Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vld » 22 Окт 2020, 14:05

A.Velikov написа:
flow написа:Благодаря, ще го питам каква е причината за ремонта. А сега след като е рециклирано, възможно ли е при преглед да се разбере дали има някакви други щети или по-скоро ще останат скрити? Как ти се струва пробега? :dunno:


За съжаления без да се отвори мотора не може да се види състоянието на лагери, сегменти, цилиндри и въобще всички железа, които искат смазване, и които при "гръмване" на турбото остават без смазване.

Относно пробега - ако са реални 215 000, за самия двигател не е особено голям, но трябва да имаш готовност и едни 1000-2000 лв свободни постоянно, защото и другите агрегати имат живот и ще почнат да се обаждат - маховика (ако е с ръчна), DPF, дюзи, помпи. На тези километри нямаш гументо уплътнение, тампон или шарнир, на които също всеки ден да не им е подарък :lol:
Това е.

Чакай малко колега, това което описваш е много малко вероятно да се случи.
Турбината обикновенно и се чупи оста и спира да надува, това не оставя по никакъв начин мотора без масло!
Изключително малко са сл8учаите в които турбината е толкова износена, че почва да пропуска много масло и мотора почва да го ползва за гориво и се самофорсира докато не го изгори така наречения "runaway diesel" ефект.
Това се случваше на колите без дроселова клапа и пеперуди преди 15-20 години и в много редки случаи на някои по нови М57.
Иначе като цяло 200 000км за дизел са нищо особенно, дори за четири цилиндровите.
При едно добро първоначално обслужване и правилна последваща експлоатация може да изкара още два пъти по толкова без особенни проблеми.
Доброто първоначално обслужване включва подмяна на ангренажа, смяна на водна помпа и термостат, и всички филтри, ремък и ролки.
Ако цената на която колата се предлага е достатъчно добра, че да се оправдава тази инвестиция, немисля, че е лошо предложение.
Изображение


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 22 Окт 2020, 16:08

vld написа:Иначе като цяло 200 000км за дизел са нищо особенно, дори за четири цилиндровите.
За двигателя да, ама обикновено на тия километри точно почват една по-една по-дребните устройства да дават фира. И все пак да, дали си струва зависи от цената на колата, която колегата не е обявил, така че е трудно да му дадем адекватен съвет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 22 Окт 2020, 17:20

+1 200к не са нищо за мотора, обаче инвентарът покрай него започва да смуче сериозни финанси.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.10.2020
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от flow » 31 Окт 2020, 23:43

Здравейте, заради вашите съвети се отказах от 318-ката, която бях харесал. Сега съм на следващите коли и отново имам нужда от вашето мнение. Едната е седан 2012, 320, 184 коня (N47D20, мисля че е мотора), тя е и с повече екстри, има си подгрев, климатроник и големия дисплей, тя е и на по-малко километри (150 000), по-евтина е с 2000 лв, но като цяло цената няма да има разлика, защото ще сменя веригата, говорих с човека и той каза, че не е сменяна.
Другата кола, която съм харесал е 320 тоуринг, 2016 фейслифт 320 190 коня ( B47D20), когато говорих със собственика, ми каза че това е обновения мотор, който няма нужда да сменя веригата на 200к ( тук искам и вашето мнение - вярно ли е ? ) Колата е на 177 000, както казах е по-скъпа с 2000лв, но пък е и с по-малко екстри - няма подгрев и е с климатик, вместо климатроник. Като цяло екстрите не са ми водещи, въпреки, че точно те биха запазили стойността на колата в бъдеще.
Първата кола има история в официален БМВ сервиз, до преди година и половина, а втората (от 2016) има история до април 2020.

Лично аз клоня повече към по-новата, уж подобрен мотор, но искам малко по-компетентно мнение - от вас. Благодаря предварително!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от santorini » 02 Ное 2020, 9:00

По-новия двигател е за предпочитане според мен, макар и на малко повече км. И сега, и в бъдеще хората биха подхождали с недоверие към стария двигател 184кс, така че си мисля че дори и с по-малко екстри, по-новата би държала по-добра цена по-дълго време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10423
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 02 Ное 2020, 13:10

Определено В47, ако останалото ти е ОК и опираш до мотора. За разлика от бензиновите, при фейса 4 цил.дизелите са по-добри.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.02.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от mrtnko » 02 Ное 2020, 15:41

Здравейте колеги,

От известно време се замислям, да сменя настоящото ми e92 328 xdrive бензин с по-новичка кола.
Към момента разглеждам следните 3 екземпляра и ще ви помоля за мнение отностно 3те. (Чудех се в кой под-форум да пусна поста си и сметнах, че при F3x е най-подходящо тъй като които които ще ви покажа са съответно F2x, F3x и 4er GT.

Ето ги и обявите:
1. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4405811021
2. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 3627279997
3. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2831075938

Като цяло държа колата да има повечко екстри, но пък заради цената и 24 месечната гаранция на 4ката и тя влиза в подозрение.

Поздрави !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от terorero » 02 Ное 2020, 16:13

mrtnko написа:Здравейте колеги,

От известно време се замислям, да сменя настоящото ми e92 328 xdrive бензин с по-новичка кола.
Към момента разглеждам следните 3 екземпляра и ще ви помоля за мнение отностно 3те. (Чудех се в кой под-форум да пусна поста си и сметнах, че при F3x е най-подходящо тъй като които които ще ви покажа са съответно F2x, F3x и 4er GT.

Ето ги и обявите:
1. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4405811021
2. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 3627279997
3. https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 2831075938

Като цяло държа колата да има повечко екстри, но пък заради цената и 24 месечната гаранция на 4ката и тя влиза в подозрение.

Поздрави !


Гран купето е прекалено постно, ама прекалено. ГТ-то си струва определено, но пък от друга страна от купе да се качиш на толкова семеен автомобил... не знам :yes:

Не знам до колко е удачно да пусна тук собствената си кола, но ще го направя, ако някой си търси добро F30. Преди да почнат коментари за цената - при интерес търпи корекция разбира се.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8480074099
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Dextuar » 02 Ное 2020, 17:30

terorero написа:Не знам до колко е удачно да пусна тук собствената си кола, но ще го направя, ако някой си търси добро F30. Преди да почнат коментари за цената - при интерес търпи корекция разбира се.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8480074099
Колата ти изглежда много добре, цената няма да я коментирам, но винаги много ме очудва като продавачът напише всички екстри за модела, а реално не са, но предполагам е останал от едно време този лаф. Колата определено има много екстри, да не се засегнеш нещо, просто не са всички. Гледам си я карал само 2 години - да не ти е станало малка вече?


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от terorero » 02 Ное 2020, 17:41

Dextuar написа:
terorero написа:Не знам до колко е удачно да пусна тук собствената си кола, но ще го направя, ако някой си търси добро F30. Преди да почнат коментари за цената - при интерес търпи корекция разбира се.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8480074099
Колата ти изглежда много добре, цената няма да я коментирам, но винаги много ме очудва като продавачът напише всички екстри за модела, а реално не са, но предполагам е останал от едно време този лаф. Колата определено има много екстри, да не се засегнеш нещо, просто не са всички. Гледам си я карал само 2 години - да не ти е станало малка вече?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не ми е малка, по-скоро ми олекна от към мощност. Относно всички екстри - приемам забележката :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 643
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ivanski_2 » 02 Ное 2020, 17:47

Dextuar написа:
terorero написа:Не знам до колко е удачно да пусна тук собствената си кола, но ще го направя, ако някой си търси добро F30. Преди да почнат коментари за цената - при интерес търпи корекция разбира се.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8480074099
Колата ти изглежда много добре, цената няма да я коментирам, но винаги много ме очудва като продавачът напише всички екстри за модела, а реално не са, но предполагам е останал от едно време този лаф. Колата определено има много екстри, да не се засегнеш нещо, просто не са всички. Гледам си я карал само 2 години - да не ти е станало малка вече?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Именно и то още повече да го напише някой от форума :nono: :nono:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от toncho83 » 03 Ное 2020, 8:31

К'ви екстри липсват за да са "всички"?

"head up" ли? Доволно е поръчвано от към екстри за 3-ка според мен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от terorero » 03 Ное 2020, 9:28

Head up има, ама нямам теглич :D
Махнах всички екстри, за читателите давам и ВИН :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от boris » 03 Ное 2020, 13:48

Някои салонджии пишат за един обикновен кожен салон всички екстри, вие се хванахте за тая точилка,че не била баш с всички екстри, голяма работа :confused:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Dextuar » 03 Ное 2020, 14:37

Колата на колегата очевидно е много добре оборудвана, както споменах. Затова и такива джамбазки словосъчетания едва ли са необходими, за да я продаде. На мен от екстрите ми липста единствено адаптивното окачване и предполагам, че има предвид харман-кардън, а не лоджик 7 за озвучаването.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook