Разреден акумулатор 12.4 волта?

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Разреден акумулатор 12.4 волта?

Мнение от stony1 » 03 Апр 2020, 11:23

andy написа:Разясненията ми са точно в един ред написани и подкрепени с картинки. Кратко, точно и разбираемо за всеки потребител на форума, без разтягане на локуми за разлика от теб. Много изписано ама ненужно за обикновения потребител.

И да добавя още към бозата ми, щом И температурата не е фактор, както И вида на батерията :lol:

Изображение

п.с. не знам дали ще доживея да видя заредена батерия на 14.4V :lol:


Виждам, че още не си наясно с раликата нежду заряд и напрежение. Та няма какво да ми ожясняваш и да качваш снимки.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Разреден акумулатор 12.4 волта?

Мнение от DigitalExile » 03 Апр 2020, 11:31

Имаш ли за продаване някой акумулатор дето държи 14,4V Да дойда да си купя, ама ще си го премеря да знаеш :mhihi: за един прЕател питам

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Разреден акумулатор 12.4 волта?

Мнение от andy » 03 Апр 2020, 11:46

stony1 написа:
andy написа:Разясненията ми са точно в един ред написани и подкрепени с картинки. Кратко, точно и разбираемо за всеки потребител на форума, без разтягане на локуми за разлика от теб. Много изписано ама ненужно за обикновения потребител.

И да добавя още към бозата ми, щом И температурата не е фактор, както И вида на батерията :lol:

Изображение

п.с. не знам дали ще доживея да видя заредена батерия на 14.4V :lol:


Виждам, че още не си наясно с раликата нежду заряд и напрежение. Та няма какво да ми ожясняваш и да качваш снимки.


Няма да се намери човек на теб да ти обясни. Видно е от писането ти.

Гледам имаш предложения за купуване на такъв акумулатор, който зареден е 14.4V.
И аз се включвам, но да кажеш и при каква температура ще го мерим, напълно заредения ти акумулатор на 14.4В :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Разреден акумулатор 12.4 волта?

Мнение от (h)aman » 03 Апр 2020, 14:05

stony1 написа:При 100% зареден акумулатор, натъпкан с електрически заряди на максимум, което ще рече че целията капацитет на акумулатора е запълнен, напрежието на клемите му е 14,4V.


Искаш да кажеш, че когато е изтощен акумулаторът, в него няма заряди и при зареждане ние го натъпкваме обратно със заряди? :mhihi: :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D GT F34

Re: Разреден акумулатор 12.4 волта?

Мнение от kingkacho » 09 Май 2020, 17:17

Това че един акумолатор показва 12.4в въобще не означава че не е в ред. Не бъркайте тока с напрежението.Най сигурния тест на един акумолатор е да се премери пада на напрежението в момента на рзвъртане и запалване на мотора(особенно при дизелите моментния ток е огромен).Ако напрежението не падне под 10.00в няма място за притеснение.Моя също показва 12.20в и пада на напрежение ми е до 10.5в с доста прецизен уред .Колите са ни бъкани с толкова много електроника която не спи и консуимира ток и ако не се кара колата редовно и на дълги разтояния нормално е да имаме проблеми с акумолаторите.При по дълъг престой без каране ми изписва че ще изключи всички излишни консуматори за да няма проблем със запалването след което ги въстановява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Разреден акумулатор 12.4 волта?

Мнение от tosh » 15 Май 2020, 8:37

Един trickle charger би трябвало да ти реши проблема

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=162&t=437646
ИзображениеИзображениеИзображение

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook