Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от tosh » 16 Май 2019, 17:01

Indiana написа:RTTI (real-time traffic information) е платена услуга. Преди 2 седмици я тествах (1 евро за 1 месец) и работеше доста добра след Словения

https://www.bmw.co.uk/bmw-ownership/connecteddrive/digital-services/rtti

2016 година ходих до Белгия и наистина след Словения имах трафик инфо в реално време, та даже ме предупреди за 2 катастрофи, но нищо не съм плащал - бях с F30ка от БГ дилър.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от andy » 17 Май 2019, 8:28

tosh написа:
Indiana написа:RTTI (real-time traffic information) е платена услуга. Преди 2 седмици я тествах (1 евро за 1 месец) и работеше доста добра след Словения

https://www.bmw.co.uk/bmw-ownership/connecteddrive/digital-services/rtti

2016 година ходих до Белгия и наистина след Словения имах трафик инфо в реално време, та даже ме предупреди за 2 катастрофи, но нищо не съм плащал - бях с F30ка от БГ дилър.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Точно по радиото "влиза" в колата и се интегрира в навигацията, като ми показва след колко км има ПТП, задръствания по маршрута с показване в коя посока е и време на забавяне, като дава опция за алтернативен маршрут. Също и прогноза на времето с предупредителни знаци за силни валежи, като лично се убедих във валежа.
Пак казавам това на ССС и е безплатно. Едва ли на CIC и NBT ще се плаща.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от Dextuar » 17 Май 2019, 8:47

andy написа:
tosh написа:
Indiana написа:RTTI (real-time traffic information) е платена услуга. Преди 2 седмици я тествах (1 евро за 1 месец) и работеше доста добра след Словения

https://www.bmw.co.uk/bmw-ownership/connecteddrive/digital-services/rtti

2016 година ходих до Белгия и наистина след Словения имах трафик инфо в реално време, та даже ме предупреди за 2 катастрофи, но нищо не съм плащал - бях с F30ка от БГ дилър.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Точно по радиото "влиза" в колата и се интегрира в навигацията, като ми показва след колко км има ПТП, задръствания по маршрута с показване в коя посока е и време на забавяне, като дава опция за алтернативен маршрут. Също и прогноза на времето с предупредителни знаци за силни валежи, като лично се убедих във валежа.
Пак казавам това на ССС и е безплатно. Едва ли на CIC и NBT ще се плаща.


Колега, дай малко повече инфо, че не съм виждал такава настройка на моето фейслифтово CCC, а колата ми е произведена с всичките там пакети за тези неща и първите няколко години дори е плащан абонамент.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1027
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от andy » 17 Май 2019, 9:09

Нищо не настройвам. Трябва само да е включено ТМС и всичко си излиза на дисплея. Като знаците за ремонт, ПТП, валежи и др. си излизат на картата (паралелно с камерите за скорост). С текст и последващо влизане ако желая ми дава подробна информация за предстоящото събитие с оставащите км до него и в колко часа е станало и възможност за избиране на алтернативен маршрут.
Учудващо добра навигация дори сега, а какво остава за далечната 2004г, когато се е появила. :bowdown:

п.с. да добавя че по един и същи маршрут (минавал съм го няколко пъти) според трафика ме прекарва по различен път.
Венеция - Торино
един път през Милано и ме връща от там, друг път през Милано и ме връща през Пиаченца.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от Satanism » 17 Май 2019, 16:09

Само че това, което коментирате вие не е RTTI, a TMC.Това са две доста различни неща. RTTI e много по-точна система от TMC. RTTI се заплаща всяка година около 60-70 евро (след първоначалните 3г) и работи из цяла Европа, включително в България, а не само от Австрия на Запад. Засега в България не може да се поръчва, но предполагам много скоро ще може.За Словакия ми казаха 1H 2019. Моята кола доскоро имаше такова активно(от Германския дилър) и е много готино, но за съжаление изтече и към момента не мога да си го подновя и карам само с TMC, което е активно от Австрия на Запад.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от Indiana » 17 Май 2019, 16:28

Satanism написа:Само че това, което коментирате вие не е RTTI, a TMC.Това са две доста различни неща. RTTI e много по-точна система от TMC. RTTI се заплаща всяка година около 60-70 евро (след първоначалните 3г) и работи из цяла Европа, включително в България, а не само от Австрия на Запад. Засега в България не може да се поръчва, но предполагам много скоро ще може.За Словакия ми казаха 1H 2019. Моята кола доскоро имаше такова активно(от Германския дилър) и е много готино, но за съжаление изтече и към момента не мога да си го подновя и карам само с TMC, което е активно от Австрия на Запад.


Виждал ли си RTTI работещо в България? Аз имам активирана услугата и от средата на Словения спря да показва каквото и да е :roll: колата е с Бизнес Нави

Иначе, както написах по-горе, може да си плащате услуги ако се регистрирате в ConnectedDrive Германия, Холандия, Англия и т.н.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от Satanism » 17 Май 2019, 17:14

Да, моето работеше до средата на Декември, когато изтече, но аз съм с NBT Evo.Иначе можеш да се регистрираш без никакви проблеми във всяка една държава, но ако нямаш местно издадена карта, не можеш да си платиш ;)
Отскоро и българският портал е създаден, очаквам скоро да пуснат и онлайн шоп, в който тези неща да са достъпни и за нас

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 607
Регистриран на: 14.10.2002

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от Indiana » 17 Май 2019, 17:24

Satanism написа:Да, моето работеше до средата на Декември, когато изтече, но аз съм с NBT Evo.Иначе можеш да се регистрираш без никакви проблеми във всяка една държава, но ако нямаш местно издадена карта, не можеш да си платиш ;)
Отскоро и българският портал е създаден, очаквам скоро да пуснат и онлайн шоп, в който тези неща да са достъпни и за нас


Супер, може да работи само на Профито значи...

Аз си платих с карта от БГ в немския сайт - не е проблем

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от Satanism » 17 Май 2019, 17:46

ПРи мен не стана, с няколко карти, от съпорта ми казаха, че билинг адреса на картата ми трябва да съвпада с този, който е в профила на сайта. А там можеш да вкараш само немски адрес.

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 19.05.2014
Пол: Мъж
Кара: G02 X4
Детайли за колата: Xdrive 30d

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от marto74bg » 18 Май 2019, 9:06

Indiana написа:
Satanism написа:Само че това, което коментирате вие не е RTTI, a TMC.Това са две доста различни неща. RTTI e много по-точна система от TMC. RTTI се заплаща всяка година около 60-70 евро (след първоначалните 3г) и работи из цяла Европа, включително в България, а не само от Австрия на Запад. Засега в България не може да се поръчва, но предполагам много скоро ще може.За Словакия ми казаха 1H 2019. Моята кола доскоро имаше такова активно(от Германския дилър) и е много готино, но за съжаление изтече и към момента не мога да си го подновя и карам само с TMC, което е активно от Австрия на Запад.


Виждал ли си RTTI работещо в България? Аз имам активирана услугата и от средата на Словения спря да показва каквото и да е :roll: колата е с Бизнес Нави

Иначе, както написах по-горе, може да си плащате услуги ако се регистрирате в ConnectedDrive Германия, Холандия, Англия и т.н.


RTTI работи и в България на NBT Evo. За другите навигации не съм сигурен. Аз лично съм много доволенот от това,че съвсем точно показва информация за участъците с ремонти, задръствания и изчислява нов маршрут за избягването им, или показва забавянето в следствие на задръстването.

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320d F31
Мечтае да кара: BMW HP4 race

Навигационна карта за CIC 2020-2

Мнение от ichooo » 07 Мар 2020, 16:02

Здравейте колеги,
Понеже в повечето чужди сайтове има линкове за навигационните карти, но са към MEGASync където след 5GB ти редуцира скоростта и сваляш с дни картата. Реших да споделя торент към последната версия от тази година EU_East_PREMIUM_USB_2020-2 , която излезна преди броени дни. Картата е тествана и работи.

Road Map Europe East PREMIUM USB 2020-2

Поздрави и приятно шофиране колеги :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от Jorixa » 03 Авг 2020, 9:40

БМВ навигациите работят доста зле, поне за България. Честно казано бих си ползвал телефона и не бих се занимавал с глупости.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от cmapmep » 28 Ное 2020, 10:45

Днес ъпдейтнах с Road_Map_Europe_East_Route_2021-1. Учуди ме, че не ми поиска код.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от doctorcheto » 14 Дек 2020, 20:43

Колеги картите Route могат да се ъпдейтнат само платено. Т.е за тях няма FSC генератор. Разбира се ако нямате платен абонамент за техния ъпдейт и сте в този времеви интервал.

Успех на всички

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от Satanism » 24 Яну 2021, 8:46

Не е ли време, да излезне ъпдейт за Ево картите? Последният е 2020-3 :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook