Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от terorero » 19 Апр 2021, 14:05

Някъде по темите за ZF8 бях чел, че когато е студена кутията умишлено приплъзва/сменя по-усезаемо на ниските предавки или нещо подобно с цел да влезе по-бързо в работна температура. Моята също го прави понякога.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 19 Апр 2021, 15:14

nniXXann написа:Привет! Когато колата е студена и ускорявам мнооого леко при тръгване, с много малко газ, като включва от 1-ва на 2-ра се получава един плавен тласък (не е удар/шут), но не е и като да сменя мазно без да се усети. Затова реших да сменя маслото на скоростната кутия (на 129 хил. км е БМВто) и подозирам, че преди не е сменяно. Не успях да открия с коя точно кутия е - ZF 8HP45 може би? Някой, който е сменял масло и филтър на трансмисия може ли да ме ориентира за крайна цена и евентуално сервиз в София, от който е доволен? Също така и откъде да купя масло ZF, че ме наплашиха с много ментета всякакви видове масла... Мерси ;)


Четох за този проблем в американския и английския форум, там често се оплакват от това, не пишеше дали има решение.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bexim » 20 Апр 2021, 8:26

Никога не съм имал такъв проблем. Според мен такива кутии са за обслужване.
129К км - попресрочил си първата смяна. От 80 до 120 първа смяна!


Винаги съм карал така - паля, чакам да паднат оборотите, давам на Д, чакам 30-тина секунди да си повдигне налягане (така ми е в главата, не знам дали е коректно обяснението) и потеглям ЛЕКО с постоянство в педала на газта. За 3 години и 25К км, съм имал ритане броени пъти.
В самото начало го правеше често, но това е било явно да се пообучи по мен, а и колата беше висяла над половин година по кораби, майстори и т.н.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nniXXann » 21 Апр 2021, 0:54

Bexim написа:Никога не съм имал такъв проблем. Според мен такива кутии са за обслужване.
129К км - попресрочил си първата смяна. От 80 до 120 първа смяна!


Така е! Ако не беше така нямаше да задавам всичките тези въпроси. На някоя сбирка в София (ако ходиш разбира се) може да сравним поведението на кутиите при моята и твоята Ф-ка, че ми е интересно. Ще обслужа кутията и ще докладвам евентуална промяна.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Melir » 15 Май 2021, 21:28

Някой може ли да ми каже как се сваля тази пластмаса, която подпира кората, когато е вдигната? Уж има едно винтче, но като тръгна да го развивам нищо не се случва, иска някакъв чалъм явно.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 16 Май 2021, 14:52

Melir написа:Някой може ли да ми каже как се сваля тази пластмаса, която подпира кората, когато е вдигната? Уж има едно винтче, но като тръгна да го развивам нищо не се случва, иска някакъв чалъм явно.

На щипка е от другата страна, но как се сваля, не мога да ти кажа.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Melir » 16 Май 2021, 14:54

Airdust написа:
Melir написа:Някой може ли да ми каже как се сваля тази пластмаса, която подпира кората, когато е вдигната? Уж има едно винтче, но като тръгна да го развивам нищо не се случва, иска някакъв чалъм явно.

На щипка е от другата страна, но как се сваля, не мога да ти кажа.
Ами няколко пъти го напънах силно с един инструмент за щипки, но не помръдна въобще и реших да питам преди да го счупят. Очаквайте скоро въпрос: "от къде да намеря тази пластмаса?"


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 31.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31
Мечтае да кара: BMW

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NightWalkeR » 29 Май 2021, 14:53

Здравейте,

От скоро съм с колата(F31) и в багажника намерих нещо което не мога да го открия в НЕТ-а или форума. Като гледам има някакво малко компресорче и тубичка. Дали това е БМВ кит за спукана гума или е нещо друго. Намерих подобна комбинация за Тойота в нета , но не и на БМВ. Колата дойде с нормални гуми (не рънфлат), но пък и не са оригиналните по ВИН.

Благодаря предварително :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Good Judgment Comes with Experience, But Experience Comes from Bad Judgment ....Sad but true !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1904
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от boris » 29 Май 2021, 15:35

Да, такъв кит е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hol1gans » 02 Юни 2021, 7:00

Здравейте. Наскоро ми се появи един проблем с автоматичните скорости. Колата е f34 с мотор n20 320i 2016. Имам ритане/бутане не добре смяна на скорости от 1-ва на 2-ра предаване когато подавам плавно газ. При спорт или еко не го усещам. На топло най вече го прави. И като изгаси мотора старт/стоп системата пра палене и гасене не е плавно. И като е изключена старт/стопа по малко се усеща този проблем. Пробвах с ресета на адаптациите на дросела, оправя се за 500-600 км и пак се връща същия проблем. Извънградско не забелязвам никакви проблеми.

Масло не съм сменял. Колата е на 182000 купих я на 175000км от официален сервиз но ме знам дали са сменяли масло на кутията.

Според вас дали да сменя маслото или е някакъв софтуерен проблем?
Последна промяна hol1gans на 03 Юни 2021, 4:20, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 02 Юни 2021, 13:51

Два пъти до сега трябваше да го смениш на тези км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 02 Юни 2021, 15:02

hol1gans написа:Здравейте. Наскоро ми се появи един проблем с автоматичните скорости. Колата е f34 с мотор n20 320i 2016. Имам ритане/бутане не добре смяна на скорости от 1-ва на 2-ра предаване когато подавам плавно газ. При спорт или еко не го усещам. На топло най вече го прави. И като изгаси мотора старт/стоп системата пра палене и гасене не е плавно. И като е изключена старт/стопа по малко се усеща този проблем. Пробвах с ресета на адаптациите на дросела, оправя се за 500-600 км и пак се връща същия проблем. Извънградско не забелязвам никакви проблеми.

Масло не съм сменял. Колата е на 182000 купих я на 17500км от официален сервиз но ме знам дали са сменяли масло на кутията.

Според вас дали да сменя маслото или е някакъв софтуерен проблем?


Това с масло не вярвам да се оправи. Пак казвам , този проблем е доста често срещан и го има на коли дори с пробег от 20к км.... До тоя момент не е намерено решение, поне така пишат масово в UK/COM форумите.
Някой казват , че е възможно да е и софтуерно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 401
Регистриран на: 22.05.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d
Мечтае да кара: М6 G-PoweR

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от hol1gans » 02 Юни 2021, 16:48

andy написа:Два пъти до сега трябваше да го смениш на тези км.



Благодаря ти за мнението, но ако четеш внимателно, ще видиш, че колата я имам от няколко месеца.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1904
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от boris » 02 Юни 2021, 20:50

hol1gans написа:
andy написа:Два пъти до сега трябваше да го смениш на тези км.



Благодаря ти за мнението, но ако четеш внимателно, ще видиш, че колата я имам от няколко месеца.


Грешно си изписал километрите, на които си я купил.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 03 Юни 2021, 8:28

hol1gans написа:
andy написа:Два пъти до сега трябваше да го смениш на тези км.



Благодаря ти за мнението, но ако четеш внимателно, ще видиш, че колата я имам от няколко месеца.


hol1gans написа:Масло не съм сменял. Колата е на 182000 купих я на 175000км от официален сервиз но ме знам дали са сменяли масло на кутията.

Според вас дали да сменя маслото или е някакъв софтуерен проблем?


Благодаря за редакцията на поста си. Аз чета внимателно, но някой пише грешно. :lol:

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook