Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31
Мечтае да кара: BMW

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от NightWalkeR » 29 Май 2021, 14:37

Здравейте колеги,
понеже не искат да ми одобрят поста при Ф10-ките където е голямата тема за навигациите и се следи от доста хора ТУК , да попитам при Ф30ките пък дано я види някой , който се сблъсквал с този проблем ;):

следвам стъпките , както са оказани , но не мога да "извадя" 1.hex fail за да генерирам FSC код . Колата е F31 с Champ2 Business Navigation. Нямам USB в жабката, само в подлакътника.
USBто работи защото успявам да плейвам музика от там. Пробвах с 5-6 флашки, всички на FAT32, no нямаше успех.
Къде може да е проблема ? ...странното е че предния собственик е имал абонамент до 2017 пък не е ъпдейтвал картите, явно не ги е ползвал много :)

Свалил съм Road Map Europe East MOVE 2020 и West, но ако съм разбрал правилно си трябва FSC kod.
Благодаря предварително и поздрави.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Good Judgment Comes with Experience, But Experience Comes from Bad Judgment ....Sad but true !

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31
Мечтае да кара: BMW

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от NightWalkeR » 06 Юни 2021, 20:36

...Виках , виках неволята и най-накрая се справих сам :P . Както споменах по-горе не стана по лесния начин с флашка, така че се наложи да се борим с e-Sys. Но пък като бонус с е-Sys си отключих няколко неща, който ме дразниха или ги исках :). Определено по чуждите форуми има доста неща писани, тук или не търся където трябва, или доста хора се скатават да го споделят за тези който имат желание сами да се преборят :).
Следвах препоръките от тази тема : https://www.e90post.com/forums/showthre ... 515&page=2 (започвайки от поста на portalseo)
и определено си беше играчка , но чувството накрая си е доста приятно ;). Даже май успях да генерирам и лайфтайм код, това вече ще го разберем при следващия ъптдейт (ако изобщо излезе такъв).
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Good Judgment Comes with Experience, But Experience Comes from Bad Judgment ....Sad but true !

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.08.2021

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от msm_pld » 22 Авг 2021, 19:55

Здравейте колеги.
Понеже не съм се занимавал с update досега, може ли някой да ми каже коя версия точно трябва да сваля за F30 2013 г.
В момента съм с Road map Europe MOVE 2013
От прочетените коментари предполагам, че е MOVE 2020.
Може ли някой да ми изпрати линк за изтегляне.
Благодаря ви!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.11.2021

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от BMWforLifeBulgaria » 08 Ное 2021, 17:18

Здравейте,

видео клип в YouTube как става обновяването в колата съм заснел тук: https://youtu.be/8HD06dDg_yA

Ще се радвам да се абонирате за канала, ако още не сте ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от Next » 12 Ное 2022, 12:11

Здравейте, тук ли е мястото да попитам кой може да ми генерира код? :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: Трявна/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 540i G30, 120d F20
Мечтае да кара: 540i

Re: Навигационни карти за CIC и NBT навигациите

Мнение от AlonsoBest » 09 Ное 2023, 14:37

marto74bg написа:
Indiana написа:
Satanism написа:Само че това, което коментирате вие не е RTTI, a TMC.Това са две доста различни неща. RTTI e много по-точна система от TMC. RTTI се заплаща всяка година около 60-70 евро (след първоначалните 3г) и работи из цяла Европа, включително в България, а не само от Австрия на Запад. Засега в България не може да се поръчва, но предполагам много скоро ще може.За Словакия ми казаха 1H 2019. Моята кола доскоро имаше такова активно(от Германския дилър) и е много готино, но за съжаление изтече и към момента не мога да си го подновя и карам само с TMC, което е активно от Австрия на Запад.


Виждал ли си RTTI работещо в България? Аз имам активирана услугата и от средата на Словения спря да показва каквото и да е :roll: колата е с Бизнес Нави

Иначе, както написах по-горе, може да си плащате услуги ако се регистрирате в ConnectedDrive Германия, Холандия, Англия и т.н.


RTTI работи и в България на NBT Evo. За другите навигации не съм сигурен. Аз лично съм много доволенот от това,че съвсем точно показва информация за участъците с ремонти, задръствания и изчислява нов маршрут за избягването им, или показва забавянето в следствие на задръстването.

След като си ползвал известно време вече услугата, дали все още си заслужава. В момента във ConnectedDrive стора се предлага за 120 лв на година. При положение че EVO-то и системите след него подържат CarPlay и е въжможно използването на Waze и Google maps, дали си заслужава и закупуването на RTTI? Дали системата на BMW се справя по-добре от online навигациите?
Изображение

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook