Кодиране на F30

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Кодиране на F30

Мнение от boris » 17 Дек 2020, 18:35

Проблема не е дали имаш или нямаш оригиналния файл, той така или иначе може да се генерира с точните psdzdata, а да не ти думне модула, например при прекъсване на захранване по време на кодиране. Тогава и да го имаш и да го нямаш все тая.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 17 Дек 2020, 19:06

boris написа:Проблема не е дали имаш или нямаш оригиналния файл, той така или иначе може да се генерира с точните psdzdata, а да не ти думне модула, например при прекъсване на захранване по време на кодиране. Тогава и да го имаш и да го нямаш все тая.


Няма не възможни неща! Винаги ще има кой да флашне модула с програматор. Винаги ще може да си купиш нов модул и да се обучи. Винаги може някой да те блъсне и да имаш тотал щета....

Но тази тема е много интересна и я следя с интерес. Нека колегите да пишат точно какво са кодирали и как така няма да се ровим по чужди форуми. Ще си го имаме в нашия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Кодиране на F30

Мнение от PeReZ » 17 Дек 2020, 20:42

Никъде не е казано, че има невъзможни неща, колегата просто написа, че няма да стане кой знае какво, дори да объркаш дадено кодиране, по-лош ефект има евентуалното неуспешно записване.
Да, и bimmercode има Backup&Restore:
Код: Избери целия код
Backups (Android)
The first time the coding data is read from an ECU a backup is created automatically to restore the original coding data later or to recover in case of an error.

Restoring
Connect to the car as described in the chapter “Connecting”.
Select an ECU from the list.
Tap on the menu button in the top right corner.
Tap on “Restore”.
Tap on “Restore" in the dialog to start the coding process

Източник: https://www.bimmercode.app/support/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Кодиране на F30

Мнение от boris » 17 Дек 2020, 21:23

Карай, важното е че си е запазил файла и VO! /с удивителна/.
Мъка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 17 Дек 2020, 21:39

boris написа:Карай, важното е че си е запазил файла и VO! /с удивителна/.
Мъка.


Мисля че има недоразумение колега, нищо против мнението ти. Аз днес направих първото кодиране и не държа да съм спец. Просто исках да кажа че не е нужно всеки да е БМВ гуро в кодирането. Никой не се е научил роден така.

Само за да покажа какво имам в предвид понеже днес при кодиране ми се появи това в прикачения файл аз пак продължих и не се отказах. Не разбирам какво е срамно да не си спец в кодирането и да имаш желание да се научиш. Хората който са напред вместо да помагат , те гледат да се присмиват.... това ли е форума?

Мъка :bowdown:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Кодиране на F30

Мнение от boris » 17 Дек 2020, 21:44

Нищо срамно няма да не знаеш, затова и цял ден ти одобрявам мненията.
Срамното почва там къде не знаеш какво пишеш, но почваш да се "дръвчиш" на този, които се опитва да ти обясни кое е важно и кое не.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 17 Дек 2020, 21:52

boris написа:Нищо срамно няма да не знаеш, затова и цял ден ти одобрявам мненията.
Срамното почва там къде не знаеш какво пишеш, но почваш да се "дръвчиш" на този, които се опитва да ти обясни кое е важно и кое не.



Пак казвам нямал съм за цел да се "дръвчиш" , извинявай ако е прозвучало така. Темата е кодиране и в кодиране няма как да няма риск дори и при хора с профисионална техника.

Нека си помагаме, нека обясяваме на такива като мен. А не да си търсим кусури :yes:


Колега boris благодаря за одобренията, беше изключително бърз наистина


cmapmep написа:Пробвал съм и двата варианта - и двата вършат работа. Недостатък според мен е, че като минеш в режим Еко Про Старт-стопа се включва и трябва да го изключиш ръчно.


Така можеш да стартираш даже в Eco pro и деактивирано Start/Stop

ICM => IcmKod_B_InitEco = verbaut

FEM => TCM_MSA_DEFAULT_OFF = Aktiv

FEM => TCM_MSA_MEMORY = Aktiv

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Кодиране на F30

Мнение от cmapmep » 18 Дек 2020, 6:07

doctorcheto написа:Така можеш да стартираш даже в Eco pro и деактивирано Start/Stop

Това е ясно и съм го пробвал. В момента, в който минеш в Комфорт, Спорт или Спорт + и след това се върнеш на Еко, АSS се включва. Засега няма решение, както и по чуждите форуми. Същото се отнася и за бързия мигач - само след връщане на по-стара версия на софтуера може да се промени броя премигвания, различен от 1 и 3. Германските програмисти си правят гавра с нас. Това е за F3*, за другите може да е различно.
@doc, вече мина 20 мнения и няма да чакаш удобрения. Честито! Бързо се справи. На мен ми отне 10 години.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 18 Дек 2020, 7:22

cmapmep написа:Това е ясно и съм го пробвал. В момента, в който минеш в Комфорт, Спорт или Спорт + и след това се върнеш на Еко, АSS се включва. Засега няма решение, както и по чуждите форуми. Същото се отнася и за бързия мигач - само след връщане на по-стара версия на софтуера може да се промени броя премигвания, различен от 1 и 3. Германските програмисти си правят гавра с нас. Това е за F3*, за другите може да е различно.
@doc, вече мина 20 мнения и няма да чакаш удобрения. Честито! Бързо се справи. На мен ми отне 10 години.


Днес ще пробвам с мигачите, и ще пиша за резИлтата :). А за мненията не съм ги и броял. Просто имах много въпроси и благодарение на теб направих по голямата част. Чудя се да ъпдейтна ли софта на колата, свалих го по ВИН от сайта на БМВ и да не загубя мигачите?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Кодиране на F30

Мнение от andy » 18 Дек 2020, 9:17

cmapmep написа:Това е ясно и съм го пробвал. В момента, в който минеш в Комфорт, Спорт или Спорт + и след това се върнеш на Еко, АSS се включва. Засега няма решение, както и по чуждите форуми.


Не съм съгласен. Колкото и да се сменяш режимите АСС не се включва ако си го кодирал както трябва - тествано и на Х5, Х6, Ф10, и др.
andy написа:Това с Карлито се определя дали при ЕКО режим да се включва . ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 18 Дек 2020, 10:07

andy написа:
cmapmep написа:Това е ясно и съм го пробвал. В момента, в който минеш в Комфорт, Спорт или Спорт + и след това се върнеш на Еко, АSS се включва. Засега няма решение, както и по чуждите форуми.


Не съм съгласен. Колкото и да се сменяш режимите АСС не се включва ако си го кодирал както трябва - тествано и на Х5, Х6, Ф10, и др.
andy написа:Това с Карлито се определя дали при ЕКО режим да се включва . ;)



Това виждам в BimmerCode

Което значи следното

TCM_MSA_ECO_MODE AKTIV
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Кодиране на F30

Мнение от andy » 18 Дек 2020, 10:37

Би трябвало да е това през бимера, аз го правя с карлито.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D GT F34

Re: Кодиране на F30

Мнение от kingkacho » 18 Дек 2020, 12:28

Да се включа и Аз какво съм кодирал в моята кола. Ползвам Bimmercode с modbmw 2 адаптор, както колегата горе е посочил връзката е много по бърза от колкото блутуут адаптор.
Мигачи 7пъти, Автоматичен спойлер 80км/50км. Мигане на стопове при екстремно спиране, Видео в движение, Американски светлини,отваряне затваряне багажник с бутона в краката(незнам защо не беше активиран като го има) старт/стоп изключен, настройки климатик,аудиото да стартира на 40%, и други ама не ги помня. Тези кодировки съм ги правил не в експерт мод.
Bluetooth audio се активира в Expert mode, настройките ги намерих от друг сайт и при мен се получи.Това важи за NBT

HU_NBT > AUDIO_TUNER_TRAFFIC 3002 > AUDIO_OFFSET = aktiv
HU_NBT > AUDIO_TUNER_TRAFFIC 3002 > MICROPHONE_NUMBER = wert_2
HU_NBT > EXBOX 3001 > AUX1_IN_HU = wert_255 [Default]
HU_NBT > EXBOX 3001 > USB_AVAILABLE = aktiv
HU_NBT > HMI 3000 > CDMM_USB_AUDIO = all
HU_NBT > HMI 3000 > SVS = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > HMI 3000 > SYSTEM_TTS = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > SYSTEM_EINSTELLUNGEN 3004 > SOFTWARE_UPDATE_ASSISTANT = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > ADRESSBOOK = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > API_CAR_TYPE_IPOD_LOGO = bmw
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > API_MP4_ON_OFF = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > API_USB_VIDEO = none [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > AUDIO_NOTES_EIN_AUS = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > AUDIO_PLAYER_ON_OFF = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > BLUETOOTH_2ND_HFP = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > BT_MODUL_ON_OFF = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > CALENDAR_EIN_AUS = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > CE_DEVICE_SPEECH_RECOGNITION = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > CONTACT_BOOK_PICTURES = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > CONTACTS_EIN_AUS = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > DATACOMM_CSIM = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > DUN_PROFILE = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > EMAIL_EIN_AUS = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > ENT_BTAS_BROWSING = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > ENT_BTAS_IAP = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > ENT_BTAS_METADATA = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > EXTERNAL_CALL_LISTS = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > MACRO_PIM = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PAN_PROFILE = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PHONE_CONFERENCE_CALL = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PHONE_OBJPUSH_MENUE = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PHONE_RESPONSE_HOLD = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PHONE_TYPE = internal_phone
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PIM_BILDER_EIN_AUS = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PIM_NEW_ELEMENT_AUDIO_NOTE = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PIM_NEW_ELEMENT_EMAIL = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PIM_NEW_ELEMENT_SMS = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PIM_NEW_ELEMENT_VOICE_EMAIL = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > PIM_SPEECH_TO_TEXT = nicht_aktiv [Default]
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > REMINDER_EIN_AUS = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > SINGLE_OR_MULTILINK = multilink
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > SMS_EIN_AUS = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > SWUP_SOURCE_USBMSCDD = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > TASK_EIN_AUS = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > TEXT_NOTES_EIN_AUS = aktiv
HU_NBT > TELEFON_TELEMATIK_ONLINE 3003 > TWO_PHONES_PARALLEL = aktiv

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Кодиране на F30

Мнение от cmapmep » 18 Дек 2020, 13:50

Еми с промяната на правилния параметър се получават нещата. Благодаря колега @doc! В списъка, по който кодирам (f30-coding-reference-guide-v1-7), този параметър TCM_MSA_ECO_MODE не е споменат никъде. Вече спокойно мога да включвам Eco Pro без да се включва ASS. Благодаря и на останалите съфорумци, взели участие в дискусията!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Кодиране на F30

Мнение от doctorcheto » 18 Дек 2020, 15:03

cmapmep написа:Еми с промяната на правилния параметър се получават нещата. Благодаря колега @doc! В списъка, по който кодирам (f30-coding-reference-guide-v1-7), този параметър TCM_MSA_ECO_MODE не е споменат никъде. Вече спокойно мога да включвам Eco Pro без да се включва ASS. Благодаря и на останалите съфорумци, взели участие в дискусията!




То и аз го нямам в спъсъка си, просто разсъждавах на глас. Свалих си BimmerCode без адаптер го разгледах. Това е в Експерт мода.... Днес кодирах интересни неща, поне при мен GPS Tracking го нямаше. И понеже се абонирах за Remote Service трябва да го имаш за да си отключваш и закючва' колата от Телефона, Намиране на локацията на автомобила. Видео от USB
Но с мигачите не се получи. Имам екселски файл с много кодирания но не мога да го кача като файл. Ако някой има интерес за файла да ми пише ще намерим начин да си го пратим

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook