F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от iasend » 04 Юни 2020, 10:25

Предлагам по пример от темата в E9x да споделяме тук всяка информация относно ъпрейди на нашите f3x

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 15.03.2011
Пол: Мъж

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от symple_boy » 06 Юни 2020, 10:30

Здравейте колеги, радвам се че и в нашият раздел се появи подобна тема.
Колата е f31 330d, първият мод който аз направих ,като изключим смяната на говорителите, беше по голям кулер.Както се и очакваше колата в ниските стана една идея по мудна но на високите след последователни рана колата продължава да тегли без да се задъхва,тествано на писта Дракон,честно след 3-4 обиколка очаквах колата да спре да дърпа като на първа обиколка но не, на правите продължаваше да лепи мн приятно на седалката.
Последва ремап плюс спортен филтър.Филтърът като цяло за мен идеята му е че звукът на двигателя става по приятен.
Тъй като на пистата дисковете сдадоха багажа(оригиналните ) след ровене в нета се спрях на прорязани и перфорирани(drilled and slotted) афтермаркет плюс ebc накладки yellow, накладките ги бях пробвал вече на предната ми кола и бях доволен от тях.Вариянта за 370мм диск и брембо апарати за мен не е приложим,не искам да минавам на 19'.
По окачването единственото което съм добавил е разпънка на бомбетата( Strut brace). Честно разлика не усетих.Обмислям да сложа по дебела задна стабилизираща щанга, мойта е 13мм мисля си за 16мм, по дебела колеги от др форуми се оплакват.
Като следващи модификации в списъкът ми са meth injection, хибридно турбо съм се отказал защотo трябва да махна dpfa,което аз не искам.Lsd мисля е доста добър ъпгрейд и табло 6wb.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 15.03.2011
Пол: Мъж

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от symple_boy » 06 Юни 2020, 11:04

Графиката от диното
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от Dextuar » 06 Юни 2020, 12:19

Да си вземеш F31 дизелче и да го караш на писта :kuku:

Но пък интересни модове си замислил и то оставяйки DPF :yes:

Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от Yokata » 07 Юни 2020, 23:14

symple_boy написа:Здравейте колеги, радвам се че и в нашият раздел се появи подобна тема.
Колата е f31 330d, първият мод който аз направих ,като изключим смяната на говорителите, беше по голям кулер.Както се и очакваше колата в ниските стана една идея по мудна но на високите след последователни рана колата продължава да тегли без да се задъхва,тествано на писта Дракон,честно след 3-4 обиколка очаквах колата да спре да дърпа като на първа обиколка но не, на правите продължаваше да лепи мн приятно на седалката.
Последва ремап плюс спортен филтър.Филтърът като цяло за мен идеята му е че звукът на двигателя става по приятен.
Тъй като на пистата дисковете сдадоха багажа(оригиналните ) след ровене в нета се спрях на прорязани и перфорирани(drilled and slotted) афтермаркет плюс ebc накладки yellow, накладките ги бях пробвал вече на предната ми кола и бях доволен от тях.Вариянта за 370мм диск и брембо апарати за мен не е приложим,не искам да минавам на 19'.
По окачването единственото което съм добавил е разпънка на бомбетата( Strut brace). Честно разлика не усетих.Обмислям да сложа по дебела задна стабилизираща щанга, мойта е 13мм мисля си за 16мм, по дебела колеги от др форуми се оплакват.
Като следващи модификации в списъкът ми са meth injection, хибридно турбо съм се отказал защотo трябва да махна dpfa,което аз не искам.Lsd мисля е доста добър ъпгрейд и табло 6wb.

Браво за ентусиазма, надявам се да има повече такива хора в ф30 форума!Кой ти прави ремапа, бая забива муцуната след 4к ,може би е нормално за дизел?И последно на кое дино мери колата?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 15.03.2011
Пол: Мъж

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от symple_boy » 08 Юни 2020, 9:28

До Yokata
Да колега за дизел е нормално след 4000 да почва да издиша.Ремапа по принцип щях да го правя във VRperformance но тогава (мин година) човекът правеше някакви ремонти по диното и отпадна като вариянт. По препоръки на мои приятели от Варна ме насочиха към Тишо от Варна,има си и дино,нарочно не качвам линк към сайта му да не излиза като реклама,ако искаш мога да ти го пусна на лично.Вече навъртяни над 10к след ремапа пу пу нямал съм никакви драми с колата.
Ще се радвам и други колеги да се включат да споделяме опит.
Поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от terorero » 08 Юни 2020, 9:35

Никога не съм бил превърженик на "ремапи", ъпгрейди и т.н., но след като купих колата установих, че има AC Schnitzer performance upgrade:
https://www.ac-schnitzer.de/en/bmw/3/f3 ... -1437.html
Ако се вярва на писаниците трябва да е 300кс и 420НМ и е факт, че колата е много жива особено при "наемане" на високи скорости, което не очаквах от 4 цил. бензин. Вероятно заради гаранцията първият собственик е сложил това, макар че има далеч по-дбри решения за тоя модел. Бих се радвал на мнение, къде мога да я измерят в Пловдив, Xdrive e ако има значение за диното.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от Yokata » 08 Юни 2020, 10:31

terorero написа:Никога не съм бил превърженик на "ремапи", ъпгрейди и т.н., но след като купих колата установих, че има AC Schnitzer performance upgrade:
https://www.ac-schnitzer.de/en/bmw/3/f3 ... -1437.html
Ако се вярва на писаниците трябва да е 300кс и 420НМ и е факт, че колата е много жива особено при "наемане" на високи скорости, което не очаквах от 4 цил. бензин. Вероятно заради гаранцията първият собственик е сложил това, макар че има далеч по-дбри решения за тоя модел. Бих се радвал на мнение, къде мога да я измерят в Пловдив, Xdrive e ако има значение за диното.

Ходи в меднес ,на рогошко шосе 5 са и аз меря моята на тяхното дино ,80кинта е единично замерване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от Yokata » 08 Юни 2020, 10:37

symple_boy написа:До Yokata
Да колега за дизел е нормално след 4000 да почва да издиша.Ремапа по принцип щях да го правя във VRperformance но тогава (мин година) човекът правеше някакви ремонти по диното и отпадна като вариянт. По препоръки на мои приятели от Варна ме насочиха към Тишо от Варна,има си и дино,нарочно не качвам линк към сайта му да не излиза като реклама,ако искаш мога да ти го пусна на лично.Вече навъртяни над 10к след ремапа пу пу нямал съм никакви драми с колата.
Ще се радвам и други колеги да се включат да споделяме опит.
Поздрави

Тия дизели вадят брутален въртящ момент моята бензинка е 500кс и е 800нм.Интересно тва дино как си мери загубите , 335кс на колелата са си по скоро 400 на мотора :dunno: . Някакви времена мерил ли си с драги 1/4миля 0-100 100-200?

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 15.03.2011
Пол: Мъж

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от symple_boy » 08 Юни 2020, 11:25

Не не съм мерил колега , нямам драги или нещо от сорта за момента. Иначе и аз бях мн изумен от стойностите които изкара,в смисъл англезите казват че макс 320кс повече не може . А още по изненадан останах като дадох на sport display сега показва 480кс и 640nm, като е настъпя макс отива до 360кс и 640нм, а преди това беше 320кс макс и 560нм . Как ги изчислява данните колата идея нямам.
Щях да е карам на Бургаското дино, аз съм от Бургас, за сверка но взеха че го затвориха, там е бях мерил сток и даде 275кс и 580нм .
При теб след мап смени ли ти се sport display-я? С B58 мотора ли си?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от andy » 08 Юни 2020, 14:00

Спорт дисплея се коригира след чип ако мапера може.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от Yokata » 08 Юни 2020, 19:47

symple_boy написа:Не не съм мерил колега , нямам драги или нещо от сорта за момента. Иначе и аз бях мн изумен от стойностите които изкара,в смисъл англезите казват че макс 320кс повече не може . А още по изненадан останах като дадох на sport display сега показва 480кс и 640nm, като е настъпя макс отива до 360кс и 640нм, а преди това беше 320кс макс и 560нм . Как ги изчислява данните колата идея нямам.
Щях да е карам на Бургаското дино, аз съм от Бургас, за сверка но взеха че го затвориха, там е бях мерил сток и даде 275кс и 580нм .
При теб след мап смени ли ти се sport display-я? С B58 мотора ли си?

Да от ремапа се сменя спорт дисплея и да с б58 съм :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 600
Регистриран на: 1.04.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 330d
Мечтае да кара: F80 M3

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от ivo098 » 15 Юни 2020, 16:43

На Маднес диното най-точно смята конене на мотора.
Няма как при 258 завоски да извадиш 275 :)

Тоя мотор с ремап е реално около 320 коня до 330 таван.
Its an M. The fuel mileage is Sh!tty.

Your Sh!ttiness may vary.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 3.12.2012

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от nero_ » 16 Юни 2020, 9:21

ivo098 написа:На Маднес диното най-точно смята конене на мотора...


нищо не смята, зависи операторът какъв коефициент ще въведе. Стойностите "на мотор" могат да се нагодят, за да е доволен клиентът.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: F3х дино графики/ъпгрейди/резултати

Мнение от Nickelback » 16 Юни 2020, 10:05

nero_ написа:
ivo098 написа:На Маднес диното най-точно смята конене на мотора...


нищо не смята, зависи операторът какъв коефициент ще въведе. Стойностите "на мотор" могат да се нагодят, за да е доволен клиентът.

:yes:

ivo098 написа:На Маднес диното най-точно смята конене на мотора.

Не се заблуждавайте изобщо за "сметките". Сметки няма. Има измерване. Диното е уред за измерване, не за смятане. Има евентуални прогнози на резултати на мотор, които варират в доста широк диапазон поради един куп чисто механични фактори, фактори на околната среда, специфики на двигателя на автомобила, човешки (операторски) фактор и т.н, и т.н.
Това е все едно да отидеш да силов изпит да търчиш някъде и някой да дойде да те смята колко по-бързо/бавно евентуално можеш да тичаш, ако си с по-дълги/къси крака, ако си с обувки, чехли или без, ако си на тежки наркотици, ако си на Еверест или на морското равнище, и т.н. простотии :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook