Зимни гуми F3X

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от iasend » 25 Ное 2019, 12:26

225/35/19 - 255/40/19 Bridgestone Blizzak LM non RFT....някакви предложения на колко да се помпят...според предписанията на вратата за RFT 2.6 предни/2.8 задни или по-меки трябва да се карат като не са RUNFlat?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от Dextuar » 06 Окт 2020, 14:56

Какво ви е мнението за HANKOOK W330 XL?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 6.03.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 320d Sport Line

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от TurboDieselComby » 07 Окт 2020, 14:28

първите ми зимни гуми бяха Hankook (не помня модела, но RFT обикновенно са по стари модели като шарки), и много бързо си влошиха качествата на хлъзгав терен.
Мишлена сега (не e RFT) определено запазва за по-дълъг период качествата си.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 1.10.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F31 320da+ M power kit= 200hp;420Nm

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от mopasan » 11 Окт 2020, 6:46

Hankook последните години ги числят към премиум марките, защото имат доста успешна политика да се предлагат за ОЕ вграждане. Предполагам и качеството им се е подобрило. Този модел , който си цитирал е от тази година и има един единствен тест за сега. На 6-то място след Клебер!

https://shina.guide/press/24765/

Аз си поръчах и ги чакам да дойдат - Bridgestone LM005- тази година по тестовете и безспорен победител. Ще видим как се държи. Преди това карах с Bridgestone LM001 и бях много доволен.

https://shina.guide/press/24899/

https://shina.guide/press/24799/

https://www.autoexpress.co.uk/accessori ... nce-review
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от Dextuar » 11 Окт 2020, 11:35

Аз поръчах Hankook-а, според тази класация отново изпреварват Continental 850.

https://alltyretests.com/hankook-winter ... st-review/


Sent from my iPhone using Tapatalk

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от cww » 11 Окт 2020, 11:57

Dextuar написа:Аз поръчах Hankook-а, според тази класация отново изпреварват Continental 850.

https://alltyretests.com/hankook-winter ... st-review/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Леж ти на тая кълка.
Еле на wet braking и wet handling изпреварват, та дрънка :mhihi:
Освен по цена, няма по какво друго да изпреварят Конти.


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от chefoto » 29 Окт 2020, 17:35

Здравейте, в близките седмици ще купувам зимни гуми и тъй като това ми е първата кола, която няма резервна гума съм пред вечната дилема - runflat или обикновени гуми. От няколко познати с БМВ, които имам никой не кара рънфлат, а са си купили разни пяни и комплекти с компресорчета - никой от тях обаче не ги е позлвал реално и не мога да получа мнение до колко работят, а последното нещо, което искам е зимата да спукам гума и да ме остави колата насред пътя.


Повечето от вас с рънфлат ли карат или си носите комплекти (ако да - какви точно ? и ако сте ги ползвали - спасявали ли са положението) . Другото нещо, което ме притеснява е, че на няколко места четох, че пяната после супер трудно се махала от гумата, дори някои отказвали да я чистят (не знам до колко е вярно), както и че от пяната можело да се прецака сензора на вентила за налягането. Гледах гуми от сайта на примекс, реално за рънфлат в размера на колата (f36 225 45 18) имам 3 възможности (hankook, michelin, pirelli), а за обикновени избора е доста по-голям. В момента колата е с летни рънфлат гуми, за мен вози доста приятно, но не съм карал с обикновени, за да усетя разликата, а като чета повечето мнения, определено по българските пътища има голяма разлика между рънфлат гумата и обикновената откъм возия.

Знам, че всеки си решава индивидуално какво с какви гуми да кара, но ми е интерсно да видя на практика кой как е решил този "проблем".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 9.04.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от E30driver » 02 Ное 2020, 11:43

Ако ти харесва возията досега, вземи си пак рън флет. Един път ми се случи, имаше видия в гумата, отидох си спокойно до сервиз и ми я залепиха, не се занимаваш с никакви пяни и други такива. Да не говорим пък зимата колко е неприятно. Карал съм и Е90 и Ф30 с рън флет и поне за София нямам проблем, не ми друсат, при това Ф30 с М окачване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от terorero » 02 Ное 2020, 12:50

chefoto написа:Здравейте, в близките седмици ще купувам зимни гуми и тъй като това ми е първата кола, която няма резервна гума съм пред вечната дилема - runflat или обикновени гуми. От няколко познати с БМВ, които имам никой не кара рънфлат, а са си купили разни пяни и комплекти с компресорчета - никой от тях обаче не ги е позлвал реално и не мога да получа мнение до колко работят, а последното нещо, което искам е зимата да спукам гума и да ме остави колата насред пътя.


Повечето от вас с рънфлат ли карат или си носите комплекти (ако да - какви точно ? и ако сте ги ползвали - спасявали ли са положението) . Другото нещо, което ме притеснява е, че на няколко места четох, че пяната после супер трудно се махала от гумата, дори някои отказвали да я чистят (не знам до колко е вярно), както и че от пяната можело да се прецака сензора на вентила за налягането. Гледах гуми от сайта на примекс, реално за рънфлат в размера на колата (f36 225 45 18) имам 3 възможности (hankook, michelin, pirelli), а за обикновени избора е доста по-голям. В момента колата е с летни рънфлат гуми, за мен вози доста приятно, но не съм карал с обикновени, за да усетя разликата, а като чета повечето мнения, определено по българските пътища има голяма разлика между рънфлат гумата и обикновената откъм возия.

Знам, че всеки си решава индивидуално какво с какви гуми да кара, но ми е интерсно да видя на практика кой как е решил този "проблем".


Вечната дилема - рънфлат или не :mhihi: Летните са ми рънфлат, зимните също. Зимен Michelin и не го мисли.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от tosh » 02 Ное 2020, 14:47

От 7-8 години карам само рън флат - F30 предната кола и сега F36, а също и на жена ми E90-ката. Както казаха колегите, ако ти харесва сегашната возия, не си усложнявай живота излишно. Аз лично разлика не усетих, а удобството при спукана гума да продължиш спокойно до най-близкия вулканизатор е незаменимо! 2011г със старата Е46ца спуках гума (обикновена) в полунощ в неделя на Великден в планината близо до Девин - ами такъв ужас не ти препоръчвам хаха. Да не говоря колко пъти съм имал и разни видии в гумите и добре че съм бил с рънхлат че спокойно да си ида до вулканизатора.
Тука сега може и разни разбирачи и перфекционисти да те убеждават че водияга с обикновените гуми била 1000 пъти по-комфортна и си заслужавало риска. Истината е че сам трябва да си прецениш кое те устройва най-добре.

За зимен комплект ти препоръчвам да си вземеш и джанти - много по-удобна и лесна е смяната. Освен това можеш да вземеш по-малък цолаж, например ако летните са ти 18 или 19 то зимните вземаш 1” по-малък. Оставаш ги на хотел за гуми и всичко е точно.
Джанти можеш да вземеш оригинал (ако ти се дават толкова пари) или афтърмаркет ама да не са сума марка - например среден клас Borbet, Keskin, AEZ, BBS, RIAL и прочие.
За гуми има един известен сайт ама да не правя реклама порови из нета и ще видиш има гуми на сносни цени и голямо разнообразие.

Успех!


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10375
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от Leon » 02 Ное 2020, 15:04

Не виждам смисъл да се кара с обикновени гуми на Ф30, честно казано. Най-малкото, размерът им е като за Е60 и при равни други условия ще друсат по-малко, отколкото в Е90.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 681
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от carmanf1 » 02 Ное 2020, 17:30

chefoto написа: - runflat или обикновени гуми. ...".


Според мен, runflat определено.

На Ф30 с М окачване, купих зимни не рън флат, щото слушах, че били по-комфортни и имало разлика като ден и нощ (летните бяха рън флат)

Е, разликата беше супер минимална, и то само ако я търсиш и се напрягаш да я усетиш.
Обаче, компресорчета, гелове ... с незнайна ефективност.

За това, рън флат е моя съвет.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Зимни гуми F3X

Мнение от Dextuar » 02 Ное 2020, 19:38

Аз съм с летни рънфлат и зимни обикновени. Разликата е от земята до небето. Да не говорим какво причинява рънфлата на окачването особено зимата.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от nxn » 02 Ное 2020, 23:28

Dextuar написа:Аз съм с летни рънфлат и зимни обикновени. Разликата е от земята до небето. Да не говорим какво причинява рънфлата на окачването особено зимата.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Хм и аз това се питам, защото моята дойде с летни и зимни рънфлат, но не мога да преценя как е спрямо нон-рънфлата, някои казват като вземат директно хвърлят, други пък обожават рънфлата, на кое да вярвам, не знам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10375
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от Leon » 03 Ное 2020, 13:43

Проблемът е по-скоро в размера на гумите ;)
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook