Кодиране на F30

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 21 Дек 2020, 20:53

boris написа:
doctorcheto написа:
Dextuar написа:
doctorcheto написа:Има ли кодиране неволно пресичане на осовата линия. Ако да кой е модула?

На F серия рядко нещо просто го "кодираш" и то тръгва. Та в този ред на мисли, има такова нещо и се казва Active lane assist, но и за него, както за масата други асистенти, ти трябва съответния FSC код. Този форум не е специализиран за кодиране и такъв тип ретрофити, така че подобна информация ще ти е по-лесно да търсиш по чуждите форуми.




Казва се Lane Departure Warning(LDW).... не видях да иска FSC код, иска вибрираш волан и модул за него съответно :mhihi: :mhihi: :mhihi:



Та какво викаш за присмиването онзи ден? „Кога стана калайджия, кога ти почерня задника“ ...
Декстъра ти говори за екстрата, която ще те върне в лентата след като си пресякъл осовата, а ти му се хилиш ... :dunno:
Да не са гадатели тук хората, та да знаят точно за какво питаш, и не стига, че не знаеш, а и се присмиваш.


Колега ти кажи на Декстъра да си върне изтритото мнение колко съм бил "НАГЪЛ" и как нямал да ми обясява как всеки волан ставал вибриращ! Аз много правилно попитах, как се казва НЕВОЛНО пресичане на осовата линия, а не екстра която да ме връща в пътя след пресичането на осовата линия! Това което аз знам, че вариянтите са 2. Само със сигнал(т.е пасивно) и аз за това питах понеже нямам такъв волан или със вибрация на волана и те връща в пътя( активно).
На никой не се пресмивам и НИКОЙ НЕ ОБИЖДАМ!!! Както го направи Декстър колега с 4000 + мнения.
И колега boris тук съм за да се уча, а не се заяждам с колегите. Това че някой е бмв "ГУРУ в кодирането не те прави нещо повече и другите. Никой не се е родил научен. Питам нещо, някой отговаря ако може, аз пак чета и пиша каквото мисля че е вярно, не карам никой на сила да прави нещо. И най важното не ОБИЖДАМ НИКОЙ И НЕ ДАВАМ МЕНИЕ КОЙ КАКЪВ Е...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1900
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 228i

Re: Кодиране на F30

Мнение от boris » 21 Дек 2020, 21:17

doctorcheto написа:Колега ти кажи на Декстъра да си върне изтритото мнение колко съм бил "НАГЪЛ" и как нямал да ми обясява как всеки волан ставал вибриращ! Аз много правилно попитах, как се казва НЕВОЛНО пресичане на осовата линия, а не екстра която да ме връща в пътя след пресичането на осовата линия! Това което аз знам, че вариянтите са 2. Само със сигнал(т.е пасивно) и аз за това питах понеже нямам такъв волан или със вибрация на волана и те връща в пътя( активно).
На никой не се пресмивам и НИКОЙ НЕ ОБИЖДАМ!!! Както го направи Декстър колега с 4000 + мнения.
И колега boris тук съм за да се уча, а не се заяждам с колегите. Това че някой е бмв "ГУРУ в кодирането не те прави нещо повече и другите. Никой не се е родил научен. Питам нещо, някой отговаря ако може, аз пак чета и пиша каквото мисля че е вярно, не карам никой на сила да прави нещо. И най важното не ОБИЖДАМ НИКОЙ И НЕ ДАВАМ МЕНИЕ КОЙ КАКЪВ Е...


И в двата случая е неволно пресичане на осовата линия, вече дали ще те върне или ще извибрира прави разликата в екстрата, и определено не се разбира от въпроса, който си задал :mhihi: :winky:
Декстъра и той не е цвете за мирисане, ама ти нещо с главата напред влизаш във форума, и определено се набиваш на очи, та да си знаеш ...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Кодиране на F30

Мнение от Dextuar » 21 Дек 2020, 22:40

Щом съм го изтрил в рамките на минута, значи съм преценил, че не е било редно да стои в този си вид. Точка по въпроса.

Поведението ти е доста натрапващо, но по неприятен начин. Ти си като някое разглезено хлапе, което са завели в магазин за играчки, не знае, че на играчките им трябва батерия, за да работят, някъде е прочело, че има играчки, които могат и без батерии, но не може да разграничи едните от другите. И понеже някъде е чуло за играчка без батерии, започва да се присмива на хората, които не знаят точно каква играчка му се е набила в главата и които му обясняват, че така не става. Отделно влизаш арогантно в спорове по всякакви теми, личейки си, че ти липсват някои познания и на всичкото отгоре тръгваш и да се присмиваш съвсем без покритие. Ок, термина е на Мерцедес, както ти написах и в другата тема, напълно безсмилена екстра, която имам и не ползвам, фактът, че не й помня името го доказва.

И все пак за да не съм съвсем офф топик, може да си добавиш мотор с вибрация на твоя волан и няма да е нужен друг.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 22 Дек 2020, 6:42

Dextuar написа:Щом съм го изтрил в рамките на минута, значи съм преценил, че не е било редно да стои в този си вид. Точка по въпроса.

Поведението ти е доста натрапващо, но по неприятен начин. Ти си като някое разглезено хлапе, което са завели в магазин за играчки, не знае, че на играчките им трябва батерия, за да работят, някъде е прочело, че има играчки, които могат и без батерии, но не може да разграничи едните от другите. И понеже някъде е чуло за играчка без батерии, започва да се присмива на хората, които не знаят точно каква играчка му се е набила в главата и които му обясняват, че така не става. Отделно влизаш арогантно в спорове по всякакви теми, личейки си, че ти липсват някои познания и на всичкото отгоре тръгваш и да се присмиваш съвсем без покритие. Ок, термина е на Мерцедес, както ти написах и в другата тема, напълно безсмилена екстра, която имам и не ползвам, фактът, че не й помня името го доказва.

И все пак за да не съм съвсем офф топик, може да си добавиш мотор с вибрация на твоя волан и няма да е нужен друг.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Колега Декстър никой не е идеален, най-малко пък аз. Не съм ти се присмивал ни най-малко, сам каза че това е термин за Мерцедес а не за БМВ. И аз благодарение на теб, открих как се казва за БМВ и го написах това е.
А сега за арогантното..... никой не обиждам нали така? Ще дам за пример нещо... това че човек е с висше образование не го прави умен може да е изключително "прозД" , а това че някой няма висше , не означава че не може да оправлява фирма за милиони... с други думи това че някой е БМВ гуру в кодирането не значи че може да се подиграва на някой който не знае. Да не знам много неща, тук е форум и пиша това което аз знам. Нямам за цел да засегна никой, нито да споря с някой.
Извинявам се ако съм засегнал някой, наистина не е било умишлено!

п.п За да не съм и аз офф топик ето това е за Possible to code LDW Lane departure warning's threshold

TLC_START_VERSION to Pia mode Werte=01?
TLC_ON_OFF to TLC_on_F045
TLC_PIA_DEFAULT_ON_OFF to active Werte=02

Това кодиране трябва да е Пасивно само индикация на таблото и звук, без вибрация на волана и връщане в пътя.

:yes: :yes: :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 26 Дек 2020, 15:01

Привет колеги

Пробвах кодирането за да се вижда на коя скорост си когато си на D

SPA_SPORT_ENABLE aktiv
SPA_ENABLE aktiv

При мен SPA_SPORT_ENABLE aktiv си беше активно, като сложих и SPA_ENABLE aktiv индикацията D въобще изчезна, сложих го на не активно отново се появи D. Пробвах и SPA_SPORT_ENABLE на не актив и SPA_ENABLE aktiv, но пак изчезна индикацията за D. Някой подкарвал ли го е това да показва D1, D2......

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Кодиране на F30

Мнение от Dextuar » 26 Дек 2020, 16:42

Да, срещу около 400-500лв тръгва да ти показва на коя предавка си


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 28 Дек 2020, 18:54

Кодиране на асистент за светлини

Coding High Beam Assistant

FRM/3050/FLA_VERBAUT/aktiv
FRM/3050/FLA_AUTO_AKTIV/automatisch
HU_CIC/3000/HIGH_BEAM_ASSISTANT/aktiv
KAFAS/3015/FLA_ON_OFF/aktiv

Като automatisch е без бутон, винаги на ON, ако си имате копче там е aktiv или nicht_aktiv . Има и допълнително кодиране на асистента

Anti-dazzle (requires High beam assist) FEM_BODY 3073 C_HBA_ENA aktiv 00 01 Enable multi-stage High beam assist… will turn high beams individually on/off depending on oncoming traffic
Anti-dazzle (requires High beam assist) FEM_BODY 3073 C_HBA_GRHB_ENA aktiv 00 01 Enable multi-stage High beam assist… will turn high beams individually on/off depending on oncoming traffic
Anti-dazzle (requires High beam assist) FEM_BODY 3073 C_HBA_ADAPT_SHUT_ENA aktiv 00 01 Enable multi-stage High beam assist… will turn high beams individually on/off depending on oncoming traffic

Успех :yes:

п.п
Не при всички автомобили е.....
FRM/3050/FLA_VERBAUT/aktiv
FRM/3050/FLA_AUTO_AKTIV/automatisch
Както винаги при мен не е така.... при мен беше
FLA_Aktivierung_aktiv :yes: което отменя горните два реда

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 30 Дек 2020, 8:03

Колеги някой дали знае кодиране за да светят четерите фара едновременно? Т.е cornering lights заедно с късите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 12 Мар 2021, 13:49

Колеги воланите за f серия взаимозаменяеми ли са?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1900
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 228i

Re: Кодиране на F30

Мнение от boris » 12 Мар 2021, 14:05

Не
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 14 Мар 2021, 12:14

Имам следния парт номер 61319270260, как мога да намеря други парт номера който за съвместими?

Става дума за добавяне на тепомат. И търся донор. Някой добавял ли е 540 круз контрол, на кола която е нямала? И знаете ли нужното кодиране по модули?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Кодиране на F30

Мнение от Jorixa » 18 Апр 2021, 18:18

Колеги как връзвате колата към iphone (за bimmercode конкретно питам) ? Имам ENET кабел, ама е с изход към ethernet.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1900
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 228i

Re: Кодиране на F30

Мнение от boris » 18 Апр 2021, 18:48

С WiFi адаптер.
Колкото до кабела ще ти трябва Ethernet адаптер за да го свържеш към телефона, но защо въобще ще си го причиняваш, като има отлично работещи wifi адаптери родно производство за къси пари.
viewtopic.php?f=63&t=410863
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Кодиране на F30

Мнение от Dextuar » 18 Апр 2021, 19:07

И аз потвърждавам, че горният адаптор работи отлично както с телефони, така и с ISTA и за парите си върши отлична работа.
Става както за кодиране, така и за флашване на модули.

Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Кодиране на F30

Мнение от Jorixa » 19 Апр 2021, 10:26

Супер и това ми върши работа. Гледам че е out of stock до края на Април, но ще изчакам. Мерси за помощта.

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook