Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 27.12.2009
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от whatdaf » 09 Юли 2022, 19:22

Оглеждам се още от сега ,защото в началото на следващата година сигурно ще минавам на нещо по-ново . Доста остаря моята е38ца . Засега съм се спрял на 430 и 435 гран купе , въпреки че купето е страшно красиво , но не е практично . Гледам 4х4 предимно , като доста се колебая дали бензин или дизел . Бюджета ще е около 40к . Но грам не съм запознат с фарове , рейки , окачвания и екстри като цяло . От какво да бягам и какво да търся да има колата ? Също така хвърлям око и на 6ците гран купе , но предполагам са с доста по-скъпа поддръжка , но колко точно ? Правя до около 10к километра на година , няма да се кара всеки ден . Ако знаете някоя хубава за продаване може да предложите .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 520i E39 Touring M54

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от m@rtin » 04 Авг 2022, 16:19

Здравейте , харесъл съм едно ф34 2.0д 143кс , колата изглежда доста свежа , двигателя се чува и работи добре.
По табло е 175к км , но помолих познат да пита друг познат :lol: в Бова да провери км и казаха че е + 100к км...
друго нищо , нито обслужване , нито история споделиха... Въпроса ми е този N47 има ли вероятност на 280к км да не са му сменени веригите ?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от DonMakaveli96 » 05 Авг 2022, 9:06

m@rtin написа:Здравейте , харесъл съм едно ф34 2.0д 143кс , колата изглежда доста свежа , двигателя се чува и работи добре.
По табло е 175к км , но помолих познат да пита друг познат :lol: в Бова да провери км и казаха че е + 100к км...
друго нищо , нито обслужване , нито история споделиха... Въпроса ми е този N47 има ли вероятност на 280к км да не са му сменени веригите ?


Да, възможно е. Особено ако е нов внос колата.

А относно историята - аз моята я прегледах през auto-records и ми даде супер детайлно от ден 1 до 2-3 месеца преди покупката история. Струваше нещо от сорта на 6-7 евро и става мигновенно.

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 19.08.2016

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от zilog » 25 Авг 2022, 22:09

Дали някой е гледал това 335ix. Изглежда ми добре на снимки, ама ще съм благодарен, ако някой ми спести едно ходене до София. :bowdown:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от raduslaf » 29 Авг 2022, 15:33

zilog написа:Дали някой е гледал това 335ix. Изглежда ми добре на снимки, ама ще съм благодарен, ако някой ми спести едно ходене до София. :bowdown:

Колата изглежда доста яка, ама как някой да ти спести ходенето до София ;) Аз бих поискал ВИН-а на колата и пускам веднага Carfax. Ако ми хареса какво пише там, директно се разбирам със сосбственика за ден и час за преглед и ако всико е наред, пазарувам :)

PS - сега пак я гледам - не знам дали бих могъл да искам нещо повече от едно 335. Страшно харесвам и дифузьора и задния спойлер, че са и от карбон. Също и огледалата. Бих махнал Stage 1, че тоя мотор си иска кулер за такава мощност според мен, а освен това той си има и заводски M Perfromance и 326 коня, които са перфектни. Ако и километрите са истински, колата направо е адска. За протокола - НЕ познавам продавача :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 29 Авг 2022, 17:03

Изглежда да е от Северна Америка и сякаш е имала интервенция отпред. Взимаш вин - карфакс и виждаш за какво става дума.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от raduslaf » 29 Авг 2022, 17:30

drago9205 написа:Изглежда да е от Северна Америка и сякаш е имала интервенция отпред. Взимаш вин - карфакс и виждаш за какво става дума.

Напълно е възможно, но аз поне по външни белези не хващам нищо американско/канадско. По какво съдиш?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Dextuar » 29 Авг 2022, 18:04

raduslaf написа:
drago9205 написа:Изглежда да е от Северна Америка и сякаш е имала интервенция отпред. Взимаш вин - карфакс и виждаш за какво става дума.

Напълно е възможно, но аз поне по външни белези не хващам нищо американско/канадско. По какво съдиш?
Хем не хващаш, хем говориш за Карфакс - малко странно, не мислиш ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 901
Регистриран на: 13.12.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: f30 340i xdrive MPPSK | e36 316i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от raduslaf » 29 Авг 2022, 18:11

Dextuar написа:
raduslaf написа:
drago9205 написа:Изглежда да е от Северна Америка и сякаш е имала интервенция отпред. Взимаш вин - карфакс и виждаш за какво става дума.

Напълно е възможно, но аз поне по външни белези не хващам нищо американско/канадско. По какво съдиш?
Хем не хващаш, хем говориш за Карфакс - малко странно, не мислиш ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не, защо да мисля? Carfax.eu вади данни и за европейски коли. Всъщност не знам дали и всички останали не го правят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Denis1903 » 31 Авг 2022, 19:51

Колеги какво мислите за този автомобил https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-32 ... rp&type=ad Четох доста за Ф ките . Карам е46 и си нямам на идея какво да пгледам при тези по новите бмв та . Дайте мнение и кажете какво да пгледам и приказвам с човека като отида там . В събота ще ходя на оглед

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 02 Сеп 2022, 7:17

raduslaf написа:
drago9205 написа:Изглежда да е от Северна Америка и сякаш е имала интервенция отпред. Взимаш вин - карфакс и виждаш за какво става дума.

Напълно е възможно, но аз поне по външни белези не хващам нищо американско/канадско. По какво съдиш?


Няма ясни белези, но заключих, че е канадка на фона на цената, някои екстри, които са редки в Европа и често срещани в Канада в комбинация (подгрев на волан и задни седалки + памет).

Освен това и част от описанието:
"- VRSF Chargepipe, Stage 1 тунинг на двигателя и скоростната кутия от американската фирма ProtuningFreaks (възможност за връщане към сток настройки при желание на новия собственик)".

Отделно не знам дали има фабрично Ф30-ки без фарове за мъгла или просто е била с някакъв удар отпред и е сложена такава броня без халогени.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 14.04.2013
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от emor » 03 Сеп 2022, 9:26

drago9205 написа:
raduslaf написа:
drago9205 написа:Изглежда да е от Северна Америка и сякаш е имала интервенция отпред. Взимаш вин - карфакс и виждаш за какво става дума.

Напълно е възможно, но аз поне по външни белези не хващам нищо американско/канадско. По какво съдиш?


Няма ясни белези, но заключих, че е канадка на фона на цената, някои екстри, които са редки в Европа и често срещани в Канада в комбинация (подгрев на волан и задни седалки + памет).

Освен това и част от описанието:
"- VRSF Chargepipe, Stage 1 тунинг на двигателя и скоростната кутия от американската фирма ProtuningFreaks (възможност за връщане към сток настройки при желание на новия собственик)".

Отделно не знам дали има фабрично Ф30-ки без фарове за мъгла или просто е била с някакъв удар отпред и е сложена такава броня без халогени.


На М пакет има опция без халогени, освен това се вижда, че колата въобще няма копче за фарове за мъгла . :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от drago9205 » 03 Сеп 2022, 14:16

Съгласявам се с това, все пак, който се интерсува - взима вин и проверява от къде е дошла. Аз съм склонен да се обзаложил, че е от Северна Америка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Dextuar » 03 Сеп 2022, 18:07

Колата на 100% не е европейска.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от cmdkick » 04 Окт 2022, 10:17

Здравейте,

Тази кола някой виждал ли е?

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?t ... 0258119268
Tires are evil - destroy them all ...

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook