Избор на летни гуми

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Избор на летни гуми

Мнение от tosh » 06 Фев 2021, 11:47

И моите са Pirelli PZero 19" runflat оригинално вграждане и съм доволен като цяло - много добро поведение на пътя, не са шумни, справят се добре в дъжд. Само ми се струва че се износват по-бързо отколкото трябва. На предната ми кола (F30 320d Xdrive) >70k km изкарах с едни летни гуми и все още имаше хляб в тях - Bridgestone Potenza S001
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Deyan Velev » 06 Фев 2021, 13:21

Не са лоши гуми изобщо, Пизиро4 са с още по-добри характеристики, но нямат ниски теглови индекси...което си е странно.
Дори в сайта на пирели си дават за моята 435 на 19ки да са 93/96 индекс.
Интересно ми е колегата след един сезон какво ще сподели. :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Избор на летни гуми

Мнение от terorero » 08 Фев 2021, 10:13

Deyan Velev написа:
terorero написа:Аз взех в крайна сметка въпросните Pirelli PZ4, 19 рънфлат за оригинално вграждане, дот 20. На първо четене ми харесват гумите, много по-меки, практически като обикновена гума, не знам дали е защото са нови, а старите бриджстоун бяха станали на камък или просто технологията се е подобрила значително. Моделът го хвалят по тестовете, не съм усетил да са шумни, то Ф30 си е шумна като цяло, :mhihi: ,тракцията е отлична в дъждовете последните дни . Тези дни като им навъртя повечко каране из планините ще видя дали стават.


Привет , и аз много се замислям за тези ПЗ4 , но го има в РФТ само с по-високи теглови индекси , ти какви сложи ? 89 / 93 ? :driving:


Всъщност въобще не съм обърнал внимание на тегловия индекс. Иначе за един месец каране миналата година, преди да сложа зимния сет бях супер очарован от гумата, ще ги видим лятото как ще са.
Изображение

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook