Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от tosh » 04 Апр 2014, 7:41

Здравейте колеги,

Идеята ми е тук да пишем за сервизното обслужване на нашите 3ки, като например кога и на колко км ви беше първата смяна на масла и филтри, какво точно поема гаранцията, ремонтираха ли ви колата гаранционно и какъв беше проблема и т.н.

Като за начало може ли да споделите на колко км ви беше първата смяна на масло и филтри?
Моята е на 24000 км и ми дава 6000км до смяната. Също така наскоро имах проблем с леко потреперване да не кажа придърпване при ускорение - смениха ми раздатъчната кутия за Xdrive-а и се оправи.
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от taratora » 04 Апр 2014, 9:00

:OT: Смяна на раздатъчна кутия при по-малко от 25к км. :conf: Баси излагацията. Хептен кашкавалени са почнали да ги правят :no: Много несериозна работа :dummy: Сори за офтопика, ама си е възмутително като за БМВ. Да беше някоя корейска шитня как да е, ама тва...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от GecataBMW-E46 » 04 Апр 2014, 9:08

taratora написа::OT: Смяна на раздатъчна кутия при по-малко от 25к км. :conf: Баси излагацията. Хептен кашкавалени са почнали да ги правят :no: Много несериозна работа :dummy: Сори за офтопика, ама си е възмутително като за БМВ. Да беше някоя корейска шитня как да е, ама тва...

Х-овете и те доста си страдат от раздадки.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от TurboDieselComby » 04 Апр 2014, 20:05

Първото ми обслужване беше на 23000.

След като останат 5000км range, можеш да си отидеш на смяна на маслото. Аз имам range 10000km до второ обслужване.

На мен гаранционно ми смениха копчетата от 1 до 8, че се бяха нацепили странно.

Иначе, не ми работи аутозума на навигацията, но BMW все още нямат решение. Като наближи място за слизане от магистрала ми дава анимация в дясната част на дисплея. Дали наличието на head up не оказва такъв ефект, никой не ми потвърди или отрече. Реално има активен бутон за аутозума ама ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от Jorata » 07 Апр 2014, 14:34

И аз на толкова я обслужих, но след смяната ми показва 15 000км до второ сервизиране. Съответно си намалява с изминаването на километрите. Нещо се съмнявам, че са сетнали компа нарочно да е не 15 000км.

Иначе и аз забелязвам, че "1" на радиото има малка цепнатинка, която обаче ми свети точно в очите вечерно време.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от TurboDieselComby » 07 Апр 2014, 17:37

Това 15000 което сега ти изписва най-вероятно не е за маслото. Виж си сервизните интервали. Като запалиш ти дава range до първото следващо мероприятие. При мен беше смяна на предни накладки.

Загледай се докато си гаранционен, и при мен в началото беше само 1-2 от бутоните.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от stankata777 » 07 Апр 2014, 18:19

Колеги,за да е още по-полезна темата,пишете и цената на гаранционните смени(въпреки че вие не ги заплащате).Например,аз съм любопитен за цената на раздатъчната кутия.
Малко съм оффтопик с цените за Е71(но вероятно са близки):
Ксенон фарове комплект -4900лв
Плексиглас табло(комплект)-1950лв
Дюза чистачка на фар -260лв
Боядисване -Предна броня +ляв калник - 780лв

Всичко в Аутобавария
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от TurboDieselComby » 07 Апр 2014, 18:26

Първо сервизно на 320d беше около 600лв. ако не ме лъже паметта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от Koliu » 08 Апр 2014, 17:07

taratora написа::OT: Смяна на раздатъчна кутия при по-малко от 25к км. :conf: Баси излагацията. Хептен кашкавалени са почнали да ги правят :no: Много несериозна работа :dummy: Сори за офтопика, ама си е възмутително като за БМВ. Да беше някоя корейска шитня как да е, ама тва...

Колега "корейските шитни" са едни от най-качествените автомобили за последните 4-5 години, надминаха и японските вече... Но както и да е...
По темата - за половин година и близо 10 000 км колата (320 ГТ д х драйв) е перфекта и разхода падна доста в сравнение с първите 3-4 000 км .
А относно х-драйв - покрай мен за последните 4-5 години (на колеги и приятели) има поне десетина БМВ-та с Х-драйв и досега не съм чул някой да е имал проблем...
А на колегата са му я сменили, защото докато е в гаранция дилърите в БГ се чудят какъв по-голям и скъп "ремонт" да извършат, за да им го платят от Германия, а дали наиситна са го извършили или е направен някой ъп-дейт на софтуер или само някоя настройка е друг въпрос. :D
На мен преди на Е93 докато беше в гаранция ми "смениха" цялото радио + няколко модула, тунери и не знам-си-какво, защото ми губеше станциите. Поне това разписах, че е сменно за ...незнам...си...колко...хиляди... лева. След време обаче като се появи същия проблем извън гаранция и си го оправях на друго място, извадихме радиото и се оказа, че си е оригиналното и вьобще не е сменяно... :D
Между другото - ако сега си купите 3-ка Ф30/1/2(имам предвид произведена последните няколко месеца) ще установите колко по-качествена е вътре пластмаста в сравнение с автомобилите произведени от началното пускане на модела...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1223
Регистриран на: 9.02.2009
Пол: Мъж
Кара: Е71 30д
Мечтае да кара: Ф06
Детайли за колата: AW/Bl/8sp/M steering wh/paddles/

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от stankata777 » 08 Апр 2014, 17:23

Това,което си описал за гаранциите е невъзможно според инфото,което имам.Всяка гаранционна смяна за да не мотивира злоупотреби,а и отношенията производител-доставчик,старата част се праща в БМВ АГ.На оторизираните сервизи се плаща единствено труда,естествено по други цени.
Вече при каско щети,ситуацията е такава за каквато говориш :D
gone,but not forgotten:
E36 grey
E90 monaco blue

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от Koliu » 09 Апр 2014, 13:12

stankata777 написа:Това,което си описал за гаранциите е невъзможно според инфото,което имам.Всяка гаранционна смяна за да не мотивира злоупотреби,а и отношенията производител-доставчик,старата част се праща в БМВ АГ.На оторизираните сервизи се плаща единствено труда,естествено по други цени.
Вече при каско щети,ситуацията е такава за каквато говориш :D

Колега,
аз ти казвам реални случаи, които са ми се случили на мен. Не е само този с радиото... И старата част НЕ СЕ изпраща на БМВ АГ във всички слуачи. Все пак говоря за неща, които съм видял с очите си.
Ест. това е все по времето, докато се казваше Камор Ауто и беше с друга собственост. За сегашните нямам подобен опит - като се развали тази кола ще видим как ще протекат нещата. Но така или иначе в БГ всичко е възможно :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от Jorata » 14 Апр 2014, 9:56

TurboDieselComby написа:Това 15000 което сега ти изписва най-вероятно не е за маслото. Виж си сервизните интервали. Като запалиш ти дава range до първото следващо мероприятие. При мен беше смяна на предни накладки.

Загледай се докато си гаранционен, и при мен в началото беше само 1-2 от бутоните.

Moже и така да е, не се бях замислял. Ще погледна.

Иначе копчето се вижда съвсем леко, ама вечер е дразнещо.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от TurboDieselComby » 12 Май 2014, 13:47

BMW вече са променили условията за сервизно обслужване - преди беше като паднеш под 5000 range можеш да влезнеш за смяна на масла ..., а сега вече трябва да ти светне и текст в оранжево, че се изисква сервизно обслужване, което може да стане и ако си на range 2000km.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от TurboDieselComby » 24 Юни 2014, 10:09

Вече съм на range 2300 и още не ми е светнала за сервизно обслужване.

Прави ми впечатление, че ми изостава часовника в колата, типично към 1-2 минути на месец. Това дали е признак на някакъв проблем или ...
Би било добре ако при наличието на навигация, колата си сверява часа по нея или по телефона като се върже към колата, ама ц...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Сервизно обслужване на F3x - какво, кога, как...

Мнение от Jorata » 01 Юли 2014, 16:53

На мен ми дефектира единия датчик на парктроника на предната броня. Скоро трябва да ходя за задни накладки и ще ги накарам да го сменят, заедно с бутона на радиото.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook