Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 22 Мар 2021, 14:12

nxn написа:
RedEnzzo написа:Привет на всички. Нов съм във форума, но ми предстои покупка на автомобил (по-скоро семеен) и имам нужда от съвет.
Моля за мнение за тази кола и за този мотор като цяло.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jfvizw


Много пари ми се виждат за най-малкият мотор, ръчна и базова, да не говорим, че е точно пред голямото обслужване, което ще легне още едни хубави пари.


Мотора не е толко малък, 2-литров турбодизел е и едно чипче ще му даде бая живец. Деиствително е супер базова обаче. Пусни една проверка на ВИН-а задължително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от exc » 22 Мар 2021, 14:18

nxn написа:
RedEnzzo написа:Привет на всички. Нов съм във форума, но ми предстои покупка на автомобил (по-скоро семеен) и имам нужда от съвет.
Моля за мнение за тази кола и за този мотор като цяло.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jfvizw


Много пари ми се виждат за най-малкият мотор, ръчна и базова, да не говорим, че е точно пред голямото обслужване, което ще легне още едни хубави пари.

Така като гледам снимките, голямото обслужване е направено. Сервиза е полу-официален, тоест дъщерен на М-кар Пловдив. Работят с оригинални части, инстументи и софт, имат достъп до базата данни на БМВ. Не знам обаче дали записите от ремонти/обслужвания се качват в системата.
За мен цената е нормална. Вярно голичка е, ама колко по-надолу от тази цена, ако е на тези километри, че и със сменени вериги. Километрите дали са тия - проверка на ВИН ще покаже.

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 31.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31
Мечтае да кара: BMW

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от NightWalkeR » 22 Мар 2021, 14:54

...Уеуее щом и в Германия правят такива неща какво да мислим за нашите тук ... „уникат“

А иначе конкретно да попитам за мнение , колко съмнително е за тези км :mhihi:? Дали се продава толкова дълго защото е в Търново? Някой дали я е гледал?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 3795994834

И ние като колегата по-горе търсим семеен автомобил, но само комби. 318 и 320 са ни ОК, като екстра единственото изискване е за Автоматиk - и да използвам да попитам на всички F модели ли ако е автоматик се монтира "8 степенна скоростна кутия" или слагат и други ?

Като тази обява ми се струва по-реална, ако наистина са сменени тези неща, които е описал и за София може да се огледаме на живо, след което майстори и т.н...:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8000456196
Good Judgment Comes with Experience, But Experience Comes from Bad Judgment ....Sad but true !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Airdust » 22 Мар 2021, 15:07

Bexim написа:Онази тъмносинята 328, дето седи от сума време, дето пише, че е М-спорт, а е само спорт лайн с грозното черно липче отзад е WATER/FLOOD damage.
Момчето, което купи моята ми каза, че я е гледал.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jgd4pl
Ако става дума за тази, вярно и е доста грозен този спойлер :D
NightWalkeR написа:...Уеуее щом и в Германия правят такива неща какво да мислим за нашите тук ... „уникат“

А иначе конкретно да попитам за мнение , колко съмнително е за тези км :mhihi:? Дали се продава толкова дълго защото е в Търново? Някой дали я е гледал?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 3795994834

И ние като колегата по-горе търсим семеен автомобил, но само комби. 318 и 320 са ни ОК, като екстра единственото изискване е за Автоматиk - и да използвам да попитам на всички F модели ли ако е автоматик се монтира "8 степенна скоростна кутия" или слагат и други ?

Като тази обява ми се струва по-реална, ако наистина са сменени тези неща, които е описал и за София може да се огледаме на живо, след което майстори и т.н...:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8000456196


От скромният си опит мога да кажа, че евтина кола на малко км, доста трудно се намира, почти като еднорог е.

Друг тип автоматична кутия-няма (изключвам "M" Версиите).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от exc » 22 Мар 2021, 15:19

NightWalkeR написа:...Уеуее щом и в Германия правят такива неща какво да мислим за нашите тук ... „уникат“

А иначе конкретно да попитам за мнение , колко съмнително е за тези км :mhihi:? Дали се продава толкова дълго защото е в Търново? Някой дали я е гледал?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 3795994834

И ние като колегата по-горе търсим семеен автомобил, но само комби. 318 и 320 са ни ОК, като екстра единственото изискване е за Автоматиk - и да използвам да попитам на всички F модели ли ако е автоматик се монтира "8 степенна скоростна кутия" или слагат и други ?

Като тази обява ми се струва по-реална, ако наистина са сменени тези неща, които е описал и за София може да се огледаме на живо, след което майстори и т.н...:
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 8000456196

При всички е 8 степенен автомата.
Аз не бих гледал нито една от двете. Все пак, ако трябва да избирам по снимки - бялата. Другата е изключително базова, все пак не е лошо да има поне елементарен набор екстри. Километрите и на двете не ги гледай. :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8327
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vicho » 22 Мар 2021, 15:23

Airdust написа:
Bexim написа:Онази тъмносинята 328, дето седи от сума време, дето пише, че е М-спорт, а е само спорт лайн с грозното черно липче отзад е WATER/FLOOD damage.
Момчето, което купи моята ми каза, че я е гледал.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jgd4pl
Ако става дума за тази, вярно и е доста грозен този спойлер :D


освен това продавача е изключително проста и нагла личност... няколко пъти му засичах постовете във фейсбук :mhihi: вживял се е в роля... :clap:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 22 Мар 2021, 16:09

Bexim написа:Онази тъмносинята 328, дето седи от сума време, дето пише, че е М-спорт, а е само спорт лайн с грозното черно липче отзад е WATER/FLOOD damage.
Момчето, което купи моята ми каза, че я е гледал.


Е защо и искат толко пари тогава? Тва не значи ли, че двигателя е чао?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Bexim » 22 Мар 2021, 16:13

Нищо не значи. По принцип такива вече не дават да се регистрират. Там пишат наводнени коли, които нищо им няма, но това си е голям шанс.
По-голямата част, с такава щета са си наводнявани до някакво ниво...
Аз такава кола не бих взел.
Нормален удар не ме плаши.


Sent from my iPhone using Tapatalk
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 23
Регистриран на: 31.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31
Мечтае да кара: BMW

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от NightWalkeR » 22 Мар 2021, 16:15

:D
exc написа:.... При всички е 8 степенен автомата.
Аз не бих гледал нито една от двете. Все пак, ако трябва да избирам по снимки - бялата. Другата е изключително базова, все пак не е лошо да има поне елементарен набор екстри. Километрите и на двете не ги гледай. :)


...Благодаря за отговрите. Това за автоматика е добре :D . Знам , че няма излишни екстри, но предвид това че коалата ще стои на улицата пред блока предпочитаме да има по базов набор от естри (не знам колко правилен е този подход но ми се струва логичен). Като абсолютен минимум за сега сме задали Автоматик, парктроник и темпомат(това се надявам че няма F-ka която да го няма). Като за сметка на екстрите се надяваме да уцелим нещо на по-малко километри ......до толковаото до колкото са доказуеми. Гледаме и коли извън БГ, главно в Германия, но само в няколко автокъщи , които са ми препоръчани от хора, че като гледам и там май не може да им имаш абсолютно доверие :banghead:
Good Judgment Comes with Experience, But Experience Comes from Bad Judgment ....Sad but true !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 22 Мар 2021, 17:17

NightWalkeR написа::D
exc написа:.... При всички е 8 степенен автомата.
Аз не бих гледал нито една от двете. Все пак, ако трябва да избирам по снимки - бялата. Другата е изключително базова, все пак не е лошо да има поне елементарен набор екстри. Километрите и на двете не ги гледай. :)


...Благодаря за отговрите. Това за автоматика е добре :D . Знам , че няма излишни екстри, но предвид това че коалата ще стои на улицата пред блока предпочитаме да има по базов набор от естри (не знам колко правилен е този подход но ми се струва логичен). Като абсолютен минимум за сега сме задали Автоматик, парктроник и темпомат(това се надявам че няма F-ka която да го няма). Като за сметка на екстрите се надяваме да уцелим нещо на по-малко километри ......до толковаото до колкото са доказуеми. Гледаме и коли извън БГ, главно в Германия, но само в няколко автокъщи , които са ми препоръчани от хора, че като гледам и там май не може да им имаш абсолютно доверие :banghead:


Парктроника не мисля, че е стандартен. Поне не и отпред.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 22 Мар 2021, 19:52

vicho написа:
Airdust написа:
Bexim написа:Онази тъмносинята 328, дето седи от сума време, дето пише, че е М-спорт, а е само спорт лайн с грозното черно липче отзад е WATER/FLOOD damage.
Момчето, което купи моята ми каза, че я е гледал.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jgd4pl
Ако става дума за тази, вярно и е доста грозен този спойлер :D


освен това продавача е изключително проста и нагла личност... няколко пъти му засичах постовете във фейсбук :mhihi: вживял се е в роля... :clap:


Е та то само, като му видиш описанието и припараш...
М Спорт пакет... инсталирани 2 спойлера... инсталирани М пакети... хахах и тн този направо трябва да му се банне всякаква възможност да поства обяви :D
Аз, като видя подобно описание на обява, каквато и да е колата затварям.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Dextuar » 22 Мар 2021, 20:09

NightWalkeR написа::D
exc написа:.... При всички е 8 степенен автомата.
Аз не бих гледал нито една от двете. Все пак, ако трябва да избирам по снимки - бялата. Другата е изключително базова, все пак не е лошо да има поне елементарен набор екстри. Километрите и на двете не ги гледай. :)


...Благодаря за отговрите. Това за автоматика е добре :D . Знам , че няма излишни екстри, но предвид това че коалата ще стои на улицата пред блока предпочитаме да има по базов набор от естри (не знам колко правилен е този подход но ми се струва логичен). Като абсолютен минимум за сега сме задали Автоматик, парктроник и темпомат(това се надявам че няма F-ka която да го няма). Като за сметка на екстрите се надяваме да уцелим нещо на по-малко километри ......до толковаото до колкото са доказуеми. Гледаме и коли извън БГ, главно в Германия, но само в няколко автокъщи , които са ми препоръчани от хора, че като гледам и там май не може да им имаш абсолютно доверие :banghead:
Не си го причинявай, то Е серия фейс не е за пред блока, какво говорим за по-нови.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 1.04.2013
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от bmw_M1 » 22 Мар 2021, 21:33

Здравейте колеги , тази как ви се струва . Гледам е на задно , почти не се предлагат такива всичко е xd


https://m.mobile.bg/details/11609339814811906

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от nxn » 23 Мар 2021, 0:42

bmw_M1 написа:Здравейте колеги , тази как ви се струва . Гледам е на задно , почти не се предлагат такива всичко е xd


https://m.mobile.bg/details/11609339814811906


Изглежда много добре и запазена като за 90% италианка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от exc » 23 Мар 2021, 7:41

Така, като гледам е Канадка. Хубав цвят, прилични екстри и наистина почти изчезналото вече задно предване. Скоро май и то ще се води екстра. :)

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook