ауто Бавария с включена гаранция.
Началото на март месец отидох до АБ да ми сменят масло и всички филтри. Взех си колата и всичко си е наред.
След сервизирането при стартиране на колата ми изписваше Service 30 000 km 03/2023 и км си намаляваха нормално и постепенно.
Нещо което ми направи впечатление последните дни е, че при стартиране пише Service 3200 km 03/2023. А пък съм минал не повече от 2000 - 2500 км от сервиза.
Разрових се из настройките на борд компютъра и ми направи впечатление че километража на колата въведен е същия като този въведен през декември когато АБ са придобили колата и са я проверили. Докато по фактура за смяна на масло километража е с около 1000 км повече, които са били и реалните км на колата, тъй като аз я карах приблизително толкова след като я закупих.

Другото нещо е че предните накладки както бяха на 34 000 км преди смяна изведнъж за 1 месец станаха на 3200 км, това нормално ли е? И възможно ли е да има връзка с горното?

Много благодаря предварително за отговорите и се извинявам ако подобна тема е пускана, но аз просто не успях да намеря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 99
Регистриран на: 9.05.2017
Кара: E61 530xd lci

Re: Сервизни интервали борд компютър

Мнение от Bungo_Baggins » 27 Апр 2021, 8:47

Сервиз 3200 km най-вероятно го гледаш на малкия дисплей при километража. Там те известява за предстоящата интервенция с оставащ най-малко километраж до настъпването и.
Така че това не би трябвало да ти е маслото.
Разгледай всички останали сервизи, които предстоят в Айдрайва и ще се ориентираш за коя иде реч.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 31.10.2019

Re: Сервизни интервали борд компютър

Мнение от SoldierOfGod » 27 Апр 2021, 8:53

mrd написа:Привет, от скоро съм собственик на Ф31. Колата я закупих от Премиум Селекшъна на Ауто Бавария с включена гаранция.
Началото на март месец отидох до АБ да ми сменят масло и всички филтри. Взех си колата и всичко си е наред.
След сервизирането при стартиране на колата ми изписваше Service 30 000 km 03/2023 и км си намаляваха нормално и постепенно.
Нещо което ми направи впечатление последните дни е, че при стартиране пише Service 3200 km 03/2023. А пък съм минал не повече от 2000 - 2500 км от сервиза.
Разрових се из настройките на борд компютъра и ми направи впечатление че километража на колата въведен е същия като този въведен през декември когато АБ са придобили колата и са я проверили. Докато по фактура за смяна на масло километража е с около 1000 км повече, които са били и реалните км на колата, тъй като аз я карах приблизително толкова след като я закупих.

Другото нещо е че предните накладки както бяха на 34 000 км преди смяна изведнъж за 1 месец станаха на 3200 км, това нормално ли е? И възможно ли е да има връзка с горното?

Много благодаря предварително за отговорите и се извинявам ако подобна тема е пускана, но аз просто не успях да намеря.
И при мен стана същото с предните накладки от 20000 показва 4200. Предполагам е нагласено на време.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Сервизни интервали борд компютър

Мнение от Satanism » 27 Апр 2021, 9:42

SoldierOfGod написа:
mrd написа:Привет, от скоро съм собственик на Ф31. Колата я закупих от Премиум Селекшъна на Ауто Бавария с включена гаранция.
Началото на март месец отидох до АБ да ми сменят масло и всички филтри. Взех си колата и всичко си е наред.
След сервизирането при стартиране на колата ми изписваше Service 30 000 km 03/2023 и км си намаляваха нормално и постепенно.
Нещо което ми направи впечатление последните дни е, че при стартиране пише Service 3200 km 03/2023. А пък съм минал не повече от 2000 - 2500 км от сервиза.
Разрових се из настройките на борд компютъра и ми направи впечатление че километража на колата въведен е същия като този въведен през декември когато АБ са придобили колата и са я проверили. Докато по фактура за смяна на масло километража е с около 1000 км повече, които са били и реалните км на колата, тъй като аз я карах приблизително толкова след като я закупих.

Другото нещо е че предните накладки както бяха на 34 000 км преди смяна изведнъж за 1 месец станаха на 3200 км, това нормално ли е? И възможно ли е да има връзка с горното?

Много благодаря предварително за отговорите и се извинявам ако подобна тема е пускана, но аз просто не успях да намеря.
И при мен стана същото с предните накладки от 20000 показва 4200. Предполагам е нагласено на време.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не е нагласено на време, интервалът е динамичен, спрямо стила на шофиране.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.04.2021
Кара: F31 320 xd, 2016

Re: Сервизни интервали борд компютър

Мнение от mrd » 27 Апр 2021, 21:56

Благодаря за отговорите.
В айдрайва ми дава че предните накладки са за смяна след точно толкова км колкото изписва на малкия екран при километража.
Странно как преценява стила на шофиране борд компютъра, защото 60% от навъртяните от мен км са на магистрала, където спирачните почти не ги ползвам. Определено не се смятам за агресивно каращ шофьор. Честно казано от 34 000 на 3200 км за под месец ми се струва малко като игра на случайно избиране на числа от бингото :mhihi:
Но явно ще трябва да се ходи за смяна на накладки като дойде време.

Ако не отида веднага на момента когато ми изпише 0 оставащи км за накладките, би ли имало отражение за гаранцията? Питам защото често пътувам и не ми се иска да ме свари извън София това събитие. Ако някой има опит, ще съм благодарен да сподели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Сервизни интервали борд компютър

Мнение от Deyan Velev » 28 Апр 2021, 11:43

Като светне в жълто , направо ще ти звъннат да си запазиш час . Не се притеснявай дори и да стигнеш червено , при мен на червена индикация и последвалата смяна , старите накладки имаха още поне 20-5% . Това не означава , че трябва да се неглижират интервалите де ... :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.04.2021
Кара: F31 320 xd, 2016

Re: Сервизни интервали борд компютър

Мнение от mrd » 28 Апр 2021, 21:15

Deyan Velev написа:Като светне в жълто , направо ще ти звъннат да си запазиш час . Не се притеснявай дори и да стигнеш червено , при мен на червена индикация и последвалата смяна , старите накладки имаха още поне 20-5% . Това не означава , че трябва да се неглижират интервалите де ... :bchug:


Хах, не знаех че колата ми е свързана с интернет :)

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook