Въпрос накладки Ate

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 335 Xdrive

Въпрос накладки Ate

Мнение от shpekich » 25 Ное 2020, 13:49

Привет, колеги! Моля някой да сподели опит/мнение за предни накладки Ate. Дисковете са 370 мм ZIMMERMANN SPORT с 4ри бутални Brembo апарати. И дисковете и накладките са чисто нови. След около 2ккм предните накладки започнаха безумно да свирят. След сериозно загряване на диск+накладка свиренето спира, като се появява отново след изстиването им. Някой друг има ли подобен проблем и ако може да споделите мнение за друга марка накладки?
Ако има значение, колата е F31 335d Xdrive.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Leon » 25 Ное 2020, 16:40

Аз съм имал същия проблем с АТЕ, но на Е46 и свириха 20к км... Накладките не са нещо, от което трябва да се пести по принцип, но на тази кола аз бих сложил само оригинали.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 7.03.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 335 Xdrive

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от shpekich » 25 Ное 2020, 19:15

Благодаря, колега, но финансово погледнато, Ate са най-скъпи. Явно тук финасовият критерий не важи. :) Удоволствието да караш BMW е безценно.
Въпросът ми е някой мнение за TRW или Textar?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от boris » 26 Ное 2020, 9:48

Финансово погледнато, най-скъпи са оригиналните, така, че важи с пълна сила.
Колегата отгоре добре ти посочи към какво да се насочиш, ако искаш да забравиш за проблема. Щом нямаш желание, можеш да продължиш с експериментите ате, трв, текстар, цимерман и т.н.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Hussyi » 10 Дек 2020, 20:01

Здравейте, аз от септември месец карам с дискове и накладки на ате не видях никаква разлика спрямо оригиналните, само колата като застои много при потегляне леко засвирват но така си беше и с оригиналните. И между другото имам излишни предупредителни сензори за износване на накладки чисто нови за продаване пак на марката ате

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Leon » 10 Дек 2020, 21:31

Не си стигал до момента да видиш разликата, затова ;)
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от chefoto » 12 Дек 2020, 13:01

Аз преди 10 дена сменях предни накладки - в началото се чудих между АТЕ и оригинални, като разликата в цената беше около 150 лв. повече за оригиналните (по спомен) в крайна сметка сложихме оригинални в М Кар Пловдив - също съм на мнение, че по възможност конкретно за накладки е добре да са оригинални.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Airdust » 13 Дек 2020, 21:09

Според мен проблемът идва от дисковете...
С оригиналните дискове съм и отпред и отзад съм с накладки АТЕ, няма проблеми....

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 27.01.2021
Пол: Мъж

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Kiril-Fandakov » 27 Яну 2021, 21:38

Здравейте, според мен определено има разлика между оригиналните части и замествашите марки. На Ф34 след като ми изтече гаранцията сложих предни дискове и накалдки АТЕ и колата спира по съвсем различен начин като цяло, няма нищо общо с оригиналните, определно със АТЕ спирачки трябва да прилагам по-голямо услие при натискането на педала, спирането е по-непредвидимо, отнема по голяма дистанция докато колата намали до желаната скрост преди завой например. Тези на АТЕ не свирят и няма проблеми от това естество, но поведението по време на спирането на самият автомобил е осезаемо различно от това когато е с оригинални дискове и феродо !

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Мар 2021, 19:17

За самите накладки не мога да споря категорично има ли разлика от АТЕ(уж се водят за най-добри, макар разните там Текстар едва ли да отстъпват), но от дисковете има. От бая години БМВ забрани оригиналните им дискове да се правят от някакви марки за тях и всички дискове се правят в заводите за мотори на БМВ. За накладките не знам кой прави оригиналните на БМВ, но нищо чудно да е някоя марка като АТЕ и дали техните афтърмаркет са същите като оригиналните и плащаш само щампата също не знам.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Leon » 03 Мар 2021, 13:01

По повод накладките, някакъв скандал се заформя в Германия. Оказва се, че в накладките за последващо вграждане, БМВ са пестили някакъв материал и сега ще им водят дела. Не съм чел подробности, но има нещо гнило :mhihi:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1697
Регистриран на: 8.02.2012
Местоположение: FR,Marseille
Пол: Мъж
Кара: e46 318i N42B20AB
Мечтае да кара: хората да мислят
Детайли за колата: свежа и поддържана!

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от ivoaudi » 03 Мар 2021, 13:42

Имам спомени,че преди 20-на години пак се заформяше подобен скандал. Изнагляват си периодично тея хубавци.

Колкото за оригинални и автърмаркет, моите наблюдения са, че понякога попадам на не лоши афтър и в началото на живота си се държат повече от прилично. Нещата обаче често се променят след първото прегряване или пък първите 1-2мм служба. Та...и аз като цяло мисля да спра да търся по-евтини накладки. Като дръпнеш чертата и сложиш всичко на кантара се губят ползите от евтинийката.

Ако ще се кара обаче колата предимно по Софийските булеварди, може и с накладки, намазани с грес. Държат! :ok:
9K714 OKA SS-23

ПУ 9П71 ТМ 9Т240
9М714Б АА-75 9Н-63

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от nniXXann » 03 Мар 2021, 21:24

В момента съм с оригинални и при намаляване на скоростта когато се движа по-бързо няма проблеми и скърцане, но при пълно спиране започват да скърцат много от около 30 км/ч до 0. Нямам индикация на таблото за износени накладки и в сервиза при огледа не са ми казали, че са за смяна. Точно поради тази причина мисля, че когато разликата между най-скъпите неоригинални и ОЕМ накладки е 150+ лв няма никакъв смисъл от ОЕМ. Лично мнение за личния ми автомобил. В крайна сметка е много вероятно да държат еднакво време и накрая пак си 150 лв напред... За най-скъпите неоригинални (АТЕ) не може да се каже, че са боклук.

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 22.01.2019

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Maxx_E90 » 04 Мар 2021, 14:09

Leon написа:По повод накладките, някакъв скандал се заформя в Германия. Оказва се, че в накладките за последващо вграждане, БМВ са пестили някакъв материал и сега ще им водят дела. Не съм чел подробности, но има нещо гнило :mhihi:


Не мога да намеря нищо по въпроса в гугъл, а и на мен ми е интересно. Къде си го чел?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: Въпрос накладки Ate

Мнение от Hussyi » 07 Фев 2022, 17:21

Kiril-Fandakov написа:Здравейте, според мен определено има разлика между оригиналните части и замествашите марки. На Ф34 след като ми изтече гаранцията сложих предни дискове и накалдки АТЕ и колата спира по съвсем различен начин като цяло, няма нищо общо с оригиналните, определно със АТЕ спирачки трябва да прилагам по-голямо услие при натискането на педала, спирането е по-непредвидимо, отнема по голяма дистанция докато колата намали до желаната скрост преди завой например. Тези на АТЕ не свирят и няма проблеми от това естество, но поведението по време на спирането на самият автомобил е осезаемо различно от това когато е с оригинални дискове и феродо !

разликата идва от това, че при нови накладки на Ate първоначално контактната площ е по малка от износената и за това се изисква по голямо усилие с износването се увеличава и контактната площ

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook