Въпрос накладки Ate

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от DonMakaveli96 » 08 Фев 2022, 10:17

90% от коментарите по темата не отговарят на реалния въпрос на колегата.
Автомобилът му е със спирачна система S2NH M Sport Brake.
Тук разликата в цената между най-скъпия афтърмаркет (АТЕ) и ОЕМ е колосална.
На мен в М-кар Пловдив ми дадоха цена от 1000 лв за 4 броя накладки - само за частите, без 2-та сензора и без смяна.
Поради тази причина си взех и аз АТЕ което излезе около 300-350 лв със сензорите.
Това е първата ми смяна на накладки различни от ОЕМ и да ви кажа честно не откривам разлика в поведението.
И във външния вид няма никаква разлика.
Колата обаче е с ОЕМ дискове на 85%.

Относно скърцането, има ламаринки за предните накладки, които са отделно (но част от комплекта) и трябва да се прикачат когато се монтират.
Задните накладки си идват директно с ламаринките.

П.П. -> Следващата смяна съм се насочил към EBC Brakes.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Airdust » 11 Фев 2022, 12:30

DonMakaveli96 написа:90% от коментарите по темата не отговарят на реалния въпрос на колегата.
Автомобилът му е със спирачна система S2NH M Sport Brake.
Тук разликата в цената между най-скъпия афтърмаркет (АТЕ) и ОЕМ е колосална.
На мен в М-кар Пловдив ми дадоха цена от 1000 лв за 4 броя накладки - само за частите, без 2-та сензора и без смяна.
Поради тази причина си взех и аз АТЕ което излезе около 300-350 лв със сензорите.
Това е първата ми смяна на накладки различни от ОЕМ и да ви кажа честно не откривам разлика в поведението.
И във външния вид няма никаква разлика.
Колата обаче е с ОЕМ дискове на 85%.

Относно скърцането, има ламаринки за предните накладки, които са отделно (но част от комплекта) и трябва да се прикачат когато се монтират.
Задните накладки си идват директно с ламаринките.

П.П. -> Следващата смяна съм се насочил към EBC Brakes.


Разликата в цената наистина не е малка...
Относно EBC и аз съм чувал само суперлативи до момента, напиши отзив след като ги сложиш каква е разликата.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от DonMakaveli96 » 11 Фев 2022, 16:12

Airdust написа:Разликата в цената наистина не е малка...
Относно EBC и аз съм чувал само суперлативи до момента, напиши отзив след като ги сложиш каква е разликата.


Ако не сте с S2NH системата разликата между ОЕМ и ATE е по-малка, но с S2NH абсолютно не си заслужава.
~1000 лв за 4 накладки на 4-7 годишна компактна кола ми звучи малко too much.
Относно EBC - лично аз не съм ги ползвал но имам отзив от Green Stuff и Yellow Stuff (така наречените :lol:):
- Зелените са най-близко до ОЕМ и наистина са топ
- Жълтите са по-спортни и леко скърцат, но и те са топ ако карате по-агресивно.

Аз лично карам 90% по ограниченията и най-вероятно ще си поръчам пенсионерския вариант - т.е. Green Stuff :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от damian2112 » 21 Фев 2022, 10:05

nniXXann написа:В момента съм с оригинални и при намаляване на скоростта когато се движа по-бързо няма проблеми и скърцане, но при пълно спиране започват да скърцат много от около 30 км/ч до 0. Нямам индикация на таблото за износени накладки и в сервиза при огледа не са ми казали, че са за смяна. Точно поради тази причина мисля, че когато разликата между най-скъпите неоригинални и ОЕМ накладки е 150+ лв няма никакъв смисъл от ОЕМ. Лично мнение за личния ми автомобил. В крайна сметка е много вероятно да държат еднакво време и накрая пак си 150 лв напред... За най-скъпите неоригинални (АТЕ) не може да се каже, че са боклук.

Аз имам абсолютно същия проблем, само че на G31. Колата е с нови ОЕМ предни дискове на 2000км, нови ОЕМ накладки - ужасяващо свирене от около 30км/ч до 0. Смених накладките по гаранция в Ауто Бавария, първите 100-на километра бяха тихи, след това отново свиренето се завърна. Забелязах, че както един колега отбеляза по-нагоре, ако направя едно по-агресивно, по-рязко спиране да загреят хубаво, свиренето изчезва... докато не изстинат дисковете. Поразтърсих в интернет, и намерих това в bimmerpost, а именно, че свиренето се получава от недостатъчна лубрикация между накладката и апарата, но не съм пробвал все още дали ще спре свиренето.

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook