Избор на летни гуми

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10375
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Leon » 26 Мар 2020, 12:47

R1d3r написа:
Leon написа:...Честно казано, вече с обикновени гуми няма да карам кола, излязла с рънфлет, но това е отделна тема.


Защо? Аз се чудех дали ще има проблем да си сложа обикновена гума, освен, че при уцелана дупка си оставам там :mhihi:

Веднъж си забравих патерицата и спуках гума. :mhihi: Рънфлета се разви доста, а и поевтиня, не си струва разправията да носиш още една гума, а и на рънфолет колата е доста по-стегната као поведение. Лошото е, че всичко над 17 по нашите пътища е мъчение. Вече 80% от хората мрънкат, че БМВ им вози твърдо, но за мен стегнатото поведение е едно от достойнствата на колата, а не недостатък. Ф30 са с размерите на Е60 реално и там дори го няма толкова проблема с твърдостта на возене дори при 18 рънфлет.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Airdust » 26 Мар 2020, 14:16

С тази "екстремна" зима , май само от летни гуми ще имаме нужда...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 592
Регистриран на: 22.05.2005
Местоположение: София, България
Пол: Мъж
Кара: VW Golf MK6 1.4 tsi, W212 E350CDI
Мечтае да кара: Koenigsegg

Re: Избор на летни гуми

Мнение от INTEGRALE » 26 Мар 2020, 20:50

Имам Бриджстоун 19ки на 35.... много доволен, гумаджията при продажбата ме предупреди че гумата е перфектна за магистрално шофиране където се достига перфектна температура на сместа, градското не ме притеснява. И без това над 60-70 рядко се вдига :) Но на магистралата е тиха и много стегната гумата , засега съм доволен (и цената е със 100лв на брой по-ниска от Пилот супер спорт )


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Избор на летни гуми

Мнение от DigitalExile » 26 Мар 2020, 21:04

И има защо да е 100лв по евтина, това е изключително твърда гума и не я препоръчвам на никой. Веднъж направих грешката да си купя Bridgestone, никога не бих я повторил. Това е адския камък, даже в името си го пише, загрява супер трудно, като пластмасова е преди да загрее и все такива работи.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Избор на летни гуми

Мнение от terorero » 27 Мар 2020, 9:04

Смених зимното пирели с летния бриджстоун. Впечатленията ми са по-скоро положителни, разбира се и разликата при преминаване от зимна на лятна гума е голяма. Камък или не, извънградското ми е такова, че вероятно ще се загряват сравнително бързо :mhihi: , в града карам бавно. В този ред на мисли, забелязах, че зимните са много зле - ламелите нарушени, особено на предните гуми. И това им е втора зима :dunno: Пирели Сотозеро, оригинален зимен комплект 18ки на БМВ... нормално ли е тази гума да замине за два сезона, при положение, че не съм ги "пръснал" от каране?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Jorixa » 27 Мар 2020, 10:31

terorero написа:Пирели Сотозеро, оригинален зимен комплект 18ки на БМВ... нормално ли е тази гума да замине за два сезона, при положение, че не съм ги "пръснал" от каране?
Да. Тия гуми са топ класа по всички показатели, освен по този че се износват доста бързо за съжаление.. И аз съм с такива. Както и летните са ми бриджстоун, ама от тях не съм много доволен, доста шумни са.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Airdust » 27 Мар 2020, 12:53

terorero написа:Смених зимното пирели с летния бриджстоун. Впечатленията ми са по-скоро положителни, разбира се и разликата при преминаване от зимна на лятна гума е голяма. Камък или не, извънградското ми е такова, че вероятно ще се загряват сравнително бързо :mhihi: , в града карам бавно. В този ред на мисли, забелязах, че зимните са много зле - ламелите нарушени, особено на предните гуми. И това им е втора зима :dunno: Пирели Сотозеро, оригинален зимен комплект 18ки на БМВ... нормално ли е тази гума да замине за два сезона, при положение, че не съм ги "пръснал" от каране?


Според мен, основният проблем с ламелите и износването е , че зимата беше супер топла и нямаше сняг, следователно асфалта е сух , задавал си газ, сцеплението е сериозно и от там гумите се предават.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 211
Регистриран на: 6.05.2019
Пол: Мъж
Кара: F30 2018 340xi

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Yokata » 06 Апр 2020, 15:31

Пичове ще сменям джантите с 19ки, както някои от вас са забелязали от темата ми за б58 ,та на въпроса на 10дж джанта ще влезне ли 255 гума ,казаха ми 275 ,че е правилния размер, ама като цяло колата е х и не губи сцепление лесно.В момента 20ките с които съм са доста широки, не знам точно колко и са с 255 и гумата седи разпъната ама си върви нормално колата не откривам някакви недостатъци.Кажете едно мнение за размер за 10дж задни 19ки .Отпред ще сложа 235 35.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 5.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f31

Re: Избор на летни гуми

Мнение от karaibrahim » 27 Апр 2020, 12:08

Някой пробвал ли е Pirelli PZ4 (SC) без run-flat? Обмислям да мина на такива от Bridgestone S001* RFL. Размерите са като за staggered set 18" - 225/45/18 и 255/40/18

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Alben » 27 Апр 2020, 17:23

Leon написа:
R1d3r написа:
Leon написа:...Честно казано, вече с обикновени гуми няма да карам кола, излязла с рънфлет, но това е отделна тема.


Защо? Аз се чудех дали ще има проблем да си сложа обикновена гума, освен, че при уцелана дупка си оставам там :mhihi:

Веднъж си забравих патерицата и спуках гума. :mhihi: Рънфлета се разви доста, а и поевтиня, не си струва разправията да носиш още една гума, а и на рънфолет колата е доста по-стегната као поведение. Лошото е, че всичко над 17 по нашите пътища е мъчение. Вече 80% от хората мрънкат, че БМВ им вози твърдо, но за мен стегнатото поведение е едно от достойнствата на колата, а не недостатък. Ф30 са с размерите на Е60 реално и там дори го няма толкова проблема с твърдостта на возене дори при 18 рънфлет.

Добре де, този Рънфлет вечен ли е, не пука ли се?Аз като чета така Ви разбирам.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Избор на летни гуми

Мнение от expl0de » 05 Май 2020, 21:29

Аз си нося един комплект фитили и компресор и си карам с обикновени гуми. Ако се спука някоя, ще я запушвам. Взех си Унироял рейнспорт и съм доволен. Цената е много прилична и са тихи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Alben » 05 Май 2020, 22:06

expl0de написа:Аз си нося един комплект фитили и компресор и си карам с обикновени гуми. Ако се спука някоя, ще я запушвам. Взех си Унироял рейнспорт и съм доволен. Цената е много прилична и са тихи.

Благодаря, най-после обективен коментар, и аз така мисля да направя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 5.02.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f31

Re: Избор на летни гуми

Мнение от karaibrahim » 06 Май 2020, 11:04

expl0de написа:Аз си нося един комплект фитили и компресор и си карам с обикновени гуми. Ако се спука някоя, ще я запушвам. Взех си Унироял рейнспорт и съм доволен. Цената е много прилична и са тихи.


И аз благодаря! :)

Как ти се струва спирачният път на сухо? Бордовете твърди ли са, гънат ли се в завой?

Фитилите откъде ги купи? Имаш ли линк?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Избор на летни гуми

Мнение от Alben » 06 Май 2020, 18:30

karaibrahim написа:
expl0de написа:Аз си нося един комплект фитили и компресор и си карам с обикновени гуми. Ако се спука някоя, ще я запушвам. Взех си Унироял рейнспорт и съм доволен. Цената е много прилична и са тихи.


И аз благодаря! :)

Как ти се струва спирачният път на сухо? Бордовете твърди ли са, гънат ли се в завой?

Фитилите откъде ги купи? Имаш ли линк?

На Околовръстното, при разклона за с.Герман има една голяма гумаджийница(за камиони повече), там ти продават всичко, фитили, шило и т.н.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017, (231 PS)

Re: Избор на летни гуми

Мнение от E.5KOV » 13 Май 2020, 12:16

Марката, която най-много прави за комфорта на возията на колата е Michelin. Имат редица иновации в изработката на каркаса и грайфера на гумата, които не, че не са по възможностите на другите марки но са защитени с патент от Michelin още през 80-те години на м.в, което ги прави недостижими при производството на меки и тихи гуми.
Естествено този комфорт има своята цена, но както каза един водещ по канал Auto Motor und Sport "Богатите карат Michelin"...

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook