Зимни гуми F3X

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от chefoto » 04 Ное 2020, 20:04

tosh написа:От 7-8 години карам само рън флат - F30 предната кола и сега F36, а също и на жена ми E90-ката. Както казаха колегите, ако ти харесва сегашната возия, не си усложнявай живота излишно. Аз лично разлика не усетих, а удобството при спукана гума да продължиш спокойно до най-близкия вулканизатор е незаменимо! 2011г със старата Е46ца спуках гума (обикновена) в полунощ в неделя на Великден в планината близо до Девин - ами такъв ужас не ти препоръчвам хаха. Да не говоря колко пъти съм имал и разни видии в гумите и добре че съм бил с рънхлат че спокойно да си ида до вулканизатора.
Тука сега може и разни разбирачи и перфекционисти да те убеждават че водияга с обикновените гуми била 1000 пъти по-комфортна и си заслужавало риска. Истината е че сам трябва да си прецениш кое те устройва най-добре.

За зимен комплект ти препоръчвам да си вземеш и джанти - много по-удобна и лесна е смяната. Освен това можеш да вземеш по-малък цолаж, например ако летните са ти 18 или 19 то зимните вземаш 1” по-малък. Оставаш ги на хотел за гуми и всичко е точно.
Джанти можеш да вземеш оригинал (ако ти се дават толкова пари) или афтърмаркет ама да не са сума марка - например среден клас Borbet, Keskin, AEZ, BBS, RIAL и прочие.
За гуми има един известен сайт ама да не правя реклама порови из нета и ще видиш има гуми на сносни цени и голямо разнообразие.

Успех!


Sent from my iPhone using Tapatalk


За сега май рън флат накалнят везните една идея повече, понеже зимата със сигурност не ми се иска да ме остави някъде колата (не че карам кой знае колко зимата, но все пак веднъж ще се случи...), може летните да ги сменя с обикновени да усетя разликата :). Идеята с 2 комплекта джанти определено е по-добра, на другата кола съм така и нещата са доста по-удобни и бързи - хвърлям комплекта гуми с джанти в гаража и забравям докато не дойде време за смяна - как седят обаче нещата със сензорите? Имаше няколко теми тук във форума за хора, които са купили комплект сензори и е имало проблем с връзката към компютъра? В момента съм с 18-ки, освен ще отделя малко време да потърся 17ки джанти и сензори (препоръка за място от където да купя свястни джанти 17 за зимата за Ф36 ? ) - ако пък нищо не открия просто ще купя зимни 18 и ще сменям джантите докато не взема втори комплект..

благодаря за отговорите иначе, определено е полезно да видя останалите как са решили тази "драма" :) .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 13.02.2014
Пол: Мъж

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от besniq82 » 14 Ное 2020, 10:38

Аз разкарах рън флат, сега съм със Michelin Pilot Alpin pa4 само хубави работи мога да кажа, много съм доволен, на мокро държат много хубаво, прибирал съм се в обилен снеговалеж непочистен път 7 8 см пресен сняг, при нормално каране не мърдат, 335 и ф30.на задно, препоръчвам,

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 786
Регистриран на: 1.02.2010
Пол: Мъж
Кара: F34 320d, E46 318i
Мечтае да кара: F30 M3
Детайли за колата: 320d GT '13 N47T
318i '98 M43TUB19

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от mistyrain » 16 Ное 2020, 16:50

Онзи ден сложих зимните и сега ми е по-добре. В сравнение с летните runflat Bridgestone Turanza t005 dot 19 зимните са доста по-комфортни - Contiental WinterGrip t850 SSR (runflat) хем че са натрупали годинки - дот 2017.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 436
Регистриран на: 22.06.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше BMW F36 420xD GC, E90 320d
Мечтае да кара: изтребител F16 но ще се задоволя с F36 (за сега)
Детайли за колата: Сега се радвам на G11 740d XDrive LCI

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от tosh » 23 Ное 2020, 14:39

Ето и моето решение за зимата - 18” RIAL X10 с гуми Hankook Winter i*cept evo2
Изображение
Изображение
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от chefoto » 23 Ное 2020, 16:36

В крайна сметка и аз взех същите гуми :) и понеже летните (както и очаквах) се оказаха галоши, та като се стопли ще купя направо нови летни + комплект джанти, за да няма размени пак догодина..

Колата има уникален цвят :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от Dextuar » 23 Ное 2020, 16:40

А защо не взехте evo3, които излязоха преди 2 месеца?

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Зимни гуми F3X

Мнение от chefoto » 23 Ное 2020, 16:49

Dextuar написа:А защо не взехте evo3, които излязоха преди 2 месеца?


Гледах за ево 3 първоначално, но в крайна сметка реших да взема RF и от мястото, от където ги взех имаха само ево 2 RF, а и честно казано не открих в интернет 3-ката да имат рънфлат версия, но не съм се задълбочавал и кой знае колко в търсенето.

Предишна

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook