Да свири музиката без колата да е на контакт?!

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от F30 » 04 Мар 2016, 14:22

На старата кола като мушна ключа и музиката тръгваше, но фарове, климатик и др. не работеха. Сега при безключовото палене като вляза екранът на навигацията не работи и трябва да натисна старт копчето (без кракът да е на спирачката), за да се включи - обаче така се включват и фаровете! Къде ли не търсих, какво ли не пробвах - не можах да разбера нещо толкова елементарно - как да си седя вътре в колата и да си слушам музика примерно, а фаровете да не светят! :help:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от Пилев » 04 Мар 2016, 22:23

Какво става като натиснеш копчето за увеличаване и намаляване на звука?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от F30 » 09 Мар 2016, 9:55

Това наистина работи, но от 8-те менюта работят само 3 - Radio, Multimedia, Vehicle Info. Не мога да си бъзикам настройките, не може дори телефона с блутута на колата да се върже. А сега започна да ме дразни и обратното - паркирам, спирам двигателя от start/stop бутона, а късите продължават да си светят! Дори на 0 да завъртя копчето за фаровете, щом е активирана опцията Daylights always on - фаровете пак светят! :banghead: :help:

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от MadChicken » 09 Мар 2016, 23:25

Колега, ти нали искаше само музика да можеш да слушаш? Какви блутут и настройки искаш да работят без да е жива цялата кола? Махаш си отметката за дневни преди да спреш и си готов, в противен случай колата за половин час ще остане без ток...
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от tosh » 09 Мар 2016, 23:51

F30 написа:Това наистина работи, но от 8-те менюта работят само 3 - Radio, Multimedia, Vehicle Info. Не мога да си бъзикам настройките, не може дори телефона с блутута на колата да се върже. А сега започна да ме дразни и обратното - паркирам, спирам двигателя от start/stop бутона, а късите продължават да си светят! Дори на 0 да завъртя копчето за фаровете, щом е активирана опцията Daylights always on - фаровете пак светят! :banghead: :help:

Като спреш двигателя и късите още светят - да, така е. След това натисни старт/стоп бутона още веднъж(при отпуснат педал на спирачката) и всичко угасва. Това с менютата наистина е малко досадно но пък сигурно има защо да е така. Акумулатора все пак не е вечен, а и със старт/стоп системата трябва да е постоянно зареден.
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от F30 » 14 Мар 2016, 10:15

Най-новото в тази връзка, което установих е, че по запалките/USB сокетите постоянно тече ток, дори при загасена и заключена кола! Мушнал съм си една джаджа в запалката и гледам, че дори след като заключих колата тя продължава да си черпи ток и да си работи... Е, това няма ли да умори акумулатора?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 11.06.2015
Местоположение: морско
Пол: Мъж

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от Black-Power » 14 Мар 2016, 13:32

При мен няма ток в запалката при "изключена" кола.
Stop me, if you can ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: София
Кара: e65

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от Пилев » 14 Мар 2016, 17:34

F30 написа:Най-новото в тази връзка, което установих е, че по запалките/USB сокетите постоянно тече ток, дори при загасена и заключена кола! Мушнал съм си една джаджа в запалката и гледам, че дори след като заключих колата тя продължава да си черпи ток и да си работи... Е, това няма ли да умори акумулатора?!

Няма. След 15-тина минути като заспи спира тока и там. Погледни я половин час след като си заключил или преди да отключиш и ще видиш, че джаджата не работи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 118
Регистриран на: 13.11.2014
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D F31

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от Hussyi » 23 Дек 2022, 13:19

при мен за да слушам музика трябва да затворя врата и така ми разрешава да включа от бутона за усилване как да премахна това, всеки път като реша да слушам музика особенно през лятото трябва да затворя врата и така да включа нещо е досадно да отвориш врата да влезеш вътре да затвориш врата за да пуснеш музиката и пак да отвориш врата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от bmwe46m3 » 11 Май 2023, 16:57

Днес си купих ф30 и при мен проблеам е като загася колата и излезна от нея и затворя вратата музиката продължава :Д като я заключа тогава спира.

Как да го променя това?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10422
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Да свири музиката без колата да е на контакт?!

Мнение от Leon » 11 Май 2023, 17:00

Имаше опция в менюто някъде.

За да ви работи всичко без да е на контакт колата, просто натиснете спирачката и тогава включете радиото от бутона.
Never mistake motion for action...

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook