Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Alek_SV » 27 Юни 2021, 9:43

И четерите коли имат предимства и недостатъци. Избирай според това , което най-много ти допада.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 24.02.2015
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Gameon_BG » 27 Юни 2021, 11:57

Плат е
Screenshot_1.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 26.06.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от spartak23 » 27 Юни 2021, 12:38

Здравейте!
Благодаря на включилите се! Да бъда честен след толкова много прегледани обяви, не ми направи впечатление, че няма снимка на интериора, но ще се чуя отново със собственика да ми прати малко по детайлни снимки. За мен кожения салон не е нещо заради, което бих се отказал от даден автомобил. Малкото километри на колата наистина са най-големия фактор в случая на колата от Габрово. Проверих по VIN номера какви екстри има колата и освен някой дребни глезотийки, които забелязах по ревютата в youtube, не мога да видя какво толкова липсва, за да се нарече постна. Все пак съм отворен за мнения и спрямо малкия ми опит с марката и като цяло класа кола бих се вслушал в мненията ви.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от nxn » 27 Юни 2021, 18:24

Салонът от плат или полукожа, тоест плат в средата, има сериозни предимства в горещ климът, като нашия, защото 3ките нямат обдухване.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 24.02.2015
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Gameon_BG » 27 Юни 2021, 19:15

Ако колата е светъл цвят и кожата е светъл цвят не е толкова зле предполагам. Казвам го като човек с черна кола с черна кожа. :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 28 Юни 2021, 8:17

Кожа е оферта ако имаш дете/куче щото лесно се чисти. Иначе е ненужна "екстра" за мен поне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Rainbow » 28 Юни 2021, 9:51

Jorixa написа:Кожа е оферта ако имаш дете/куче щото лесно се чисти. Иначе е ненужна "екстра" за мен поне.


БМВ без кожа е много сиромашко, обикновено върви добре в комбо с врътките за климатик (без климатроник) и са единици на пазара...

Това е ок в много редки случаи и то само, когато пак са микс - текстил + кожа/алкантара...
6243881585_2a1ba770e2_b.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.06.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от alecsei » 28 Юни 2021, 14:14

Здравейте колеги, нов съм във форума, но от няколко дни чета и намирам много полезна информация. Аз съм решил да купувам Ф30, и съм се спрял на 328 бензин, най-вече заради малкото километри, които за мен са от голямо значение.

Напълно наясно съм, че тези екземпляри са блъскани, но бих ви бил много благодарен, ако може допълнително инфо и мнение за тези 2 автомобила, на които съм се спрял окончателно (вече съм ходил на оглед и 2-те са в доста прилично състояние на пръв поглед):

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11624196699233013&slink=kirgx8
VIN: WBA3B3G50ENR84140

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11611563760163504&slink=khy4yu
VIN: WBA3B3C50DF534907

Благодаря ви предварително и успешна седмица на всички!

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31
Мечтае да кара: BMW

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от NightWalkeR » 28 Юни 2021, 21:05

Rainbow написа:
Jorixa написа:Кожа е оферта ако имаш дете/куче щото лесно се чисти. Иначе е ненужна "екстра" за мен поне.


БМВ без кожа е много сиромашко, обикновено върви добре в комбо с врътките за климатик (без климатроник) и са единици на пазара...

Това е ок в много редки случаи и то само, когато пак са микс - текстил + кожа/алкантара...
...


...Мнението за кожата в кола е доста субективно, ние примерно категорично не искахме колата да е с кожа, за нещастие ни изпадна читав екземпляр с такава и сега сме принудени да я търпим, продължавам да твърдя че кожата не е за нашия климат. Виж Алкантарата е вече друго нещо, Полукожата за мен е най-добрия вариант цена/качество.

По втория въпрос , поне за Ф30/31 сериите доста четох и се оказа, че нямат кола с климатик , всички са с Климатроник, просто по-високия клас се води Автоматичен такъв. Ето тук са систематизирани разликите, които хич не са чак толкова фрапиращи, да не говорим че все повече познати имам който не искат климатик изобщо (това вече не го разбирам). Та всичко това е направено ,за да измъкнат още няколко хиляди Еуро - като нова и за да могат да казват собствениците на такива, че сиромасите карат плат, а аз Кожа и имам Климатроник, а останалите врътки. :bchug:
Едно е да искаш да покажеш положение, друго е просто да искаш да караш читава кола, за това ако искате второто аз лични бих препоръчал да си изберете задължителен/минимален набор от екстри и след това да търсите колата на най-малко км (добро състояние). Не случайно километрите в Германия много променят цената не колата, особено ако са под 100к.
Good Judgment Comes with Experience, But Experience Comes from Bad Judgment ....Sad but true !

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.07.2021
Кара: В момента кракомобил
Мечтае да кара: Nissan GT-R r35

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от StefanFCB » 06 Юли 2021, 7:58

Здравейте колеги,

Ориентирал съм се към покупка на F30 320i, след като 2-3 месеца не успях да си намеря читаво Е90 330 фейслифт. Попаднал съм на една, моля за коментари, цената ми се струва подозрително ниска ?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=kjqy4a

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 24.02.2015
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Gameon_BG » 06 Юли 2021, 15:04

Какво и е ниското на тази цена.

Това не е 328 дори. Доста екстри липсват. Ръчка е.
Вземи ВИН и провери историята за 10-15 кинта онлайн. Ако наистина е на 66к км я виж и на живо.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 6.07.2021
Кара: В момента кракомобил
Мечтае да кара: Nissan GT-R r35

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от StefanFCB » 06 Юли 2021, 20:49

Gameon_BG написа:Какво и е ниското на тази цена.

Това не е 328 дори. Доста екстри липсват. Ръчка е.
Вземи ВИН и провери историята за 10-15 кинта онлайн. Ако наистина е на 66к км я виж и на живо.


Точно заради ръчката ми хвана окото. Да, не е 328 но пък е с М-пакет. По принцип съм доста по-наясно с малко по-старите е46 и е90, можеш ли да ми кажеш кои екстри липсват ? Май успях да видя че няма :
-Система за динамична устойчивост DSA
-Система за изсушаване на накладките DBS
-Подгряване на предното стъкло
-Ел. регулиране на седалките
Наистина съм малко на Вие с Ф30 генерацията, всякакви съвети са добре дошли ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 4.06.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: DBS

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Alek_SV » 06 Юли 2021, 21:05

StefanFCB написа:Здравейте колеги,

Ориентирал съм се към покупка на F30 320i, след като 2-3 месеца не успях да си намеря читаво Е90 330 фейслифт. Попаднал съм на една, моля за коментари, цената ми се струва подозрително ниска ?
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=kjqy4a


Подозрително ниска е . На нашият пазар се продават масово коли под стойностите , които би трябвало да струват.
Ако на тази й няма нищо след сериозен преглед в компетентен сервиз, километрите са реални и ти харесва я взимай.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от vicho » 07 Юли 2021, 0:00

StefanFCB написа:Да, не е 328 но пък е с М-пакет.


2 тайвански брони и прагове НЕ ПРАВЯТ М-пакет ;)
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 637
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 07 Юли 2021, 9:37

StefanFCB написа:
Gameon_BG написа:Какво и е ниското на тази цена.

Това не е 328 дори. Доста екстри липсват. Ръчка е.
Вземи ВИН и провери историята за 10-15 кинта онлайн. Ако наистина е на 66к км я виж и на живо.


Точно заради ръчката ми хвана окото. Да, не е 328 но пък е с М-пакет. По принцип съм доста по-наясно с малко по-старите е46 и е90, можеш ли да ми кажеш кои екстри липсват ? Май успях да видя че няма :
-Система за динамична устойчивост DSA
-Система за изсушаване на накладките DBS
-Подгряване на предното стъкло
-Ел. регулиране на седалките
Наистина съм малко на Вие с Ф30 генерацията, всякакви съвети са добре дошли ;)


Колата е абсолютно базова, аз не видях една екстра да има. И това не е М-пакет, ами няколко афтърмаркет чарколяци и лепенки.

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook