Загуба на Variable Sport Steering след update

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Загуба на Variable Sport Steering след update

Мнение от iasend » 02 Фев 2020, 19:05

С колегата Atsalov гледахме в esys какво се случва и VSS си има fsc сертификат и би трябвало да е активен но волана си е все така без промяна...съмнението остана в записаната грешка за слаб акумулатор. На срещата на f3x пробвах волана на място на кола без ъпдейт със опцията VSS и разликата беше повече от забележима...ще сменя акумулатора пък ще видим

Sent from my G8441 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d F31
Мечтае да кара: BMW HP4 race

Re: Загуба на Variable Sport Steering след update

Мнение от ichooo » 10 Фев 2020, 19:54

При мен също има грешката за акумулатора а ти провери и моя волан и каза че според теб не е достатъчно лек. FSC си го имаш и със сигурност не е от това, предния път спомена нещо за бутона Deactivate само не го натискай като си играеш с ФСЦто защото след това няма да приема FSCто и това се лекува само с ново ECU, което мисля не искаш. Намерил съм материали за VSS както ти казах на сбирката и там пишеше че силата на електро отора се определя от DSC модула, но все не ми остава време да доразгледам материалите да видим дали може с кодиране да се промени силата с която ти помага ел. Мотора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Загуба на Variable Sport Steering след update

Мнение от iasend » 28 Апр 2020, 15:11

След смяна на акумулатора и регистрирането му проблема си остава....също след update-a и фаровете не завиват наляво....последният ми вариант е прекодиране в официален сервиз на БМВ

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 9.05.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 320xd F31
Мечтае да кара: BMW 535d

Re: Загуба на Variable Sport Steering след update

Мнение от 3dwarman » 04 Май 2020, 16:43

Фаровете няма да завиват наляво, ако колата е в спряло положение. И на моята е така и след кратко ровене в нета открих това: https://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=871709
Наистина в упътването си пише, че фаровете няма да завиват към страната на водача при спряло положение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Загуба на Variable Sport Steering след update

Мнение от iasend » 22 Юни 2020, 7:49

UPDATE 6.2020: Прекодираха цялата кола в Аутобавария...разлика няма...волана продължава да си е един същ на всякаква скорост и на всеки mode...даже главния инженер каза, че не знае какво да прави повече и че това не трябва да е така при положение че няма никакъв механичен или софтуерен проблем...прати ме във Волуяк при Иво да пробваме с по-стари версии на софтуера

Sent from my G8441 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 21.03.2015
Местоположение: France
Пол: Мъж
Кара: Bmw F30 340i
Мечтае да кара: GT3

Re: Загуба на Variable Sport Steering след update

Мнение от frenchi03 » 23 Юни 2020, 12:15

Колега,мой приятел имаше абсолютно същият проблем с 320xd 2014-та,проблема се реши само след смяна на рейката.Не излизаше никаква грешка,но имат проблем с управлението на електромоторчето.Понеже update-а го направиха в Бмв и после се скапа му я смениха за тяхна сметка. За съжаление е доста цифра рейката :(

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook