Смяна на tms на фар

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2017

Смяна на tms на фар

Мнение от ivybg » 06 Дек 2019, 16:19

Здравейте, някой сменял ли е tms модул за фар(биксенон) на ф30. Нужно ли е да се сваля самият фар? Знаете ли в София, кой може да ми подмени въпросния модул?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1904
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Смяна на tms на фар

Мнение от boris » 06 Дек 2019, 17:58

Не е нужно да се сваля фара,нито от ляво, нито отдясно.
След смяната задължително се кодира или самия ТМС, или целия ФЕМ, в зависимост от годината на колата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2017

Re: Смяна на tms на фар

Мнение от ivybg » 07 Дек 2019, 22:02

boris написа:Не е нужно да се сваля фара,нито от ляво, нито отдясно.
След смяната задължително се кодира или самия ТМС, или целия ФЕМ, в зависимост от годината на колата.


Благодаря за информацията. Най- накрая намерих модул(дано не се окаже китайски :D )

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2017

Re: Смяна на tms на фар

Мнение от ivybg » 21 Дек 2019, 13:19

Здравейте, някой може ли да сподели за майстор, който може да ми помогне с ремонт на фара. Защото ми омръзна да ходя на разни уж "специалисти"!
Закупих оригинален TMS модул от Германия и реших да го сменя лично, защото е на лесно място и само да ми го кодират. Когато извадих модула, какво да видя- някакъв кабел, който излиза от фара и това кабелче беше запоено към едната от пътечките на платката(това много ме шашна). Показвам на снимка, къде е запоен въпросния кабел.
ECU-2012-2014-F30-F35-TMS-7316147-Control-Unit-63117316147-Insert-Computer-Ballast-63117-316-147.jpg



Наистина, ако някой знае добър сервиз по електроника, моля да ми сподели :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1904
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Смяна на tms на фар

Мнение от boris » 21 Дек 2019, 14:11

А какъв всъщност е проблема?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2017

Re: Смяна на tms на фар

Мнение от ivybg » 21 Дек 2019, 14:35

boris написа:А какъв всъщност е проблема?

Проблема е: преди две години изведъж ми изкочи следната грешка: vertical aim control failure. Ходих в аутобавирия и там уж го отремонтираха и след време отново пак грешката. Ходих и на др сервиз за диагностика и ми казаха, че проблем бил въпросния модул. Дълго време не го мислех, защото не ми пречеше, че предния ляв фар не се движеше нагоре-дадолу. Но сега реших да го оправя. Поръчах си въпросния модул от Германия и днес реших да го сменя. Защото то е само една платка, която се монтира модулно. Но като извадих текущата от слота и видях този странен ремонт, който с ами направили. Кабел, който беше запоен към платката. Това е пълен абсърд. Отпоих този кабел от стария модул и монтирах новия, но фара не се активира. Затова си запоих кабелчето със стария модил и го върнах обратно, за да работи фара. Направо ме е срам да го казвам. Затова искам мнение и съвет за сервиз, който да ми оправят фара. Нещо са пипали по него.

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2017

Re: Смяна на tms на фар

Мнение от ivybg » 21 Дек 2019, 14:40

Или проблема е в това, че новият модул трябва да бъде обучен и затова фара не светваше?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1904
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Смяна на tms на фар

Мнение от boris » 21 Дек 2019, 16:17

Кое на фара не светваше като сложи новия модул?
Ксенона трябва да си светне и без tms модул-a.
Така или иначе, ако искаш да си стане оригинално без жици, трябва да се свали фара и да се види какво са правили вътре.
Имаше един агент от Благоевград дет се занимаваше с възстановяване на фарове, потърси в гугъл, тук така или иначе рекламите не са позволени.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.06.2017

Re: Смяна на tms на фар

Мнение от ivybg » 21 Фев 2020, 17:54

Здравейте, продължение на темата. Смениш TMS модула + цялата инсталация на фара+ моторчето. Фара си работи нормално, но ангелските очи не светят. При опит за програмирането на фара се поя следната грешка: headlight driver module (tms) left (lin) no lin slave с Code: D90D2F
Някой предположения да има? Казаха ми, че е необходима още диагностика :| :confused:

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook