B58 build

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: B58 build

Мнение от Yokata » 07 Юли 2020, 21:08

In_Memoriam написа:Ами трябва да се тества, но като знам при мен разлика от 10 градуса как влияе, а нямам кулер, при теб трябва да е по-незначителна. До 6 градуса ще почакаме още 4-5 месеца, а дотогава сигурно ще си наредил още нещо :mhihi:

Не знам защо ,но много умира колата на топло и аз нямам кулер с водно охлаждане съм.Ше намразя лятото покрай тая кола :lol: Иначе ще опитам на 30% етанолец и къстъм тюнче да видиме как ще са нещата ,просто да си имам по агресивен мап.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: B58 build

Мнение от Nickelback » 08 Юли 2020, 7:34

Yokata написа:...според мен драгито се бърка леко...

З@еби ти Драгито да бърка в продължение на 300-и-кусур метра ;) Пробвай пак, 0.9% си е сериозен наклон...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: B58 build

Мнение от Yokata » 08 Юли 2020, 9:30

Nickelback написа:
Yokata написа:...според мен драгито се бърка леко...

З@еби ти Драгито да бърка в продължение на 300-и-кусур метра ;) Пробвай пак, 0.9% си е сериозен наклон...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Така ли ,а защо тогава на същия рън ми е отчело 0 наклон на 60-130мили професоре?Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: B58 build

Мнение от Nickelback » 08 Юли 2020, 9:39

Yokata написа:Така ли ,а защо тогава на същия рън ми е отчело 0 наклон на 60-130мили професоре?

По принцип избягвам да споря с технически неграмотни хора, но за теб ще направя изключение, щото ми се види, че имаш потенциал :mhihi:
Не знам какво, кога и как ти е отчело и какво си гледал просто давай на нулев наклон (отчетен и физически реален такъв) и пак разсъждавай, щото секунда и половина разлика (100-200 vs. 60-130mph) нЕкакси ми е мнооого съмнително, сеш' ли се :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: B58 build

Мнение от Yokata » 08 Юли 2020, 9:56

Nickelback написа:
Yokata написа:Така ли ,а защо тогава на същия рън ми е отчело 0 наклон на 60-130мили професоре?

По принцип избягвам да споря с технически неграмотни хора, но за теб ще направя изключение, щото ми се види че имаш потенциал :mhihi:
Не знам какво и кога ти е отчело и какво си гледал просто давай на нулев наклон (отчетен и физически реален такъв) и пак разсъждавай, щото секунда и половина разлика (100-200 vs. 60-130mph) нЕкакси ми е мнооого съмнително, сеш' ли се :mhihi:
Какво време и на какъв наклон трябва да дам за да кажеш точно ти едно ЕВАЛА? Иии да секунда разлика е абсолютно нормално все пак е 96-209 тва време и DA в софия убива колата във високите скорости...


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: B58 build

Мнение от Nickelback » 08 Юли 2020, 10:24

Yokata написа:
Nickelback написа:
Yokata написа:Така ли ,а защо тогава на същия рън ми е отчело 0 наклон на 60-130мили професоре?

По принцип избягвам да споря с технически неграмотни хора, но за теб ще направя изключение, щото ми се види че имаш потенциал :mhihi:
Не знам какво и кога ти е отчело и какво си гледал просто давай на нулев наклон (отчетен и физически реален такъв) и пак разсъждавай, щото секунда и половина разлика (100-200 vs. 60-130mph) нЕкакси ми е мнооого съмнително, сеш' ли се :mhihi:
Какво време и на какъв наклон трябва да дам за да кажеш точно ти едно ЕВАЛА? Иии да секунда разлика е абсолютно нормално все пак е 96-209 тва време и DA в софия убива колата във високите скорости...

Ау това е много грешно да търсиш "ЕВАЛА" в тоя спорт - все ще си разочарован така :nono: Камоли от мен пък да чуеш "евала" (имам си своите съображения и трудно се впечатлявам - къде от личен принос в проекта, къде от техн. трудности при изпълнението му, къде от интересни технически решения и къстамизации и т.н, и т.н.) :ok: Съветвам те просто да си буташ нещата пък каквото стане, важното е ти да си доволен накрая :yes:

Просто ходи и мери пак довечера, ако решиш, уж пак ще е по-хладно :dunno: Така са тия работи, както във всяка R&D област - ходиш и мериш по 100 пъти и си вадиш изводите :yes:

Съвместима ли ти е горивната система с етанол?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: B58 build

Мнение от Yokata » 08 Юли 2020, 10:26

Nickelback написа:
Yokata написа:
Nickelback написа:
Yokata написа:Така ли ,а защо тогава на същия рън ми е отчело 0 наклон на 60-130мили професоре?

По принцип избягвам да споря с технически неграмотни хора, но за теб ще направя изключение, щото ми се види че имаш потенциал :mhihi:
Не знам какво и кога ти е отчело и какво си гледал просто давай на нулев наклон (отчетен и физически реален такъв) и пак разсъждавай, щото секунда и половина разлика (100-200 vs. 60-130mph) нЕкакси ми е мнооого съмнително, сеш' ли се :mhihi:
Какво време и на какъв наклон трябва да дам за да кажеш точно ти едно ЕВАЛА? Иии да секунда разлика е абсолютно нормално все пак е 96-209 тва време и DA в софия убива колата във високите скорости...

Ау това е много грешно да търсиш "ЕВАЛА" в тоя спорт - все ще си разочарован така :nono: Камоли от мен пък да чуеш "евала" (имам си своите съображения и трудно се впечатлявам - къде от личен принос в проекта, къде от техн. трудности при изпълнението му, къде от интересни технически решения и къстамизации и т.н, и т.н.) :ok: Съветвам те просто да си буташ нещата пък каквото стане, важното е ти да си доволен накрая :yes:

Просто ходи и мери пак довечера, ако решиш, уж пак ще е по-хладно :dunno: Така са тия работи, както във всяка R&D област - ходиш и мериш по 100 пъти и си вадиш изводите :yes:

Съвместима ли ти е горивната система с етанол?
Да сега си чакам етанол анализатора че не ми се смята всеки път и ще правиме още един мап за етанол.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: B58 build

Мнение от Nickelback » 08 Юли 2020, 10:31

Yokata написа:
Nickelback написа:Съвместима ли ти е горивната система с етанол?
Да сега си чакам етанол анализатора че не ми се смята всеки път и ще правиме още един мап за етанол.

Може ли да линк към него? За JB4 ли е само или е универсален?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: B58 build

Мнение от Yokata » 08 Юли 2020, 10:33

Nickelback написа:
Yokata написа:
Nickelback написа:Съвместима ли ти е горивната система с етанол?
Да сега си чакам етанол анализатора че не ми се смята всеки път и ще правиме още един мап за етанол.

Може ли да линк към него? За JB4 ли е само или е универсален?
Ми водят го за б58 ама виж го може да ти свърши работа http://spoolperformance.us/index.php?ro ... duct_id=82


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: B58 build

Мнение от Nickelback » 08 Юли 2020, 10:49

Бах... очаквах анализатора да говори на JB4-ката какъв е процента на сместа и тя да си прави корекция, ама явно не е "измислено" в тая версия още :ok: Гледам само жици захранване и блутуут към телефонЯ :) Нищо, по-нататък вярвам ще го въведат като функционалност :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: B58 build

Мнение от Yokata » 08 Юли 2020, 13:20

486 коня на гумите ама графиката хич не ме кефи ,ще трябва да говоря с тунера ми Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: B58 build

Мнение от Nickelback » 08 Юли 2020, 13:31

Yokata написа:486 коня на гумите ама графиката хич не ме кефи ,ще трябва да говоря с тунера ми

Накарай ги да сложат AFR, IAT и бууста на една графика и да махнат интерполациите до минимум, за да може човек да си прави изводи, че така е малко 'Фани единия, У'дари другия... :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: B58 build

Мнение от Yokata » 08 Юли 2020, 13:45

Nickelback написа:
Yokata написа:486 коня на гумите ама графиката хич не ме кефи ,ще трябва да говоря с тунера ми

Накарай ги да сложат AFR, IAT и бууста на една графика и да махнат интерполациите до минимум, за да може човек да си прави изводи, че така е малко 'Фани единия, У'дари другия... :dunno:
Аз горивовъздушната бууста и темп в интейка си ги гледам във логовете и на живо през буутмода добре изглеждат като цяло ,не знам що така падат конете, пратих му графиката на тунера ,ще видим какво ще отговори.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: B58 build

Мнение от Nickelback » 08 Юли 2020, 14:04

Yokata написа:Аз горивовъздушната бууста и темп в интейка си ги гледам във логовете...

Като ги съпоставиш тези от ръна (не от улицата) към перформанс графиките от ръна, няма начин да не видиш дропове в синхрон с това накъдреното :dunno: Имаш ли ги?
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: B58 build

Мнение от Yokata » 08 Юли 2020, 14:10

Nickelback написа:
Yokata написа:Аз горивовъздушната бууста и темп в интейка си ги гледам във логовете...

Като ги съпоставиш тези от ръна (не от улицата) към перформанс графиките от ръна, няма начин да не видиш дропове в синхрон с това накъдреното :dunno: Имаш ли ги?
Тука малко се изложих понеже на улицата всичко изглежда добре и реших да не запиша логове на диното :( Ще видя кво ще каже мъдреца и ако има ъпдейт някъв ще ида пак ,иначе си държи 24.5пси бууст до 7к, сместа е около 12.4 а интейк температурите са от 90 в началото на ръна до 100фаренхайт в края.Аванса ми е малко нисък(10-11), ама тва с етанола ще се оправи...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook