Въпрос за смяна на седалки

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 359
Регистриран на: 31.05.2004
Местоположение: Люлин

Въпрос за смяна на седалки

Мнение от Vladi » 21 Фев 2020, 16:38

Здравейте,

В момента съм с обикновени, ръчни седалки с подгрев и искам да ъпгрейдна със спортни, ръчни с подгрев. Единствената разлика ще бъде, това че спортните имат копче за надуване, иначе за подгрева не би трябвало да има проблем. Въпросът е захранването за надуването ще иска ли някакви допълнителни модификации или ще бъде само plug and play с буксите, които имам вече на заводските седалки?
The Throttle remains in sport mode, the DSC is off and the smile just gets wider and wider!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Въпрос за смяна на седалки

Мнение от Airdust » 21 Фев 2020, 17:17

Vladi написа:Здравейте,

В момента съм с обикновени, ръчни седалки с подгрев и искам да ъпгрейдна със спортни, ръчни с подгрев. Единствената разлика ще бъде, това че спортните имат копче за надуване, иначе за подгрева не би трябвало да има проблем. Въпросът е захранването за надуването ще иска ли някакви допълнителни модификации или ще бъде само plug and play с буксите, които имам вече на заводските седалки?


На е91-цата ми го правих този ретрофит. Трябваше да се разместят няколко пина на буксата от колата, за да има захранване за надуването.
Предполагам и при теб ще е така...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Въпрос за смяна на седалки

Мнение от pepsin » 24 Яну 2022, 12:55

Аз имам следното питане???Аз бях с седалки обикновени без подгрев,сега купих кожен салон с подгрев и модул за управление на климатроника с копчета за подгрева.Питането ми е следното,трябва ли да прекарвам кабели или слагам модула и само се кодира и всичко тръгва,или трябва да се прекарат кабели за да тръгне подгрева.Колата е бмв ф20 2015г.пиша тук,че в под форума за 1 серия никой нищо не пише за ф20/21 :lol: :lol: :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпрос за смяна на седалки

Мнение от Leon » 24 Яну 2022, 13:07

В youtube има видеа за смяна на седалки, но няма да мине без окабеляване и нови букси.

https://www.youtube.com/results?search_ ... at+upgrade
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Въпрос за смяна на седалки

Мнение от pepsin » 24 Яну 2022, 14:53

Тези всичките видеа колега ги гледах,ама никъде не видях да дослагват кабели или да сменяват букси ;) това което е 50:47 мин.клипче го гледах няколко пъти.И там всичко си тръгва без кодиране или прокарване на кабели.Благодаря за бързия отговор колега.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Въпрос за смяна на седалки

Мнение от Leon » 24 Яну 2022, 15:06

Много зависи от оборудването на колата, с което е излязла от завода. Щатските коли са много добре оборудвани и идват с предварително окабеляване за повечето неща, но европейците обикновено са прецакани. Най-добре да се видят буксите и кабелите на твоята седалка и на новата, но честно казано, не вярвам да стане толкова лесно, както вече написах.
https://www.youtube.com/watch?v=3jCuGdV8Qh8
Ето тук към 10-та мин пише, че е трябвало да пуска кабели и да кодира, за да тръгнат ел.седалките, въпреки, че не показва точно какво е правено.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 460
Регистриран на: 20.03.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Луноход

Re: Въпрос за смяна на седалки

Мнение от pepsin » 24 Яну 2022, 16:46

Да така е,благодаря за изчерпателния отговор колега.От това което видях трябва да се пуснат 3 кабела към едната и 3 към другата седалка и кодиране.Благодаря

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook