M4 Competition

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: M4 Competition

Мнение от vodkarulez » 06 Мар 2020, 10:26

В тестов период съм.
Давам мнение в последствие.
Ако не друго, сам ще си завърша темата с впечатления.
Специалист-Икономист

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: M4 Competition

Мнение от Deyan Velev » 06 Мар 2020, 19:19

Щом те кара да се усмихваш , няма какво да му мислиш . Моля пиши впечатленията ти , полезни и интересни са за всички ни ( може би напоследък само твоите постове чета от край до край ) :bchug:

Ще допълня темата ти за гранд купето с мои впечатления , искам да понавъртя малко километри първо :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: M4 Competition

Мнение от vodkarulez » 09 Мар 2020, 23:23

И така, моята любима кола на хартия и целия блясък около нея се сгромоляса в рамките на 48 часа. Преди да започна вече знаете тежкия финал.
За тези, които не знаят, става въпрос за M4 Competition в цвят Riviera Blue 2019. Колата се продава от Бова Кар и се намира в Бургас.
Започвам с нещата, които ще останат подкрепени щастливо от моите най-искрени симпатии.
- Погледната от КОЙТО и да е ъгъл, колата е изключително красива. Няма фантазии и измислици, има само релевантни коментари с оценки 5/5 от всеки за нейната визия. Кола, след която и шофьорите на S класа купе се обръщат.
- Джанти 20 инча 666м. За цялата ми бмв практика съм се нагладедал на какво ли не, но тези джанти са просто кулминацията. Съвършен дизайн и изключитено сходство със самата кола. Икономическия пример тук е, че тази джанта тласна продажбите на m4 competition pack. Не е лъжа, не съм виждал по-завършена красота в кръгла форма.
- двуцветен пълен мерино интериор с карбон, черен хром и М натурално табло - нищо повече не искам. Така поднесен, дори подценения интериор на F serie колите до 4-та серия изглежда фантастично. Не е интериора лошата част тук, както стана ясно не е също така екстериора.
- колкото и да се напъвате, няма да гори повече от 20 на 100. Найс а? Не казвам, че това е малко, не ме разбирайте погрешно. Все пак предвид идентификацията на автомобила, нещата са ок.

Какво тогава може да те разочарова в тази брутално яка кола?

- пътното поведение
- ауспуховата система
- лумбалната опора

Колата е със сравнително нови гуми Michelin Pilot Super Sport - само на 4000 км. и на пръв поглед изглеждат нови. След 20 неуспешни опита да тръгне рязко в града от 0-та, просто ентусиазма ми се изпари. Разбирам, че мощността е голяма, разбирам, че предаването е задно, разбирам, че асфалта е лош, но в крайна сметка това какво ме топли, като резултата е една изнервена и ядосана кола, която не може да покаже потенциала си в града. Има много писано по темата, но лекотата на купето и мощността на двигателя се подиграват на шофьора в града и това подтиска някои иначе спокойни задкормилни устройства. НЕ СЕ ГОНЯ С НИКОЙ, освен със себе си. Не успявам да се надбягам и това е проблем.

Звук от м power. Това ми е детската мечта, 4-те накрайника и бруталния звук. ДА, ама не. Вкарания OPF филтър по новата WLTP стандартизация просто убива колата. Тук очакванията ми бяха впъти по-големи. Чувствам се излъган от собствените си очаквания. Демонстрация на джендърска концентрация готова да съсипе всичко мъжкарско. На големия лъв му сменили струните и ларинска и заприличал на коте. WLTP или WTF?

BMW направили избора още по-сложен и раздялата още по-лесна, като решили, че в м4 няма да има лумбална опора. ОООООО не, това беше копие в сърцето ми. След 48-те часа от първото ми изречение вече се чувствах дискомфортно и нехармонично. Това по мое мнение съсипва иначе перфектните от към седалищна част седалки.

И така, раздялата беше най-логична, тъй като към вече очакваните проблеми с двете врати и клиарънса на колата се добавиха още 3 фундаментални проблема. Ще продължа да твърдя, че това е една от най-красивите коли на новото време, но със сигурност не е за мен по ред очаквани и неочаквани причини.

Ако всичко написано до тук е отегчително за Вас, все пак искам да кажа, че на пазара за м4 в България няма да откриете по-красив екземпляр. Препоръчвам.

Като всяка приказка и тази си има своя край.
The End.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: M4 Competition

Мнение от Jorixa » 10 Мар 2020, 11:13

Ако визията на колата ти е такъв голям приоритет, не мисля че БМВ е най-точната марка. По скоро бих пробвал Giulia-та.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: M4 Competition

Мнение от In_Memoriam » 11 Мар 2020, 14:41

Jorixa написа:Ако визията на колата ти е такъв голям приоритет, не мисля че БМВ е най-точната марка. По скоро бих пробвал Giulia-та.

Или Shelby GT500/GT350, пък и не е малолитражка :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: M4 Competition

Мнение от msi200 » 11 Мар 2020, 18:16

... а на мен лично, освен изброените неща, не ми харесва и външния вид на М4 и возията :mhihi: :mhihi:
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW G80 M3 Competition xDrive

Re: M4 Competition

Мнение от vodkarulez » 12 Мар 2020, 8:40

msi200 написа:... а на мен лично, освен изброените неща, не ми харесва и външния вид на М4 и возията :mhihi: :mhihi:


Тези двете определено не са минуси за мен. Може би съм свикнал с подобна возия. За визията пък написах доста суперлативи.
Чакаме да видим новите. Нещо обаче ме кара да си мисля, че работата няма да е WOW. Дано не съм прав.
Специалист-Икономист

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: M4 Competition

Мнение от Jorixa » 12 Мар 2020, 11:14

Честно казано и аз в М4-ката не виждам нищо впечатляващо визуално, освен цвета, ама това вече си е въпрос на вкус и е субективно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: M4 Competition

Мнение от devent » 12 Мар 2020, 14:16

Jorixa написа:Честно казано и аз в М4-ката не виждам нищо впечатляващо визуално, освен цвета, ама това вече си е въпрос на вкус и е субективно.


Малко офтопик, ама на мен Ф80 ми харесва много повече от Ф82, някак си. Говорил съм си и с доста приятели, които са на същото мнение, та не знам. Въпрос на вкус, казало кучето ;)

Аз да благодаря за подробното описание на колата, на мен ми беше много интересно да прочета :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: M4 Competition

Мнение от Yokata » 13 Мар 2020, 10:46

devent написа:
Jorixa написа:Честно казано и аз в М4-ката не виждам нищо впечатляващо визуално, освен цвета, ама това вече си е въпрос на вкус и е субективно.


Малко офтопик, ама на мен Ф80 ми харесва много повече от Ф82, някак си. Говорил съм си и с доста приятели, които са на същото мнение, та не знам. Въпрос на вкус, казало кучето ;)

Аз да благодаря за подробното описание на колата, на мен ми беше много интересно да прочета :yes:

+1


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1190
Регистриран на: 4.04.2003
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW F30 335I xDrive
Мечтае да кара: M12 nasca, e31 850CSI, e30 M3

Re: M4 Competition

Мнение от DEFLEPPARD » 03 Сеп 2022, 18:56

Когато човек си кара колата я гледа от вътре. От вън я гледат "другите". В този ред на мисли, когато избираме кола би трябвало да я гледаме от вътре, а не от вън :lol: Но реалността показва точно обратното. Защо? Защото искаме страничните наблюдатели да ни възприемат по определен начин. Аз също взех "скучен" седан, вместо купе, само заради представителните функции. Все пак вместо 320д е 335i и е също толкова забавана колкото и купето. Само дето е по-грозна... от вън.

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook