Кодиране на F30

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Кодиране на F30

Мнение от boris » 17 Дек 2020, 9:09

За старт/стопа е по-добре да ти помни последната зададена функция, така ако си смениш мнението, няма да се наложи да го кодираш на ново, а просто вкл. от бутона.

FEM_BODY 3023 TCM_MSA_MEMORY aktiv
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 17 Дек 2020, 10:06

boris написа:За старт/стопа е по-добре да ти помни последната зададена функция, така ако си смениш мнението, няма да се наложи да го кодираш на ново, а просто вкл. от бутона.

FEM_BODY 3023 TCM_MSA_MEMORY aktiv



Това също е опция за кодиране бях чел за него. Но понеже колата ще я кара и друго задкормилно устройство "жена ми" предпочитам да взема нещата в мой ръце и тя да не пипа много много...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Кодиране на F30

Мнение от cmapmep » 17 Дек 2020, 11:18

Пробвал съм и двата варианта - и двата вършат работа. Недостатък според мен е, че като минеш в режим Еко Про Старт-стопа се включва и трябва да го изключиш ръчно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Кодиране на F30

Мнение от andy » 17 Дек 2020, 12:01

Това с Карлито се определя дали при ЕКО режим да се включва . ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 17 Дек 2020, 12:40

andy написа:Това с Карлито се определя дали при ЕКО режим да се включва . ;)



Сега разгледах Carly-то , има повече неща от BimmerCode.... за сега ще се придържам към E-sys-a. При кодиране колата трябва да е запалена нали така , не само на контакт?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Кодиране на F30

Мнение от andy » 17 Дек 2020, 13:48

За предпочитане е запалена, че пада Акуто и ако мине определн праг ще се омаже модула в който записваш.
Карлито преди да почне да кодира явно проверява как е напрежението, защото понякога ми е изписвало да се запали колата, но ако преди записа напрежението е добре и после падне , тогава става мазало :shock:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Кодиране на F30

Мнение от Dextuar » 17 Дек 2020, 14:11

Моите впечатления са, че Карлито не работи добре на F3х, чете доста бавно, много често не може добре да прочете даден модул и трябва по няколко пъти да се пробваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 17 Дек 2020, 14:12

andy написа:За предпочитане е запалена, че пада Акуто и ако мине определн праг ще се омаже модула в който записваш.
Карлито преди да почне да кодира явно проверява как е напрежението, защото понякога ми е изписвало да се запали колата, но ако преди записа напрежението е добре и после падне , тогава става мазало :shock:


Кодирах всичко успешно, старт/стопа стана от раз... но с заключването и пребирането на огледалата стана от 4 път. Ще напиша точно кое се кодира, това което писах по горе ще го корегирам след малко, за да се знае точно как... и да не пиша ново мнение. :D :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Кодиране на F30

Мнение от andy » 17 Дек 2020, 15:24

Dextuar написа:Моите впечатления са, че Карлито не работи добре на F3х, чете доста бавно, много често не може добре да прочете даден модул и трябва по няколко пъти да се пробваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Универсалния наистина чете бавно, но този за бмв (Generation 2) добре си работи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Кодиране на F30

Мнение от Dextuar » 17 Дек 2020, 15:29

andy написа:
Dextuar написа:Моите впечатления са, че Карлито не работи добре на F3х, чете доста бавно, много често не може добре да прочете даден модул и трябва по няколко пъти да се пробваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Универсалния наистина чете бавно, но този за бмв (Generation 2) добре си работи.

Имал съм и двата, универсалния го продадох след 2 дни, няма такъв боклук. Gen 2 си работи супер, просто на F3х съм забелязал, че чете и кодира доста бавно, иначе с другите приложения също работи добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 17 Дек 2020, 16:05

andy написа:За предпочитане е запалена, че пада Акуто и ако мине определн праг ще се омаже модула в който записваш.
Карлито преди да почне да кодира явно проверява как е напрежението, защото понякога ми е изписвало да се запали колата, но ако преди записа напрежението е добре и после падне , тогава става мазало :shock:




Carly и BimmerCode могат ли да запишат backup file преди кодиране? Защото е голям риск ако нямаш оригинален файл преди кодиране. Аз днес първо записах оригиналните файлове преди кодиране с E-sys-a. Така докато си в режим "четене" сваляш оригиналните файлове и няма как да омажеш нещо докато четеш. Така че тук риска е 0%. Вече дори и да има проблем в режим "FDL coding" си имам оригиналните файлове и няма от какво да се шашкам. Винаги мога да си върна сток състоянието за 2 мин.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Кодиране на F30

Мнение от cmapmep » 17 Дек 2020, 16:46

През Bluetooth скоростите са доста по-ниски от кабел или Wi-fi, нормално е да е бавно кодирането. Старт-стопа в Еко режим щом Carly го кодира предполагам, че и с Esys ще може, само трябва да се намери точния параметър за активация/деактивация във FEM_BODY.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 17 Дек 2020, 17:31

cmapmep написа:През Bluetooth скоростите са доста по-ниски от кабел или Wi-fi, нормално е да е бавно кодирането. Старт-стопа в Еко режим щом Carly го кодира предполагам, че и с Esys ще може, само трябва да се намери точния параметър за активация/деактивация във FEM_BODY.



BDC_BODY или FEM_BODY е по ново? И каква е разликата? Аз съм с BDC_BODY и ще пробвам с мигачите за 5 мигания :D , явно тук идва проблема с 5-те мигания. Модула не е един и същ.

Т.е

BDC_BODY 3068 BLINKZYKLEN_ANZAHL_TIPP werte=04
Change flash count to 5. (4+1)


You can increase the number of blinks up to a

maximum value of "7" which means the value

to set is "werte= 06".

и

BDC_BODY 3068 PIA_DEFAULT_TIPPBLINKEN Tippblinken_fuenfmal (werte=02) Change blink count to 5


Са за BDC_BODY а не за FEM_BODY

Не знам дали е така а само констатация!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Кодиране на F30

Мнение от PeReZ » 17 Дек 2020, 18:01

doctorcheto написа:Сега разгледах Carly-то , има повече неща от BimmerCode....

Bimmercode в Expert mode има точно толкова възможности за FDL кодиране, колкото ESYS, така че може би някъде бъркаш в разглеждането или не си разбрал какво може Bimmercode.

cmapmep написа:През Bluetooth скоростите са доста по-ниски от кабел или Wi-fi, нормално е да е бавно кодирането.

Прав си, колега. Според мен е важно и човек да си даде сметка, че огромно значение, особено когато става дума за скорост, има коя диагностична шина ще използваме, след като в F/G/I-сериите са налични 2 в диагностичната букса - ETHERNET и D-CAN. Скоростта, която ETHERNET предлага е практически десетки пъти по-висока от тази на D-CAN комуникацията.
Имам предвид, че ELM/D-CAN базираните адаптери, дори да са WIFI такива, отново си комуникират с колата по бавната D-CAN шина, така че по-скоро е важно да има ENET в името.

Сравнение:
Read FEM coding data:
WIFI ENET: 2.5s
D-CAN (unicarscan): 94s (1 minute and 34 seconds)
Това го пиша просто за информация, ако някой някога се чуди какво се случва, иначе осъзнавам, че не е хипер-важно за средностатистическия потребител, каквито сме ние.
Последна промяна PeReZ на 17 Дек 2020, 18:29, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 17 Дек 2020, 18:22

PeReZ написа:
doctorcheto написа:Сега разгледах Carly-то , има повече неща от BimmerCode....

Bimmercode в Expert mode има точно толкова възможности за FDL кодиране, колкото ESYS, така че може би някъде бъркаш в разглеждането или не си разбрал какво може Bimmercode.



Напълно си прав колега, просто не се бях ровил в експерд мода , реално няма разлика м/у BimmerCode Expert mode и ESYS.... стига да знаеш кое къде се намира. Само не знам дали може да си запазиш оригинален файл преди каквото и да е кодиране с тези програми както при ESYS?
Последна промяна doctorcheto на 17 Дек 2020, 20:38, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook