Зимни гуми F3X

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Зимни гуми F3X

Мнение от tosh » 04 Ное 2013, 23:51

Ето че зимата тропа на вратата и зимните гуми вече са почти наложителни. С какви гуми и джанти карате сега и какви ще слагате за зимата? Ще сменяте ли джантите с по-малки?
Аз например съм с 18" -отзад 255/40, отпред 225/45, и мисля да минавам на 17ки някви. Интересно ми е още как стоят нещата с гаранцията и каското ако реша да си купя гуми с джанти не от дилъра на БМВ ами от свободния пазар (няма да споменавам сайта, че да не правя реклама въпреки че всеки го знае) :roll:
ИзображениеИзображениеИзображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от Conqueror » 05 Ное 2013, 0:12

Каското минаваш снимки с новите джанти или при всяка смяна за гаранцията незнам но ако отговарят на размерите посочени от производителя не би трябвало да имаш проблем
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1631
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F90 M5

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от vesko06 » 05 Ное 2013, 6:58

Аз лятото съм с 19'', зимата с 18'', просто това е минималния размер, който мога да сложа :confused: Искаше ми се 17'', но не влизат отпред.Моделът е -18" Turbine Styling 415, а размерът на гумите са следният -225/45R18 95V XL. Гумите саPirelli W240 Sottozero S2 r-f. Втора зима съм с тях и съм доста доволен. Проблеми с гаранцията съм нямал до сега. :)

tosh написа:Ето че зимата тропа на вратата и зимните гуми вече са почти наложителни. С какви гуми и джанти карате сега и какви ще слагате за зимата? Ще сменяте ли джантите с по-малки?
Аз например съм с 18" -отзад 255/40, отпред 225/45, и мисля да минавам на 17ки някви. Интересно ми е още как стоят нещата с гаранцията и каското ако реша да си купя гуми с джанти не от дилъра на БМВ ами от свободния пазар (няма да споменавам сайта, че да не правя реклама въпреки че всеки го знае) :roll:


За информация можеш да пробваш конфигуратора на bmw.bg :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от Roman 1 » 05 Ное 2013, 9:42

Веско,
Да не би да си пробвал 17" джанти с неподходящо ЕТ и от там да си останал с впечатление, че не стават?
До колкото ми е известно 335i/ix стандартно излизат с джанти 7,5Jx17".
Ето:
http://www.bmw.bg/bg/bg/newvehicles/3se ... index.html

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10375
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от Leon » 05 Ное 2013, 10:06

Roman 1 написа:Веско,
Да не би да си пробвал 17" джанти с неподходящо ЕТ и от там да си останал с впечатление, че не стават?
До колкото ми е известно 335i/ix стандартно излизат с джанти 7,5Jx17".
Ето:
http://www.bmw.bg/bg/bg/newvehicles/3se ... index.html

И според мен колегата е пробвал някакви джанти, които са с твърде голямо ЕТ и затова са опирали ;) Или е с пърформънс спирачки.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от Jorata » 05 Ное 2013, 12:08

Аз съм на 17-ки и на тях ще си остана. Гумите обаче какви да са, нямам идея още. То така или иначе при RFT няма голям избор.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10375
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от Leon » 05 Ное 2013, 14:02

Мисля, че вече има Нокиан и Ханкук RFT, така че има някакъв избор на по-поносима цена.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 299
Регистриран на: 27.08.2010
Пол: Мъж
Кара: на бензин

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от Roman 1 » 05 Ное 2013, 15:22

Leon написа:Или е с пърформънс спирачки.

О, забравил съм за тази възможност.
Такива спирачки наистина изискват поне 18" джанти.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от VIKING_WARRIOR » 05 Ное 2013, 16:49

tosh написа:Ето че зимата тропа на вратата и зимните гуми вече са почти наложителни. С какви гуми и джанти карате сега и какви ще слагате за зимата? Ще сменяте ли джантите с по-малки?
Аз например съм с 18" -отзад 255/40, отпред 225/45, и мисля да минавам на 17ки някви. Интересно ми е още как стоят нещата с гаранцията и каското ако реша да си купя гуми с джанти не от дилъра на БМВ ами от свободния пазар (няма да споменавам сайта, че да не правя реклама въпреки че всеки го знае) :roll:


Вече купих Зимен комплект Гуми§Джанти чисто нови и се обадих на магазина да попитам за гаранцията и ми отговориха,че ако съблюдавам размерите посочени на графиката на колонката до шофьорското място няма да има проблеми с гаранцията на машината! Обадих се и на застрахователят и го попитах имат ли нужда от допълнителни снимки или/и заплащане за автоксаското за да влязат и те във застраховката и ми отговориха ,че нямат нужда от допълнително застраховане или снимки,машината си има вече пълна застраховка независимо с кой комплект ще карам застраховката покрива всичко! За всеки случай попитах Х2 въпросите и двете институции за да няма после недоразумения и/или не зразбрах § не чух правилно!!! Джантите са реплика същите като оригиналните по цолаж и ширина 17' § гумите са японски със същите размери като оригиналните и са RFT. Колата е чисто нова на 45 дни излязла от магазина! Това от мен! Поздрави и весели коледни и новогодишни празници! Чакаме зимата с xDrive20D.... :yes: :lalala: :driving:
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 2.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 Sport Line
Мечтае да кара: 458 Italia

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от Jorata » 06 Ное 2013, 11:01

Leon написа:Мисля, че вече има Нокиан и Ханкук RFT, така че има някакъв избор на по-поносима цена.

Видях го Нокиана. Доста е нарязан, ама имайки предвид, че съм с БМВ май ще се наложи да е нещо такова. Иначе преди на Инсигнията карах с WR2 и не бяха лоши. Ханкук, нещо не им вярвам, не знам защо. Индекса за поведение на мокро май им беше "F", което си е доста зле.
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от tosh » 06 Ное 2013, 12:21

VIKING_WARRIOR написа:Вече купих Зимен комплект Гуми§Джанти чисто нови и се обадих на магазина да попитам за гаранцията и ми отговориха,че ако съблюдавам размерите посочени на графиката на колонката до шофьорското място няма да има проблеми с гаранцията на машината! Обадих се и на застрахователят и го попитах имат ли нужда от допълнителни снимки или/и заплащане за автоксаското за да влязат и те във застраховката и ми отговориха ,че нямат нужда от допълнително застраховане или снимки,машината си има вече пълна застраховка независимо с кой комплект ще карам застраховката покрива всичко! За всеки случай попитах Х2 въпросите и двете институции за да няма после недоразумения и/или не зразбрах § не чух правилно!!! Джантите са реплика същите като оригиналните по цолаж и ширина 17' § гумите са японски със същите размери като оригиналните и са RFT. Колата е чисто нова на 45 дни излязла от магазина! Това от мен! Поздрави и весели коледни и новогодишни празници! Чакаме зимата с xDrive20D.... :yes: :lalala: :driving:


:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Ей това исках да чуя :lalala: Нещо хич не ми се даваха 4000лв за гуми с джанти - това си е една ски почивка със жената :)
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от VIKING_WARRIOR » 06 Ное 2013, 14:14

:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Ей това исках да чуя :lalala: Нещо хич не ми се даваха 4000лв за гуми с джанти - това си е една ски почивка със жената :)[/quote]
Ами колега и на мен такава цена ми поискаха в Камор и аз реших да спестя малко пари и минах на вариант чисто нови реплики италиански петолъчна звезда + Йокохама оригинални японски със същите размери като оригиналните на 17' и хем заспаха хем с монтажа+баланс+черни железни вентили ми излязоха на 2208 лева и така хрм съм с читави гуми+джанти хем спестих 2000 лева. Засега да чукам на дърво нямам проблеми и даже съм доволен че рън флата на Йокохама е много тих и мек. Успех и на теб. Само спази изискванията за размерите на джантата и си ок. Жив и здрав.
Последна промяна VIKING_WARRIOR на 06 Ное 2013, 20:41, променена общо 1 път
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от VIKING_WARRIOR » 06 Ное 2013, 20:40

Привет Тош, за твое сведение закупих гуми ZPS (Zero Pressure System) Йокохама RFT 225/50RF17 зимни DOT FDJR - N451913 и се усеща доста по-меко и комфортно возене . Това е което имам като опит до момента и цената на 17' е поносима не ми одраха кожата да ти призная доволен останах от покупката. В момента джиткам с тях и не се притеснявам ако падне снежец който да ни изненада както винаги става в БГ хехе :yes: Не се хвърляй на първите срещнати поразгледай ги за характеристиките горивна ефективност / сцепление на мокро / външен шум при търкаляне / външен шум по скала - F/C/74 и тогава решавай! Мисля че са по-добри от разните там корейки примерно това 215/50R17 95H XL KW23 KUMHO C/E/74 просто виж цената и параметрите и взимай решение! да ти кажа правят в момента § до 17%18% отстъпка. Успех и дерзай!
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от tosh » 06 Ное 2013, 21:29

Благодаря, за инфото, наистина полезно. Само се чудя какви джанти да взема. В bmwminiparts.eu/ има доста примамливи оферти ама нещо ме притесняват дали са читави и оригинални, а афтърмаркет джанти хич не знам кой марки са хубави. Ти каква марка джанти си взе?
ИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 149
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж
Кара: AMG 560SEC WB 1990
Мечтае да кара: ... като горното,ама ново...
Детайли за колата: This AMG is a very special car in so many ways, the fact that this AMG is an authentic AMG Germany with proof of origin that the M117 / 9 motor was first developed in Germany not Japan. It is an AMG 6.0 DOHC wide body which is one of the most desirable and rarest cars in today's car collection market. The car was built during the final year of the AMG ERA during the merge with Mercedes Benz. This car is also equipped with the rarest engine AMG has ever built which is the M117-9 6.0 32v. There was a very limited number of these authentic AMG engines built in Germany and I would I estimate roughly around 5 or 6.

Re: Какви зимни гуми ще слагате?

Мнение от VIKING_WARRIOR » 06 Ное 2013, 22:25

tosh написа:Благодаря, за инфото, наистина полезно. Само се чудя какви джанти да взема. В bmwminiparts.eu/ има доста примамливи оферти ама нещо ме притесняват дали са читави и оригинални, а афтърмаркет джанти хич не знам кой марки са хубави. Ти каква марка джанти си взе?


Ами колега да ти призная малко си паднах по едни демоде джанти, но са италиянски и мисля че са реплика ако не се лъжа (колегите могат да ме поправят във форума ако бъркам) петолъчни със щампа M-Power много са ми симпатични черни с сребристи лъчове можеш да ги погледнеш на моя пост за моята кола ето ти линка: viewtopic.php?f=126&t=353682 На мен лично ми харесват като класически такива и най-вече достъпни като цена, иначе ми харесват на М6 едни такива завъртяни ама там само джантите са 5000 лева и в момента не са ми по джоба признавам си. Тези поне си ги купих Нови с 2(две) години гаранция както и Гумите! Преди да ги купя проверих дали отговарят като спесификация за моето Х1 и се оказа че пасват за моя радост! Взех ги по 185 лева едната, което си е добра цена мисля! Мога да отида в магазина да попитам откъде ги снабдиха, ако не се лъжа... ама хайде на лична ще ти пиша като разбера утре/днес 07.11.13. Поздрави! :yes:
Dream as if you 'll live forever, live as if you'll die today.

Следваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook