F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от F30 » 18 Фев 2016, 10:21

Здравейте всички, ще купувам F30 и сега проучвам модела, но има някои неща, които не мога да разбера и се надявам някой да може да ми помогне с информация.

Аудио-видео - гледам, че при професионалната навигация има няколко USB порта и не мога да разбера кой за какво може да се ползва. В случая искам да слушам музика (някъде прочетох, че имало проблеми с 320kbps и VBR mp3), както и да гледам видеоклипчета (какви формати поддържа?).

Колата идва от Западна Европа и регионалният код на навигацията бил друг, един вид за Западна Европа пътищата били подробни, а за останалия свят - само основни артерии. Вярно ли е това и трябва ли да се сменя кодировката на колата (или може би само картите на навигацията)? А във връзка с кодировката се чудя дали фабрично са инсталирани всички езици и само се избират от iDrive или пак трябва да се инсталира нещо (предишната кола като я внесох от Германия беше само на немски и ходих при официалния дилър в България да ми инсталира софтуер на английски). А всъщност българския език поддържа ли се изобщо (като интерфейс на менютата и като гласови команди)?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 17.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от Giovanni » 18 Фев 2016, 11:32

Не се поддържа БГ език изобщо.
Картите се качват според региона, в случая за европа е разделена на източна и западна.
За mp3 проблем няма до сега съм виждал само самата флашка да прави проблеми, просто си вземаш друга и проблема се решава.
За видеото може да възпроизвежда видео от флашка в подлакътника, като някои видео кодеци като Xvid,VCD се отключват допълнително с кодиране. Не съм сигурен кои кодеци точно се поддържат но каквото и видео да съм слагал не е имало проблем. MP4 със сигурност работи защото постоянно свалям клипове от интернет.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от MadChicken » 18 Фев 2016, 11:53

Коя година е колата, към която си се насочил?
Видео подръжката на файлове е само ако е с NBT колата, а първите години F30 са с CIC.
Картите и езика са лесна работа, нямаш нужда от дилър за тях.
Only dead fish follow the stream...

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от Atsalov » 18 Фев 2016, 12:57

Хубво е да се започне с по детайлна информация, ти в коя част на БГ се намираш, коя година е колата и т.н. Това може да се попълни както в порфила ти, така също и в темата.



viewtopic.php?f=116&t=404828

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от F30 » 18 Фев 2016, 13:05

Благодаря за отговорите! Колата е 2012 година, за София става дума.

MadChicken написа:Картите и езика са лесна работа, нямаш нужда от дилър за тях.

Какво точно означава това? :)

А другите USB портове вършат ли същата работа (за музика и видеота) или само този в подлакътника?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от Atsalov » 18 Фев 2016, 13:06

В твоя случай не върши. Или както ти е писал колегата по-горе навигациите са различни. Кода за картата се генерира дистанционно и това олеснява нещата.


Ако USB портовете са 2-ва това значи че си със CIC което само по себеси отхвърля варианта за видео стрийминг през USB порта. Но ако си само с един в подлакътника, това значи, че си с NBT, тези функции се отключват и е възможно.

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от MadChicken » 18 Фев 2016, 13:47

Натисни NAVI от джойстика, после OPTIONS, после най-отдолу от менюто, в което ще влезеш избери Nаvigation Version. Ако в името на картата наред с годината има "Premium" си с CIC навигация, ако има "NEXT" си с NBT и ще можеш да ползваш USB-то за почти всякакви видео файлове.
Под дилър разбирай дилър на BMW, нали ... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от Koliu » 18 Фев 2016, 15:48

Колега, твоя си работа, но си купуваш кола, а всичките ти въпроси са свързани с нави и плейване на видеа и музики. Потърси си таблет или смартфон и си ги закрепвай на таблото - ще изпълняват всичките ти желания...

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от Atsalov » 18 Фев 2016, 15:58

Koliu написа:Колега, твоя си работа, но си купуваш кола, а всичките ти въпроси са свързани с нави и плейване на видеа и музики. Потърси си таблет или смартфон и си ги закрепвай на таблото - ще изпълняват всичките ти желания...



Колега, по твоята логика ди си купи дачия с таблет а? :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от BorislavB » 18 Фев 2016, 19:43

Atsalov написа:
Koliu написа:Колега, твоя си работа, но си купуваш кола, а всичките ти въпроси са свързани с нави и плейване на видеа и музики. Потърси си таблет или смартфон и си ги закрепвай на таблото - ще изпълняват всичките ти желания...



Колега, по твоята логика ди си купи дачия с таблет а? :mhihi:


:OT: само дачиите не подценявай,че един път,като ходих до София ме изпреварваха всякакви дачии (баничарки,коли,джипове),направо станах кривоглед... :ok:


иначе тва с таблета не е опция се пак взема кола 2012 не караш Е36 да слагаш таблети...
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от Koliu » 18 Фев 2016, 20:09

Atsalov написа:
Koliu написа:Колега, твоя си работа, но си купуваш кола, а всичките ти въпроси са свързани с нави и плейване на видеа и музики. Потърси си таблет или смартфон и си ги закрепвай на таблото - ще изпълняват всичките ти желания...



Колега, по твоята логика ди си купи дачия с таблет а? :mhihi:

Ако иска и Грейт Уол да купи. Виж, че не се вълнува от мотор, поведение на пътя, комфорт и т.н. а ще пуска клипчета. Даже за безопасността е по-добре да е с бавна кола.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от F30 » 19 Фев 2016, 9:43

Koliu написа:не се вълнува от мотор, поведение на пътя, комфорт и т.н. а ще пуска клипчета

Това, че не питам не означава, че не ме вълнува. Просто съм карал достатъчно БМВ, вкл. съм пробвал F30, и всичко ми е кристално ясно ;)

За картите да разбирам ли, че аз сам си ги свалям от нета и ги качвам в колата и единствената философия е да имам някакъв код, който трябва да въведа, за да вървят картите?

А за видеоклиповете - ако е CIC значи никакви видеота не могат да се гледат? Дори да е така - няма ли друг вариант - отключване, кодиране или нещо друго без смяна на хардуер?

И последно за езиците доколкото разбирам български няма под никаква форма, но английският трябва да е вътре и просто го избирам от idrive като език за интерфейс и гласови команди?

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от Atsalov » 19 Фев 2016, 21:45

F30 написа:
Koliu написа:не се вълнува от мотор, поведение на пътя, комфорт и т.н. а ще пуска клипчета

Това, че не питам не означава, че не ме вълнува. Просто съм карал достатъчно БМВ, вкл. съм пробвал F30, и всичко ми е кристално ясно ;)

За картите да разбирам ли, че аз сам си ги свалям от нета и ги качвам в колата и единствената философия е да имам някакъв код, който трябва да въведа, за да вървят картите?

А за видеоклиповете - ако е CIC значи никакви видеота не могат да се гледат? Дори да е така - няма ли друг вариант - отключване, кодиране или нещо друго без смяна на хардуер?

И последно за езиците доколкото разбирам български няма под никаква форма, но английският трябва да е вътре и просто го избирам от idrive като език за интерфейс и гласови команди?




Да, "някакъв" код и всичко е наред.
Никакви видео формати от USB, за което ти всъщност питаше. Иначе от ДВД диск можеш да си плейваш.
Анлийски или руски е варианта. Български не е предвиден от производителя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от F30 » 20 Фев 2016, 10:32

Atsalov написа:Никакви видео формати от USB, за което ти всъщност питаше. Иначе от ДВД диск можеш да си плейваш.
Анлийски или руски е варианта.

Значи видеофайловете (AVI, MP4 и т.н.) може да ги плейва, но само от DVD-то?!
А на руски има ли гласови команди да му покажа на баща ми пиян руски танкист как кара БМВ? :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: F30 USB A/V, кодировка, карти и езици

Мнение от Koliu » 21 Фев 2016, 11:06

F30 написа:
Koliu написа:не се вълнува от мотор, поведение на пътя, комфорт и т.н. а ще пуска клипчета

Това, че не питам не означава, че не ме вълнува. Просто съм карал достатъчно БМВ, вкл. съм пробвал F30, и всичко ми е кристално ясно ;)



Колега, от чисто любопитство към кой мотор/ ск. кутия си се ориентирал. Хдрайв? с кое окачване?
А за клиповете, обърни внимание, че принципно можеш да гледаш само при спрял автомобил.

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook