Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 14.04.2013
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от emor » 24 Фев 2021, 14:31

nniXXann написа:Имаме ли във форума момче от Русе, бивш собственик на черна Ф30-ка Sport 328i xDrive с червен салон внос от Канада, която е продал миналото лято? Ако да, бих се радвал да драсне :bchug:


Откъм русенският клуб почти съм сигурен, че не.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Melir » 05 Мар 2021, 0:50

Здравейте колеги, колата е с джанти Doble Spoke 397 и се чудя дали тези джанти https://www.olx.bg/ad/18-originalni-alu ... 8qSzp.html биха били съвместими, защото доколкото четох при тези М-ковите предните и задните имат разлика.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Satanism » 05 Мар 2021, 23:33

Че те и тея са различни, като гледам. 8 и 8,5J

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Melir » 05 Мар 2021, 23:37

Хмм, ще го сваля да видя тези дни. Благодаря!

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chefoto » 06 Мар 2021, 14:42

И аз имам подобно питане, понеже наближава времето за летните гуми и започвам да се замислям дали да не купя още 1 комплект джанти за летни - ако се реша ще взема 19-ки, харесал съм тези
https://www.olx.bg/d/ad/originalni-19-b ... 9;promoted, които също са различен размер, гледах в реалоем и размерите съвпадат с това, което пише за моята кола - предполагам няма да има проблем (в момента съм 225/45/18 и на 4-те гуми, а с тези доколкото знам трябва да мина на 255/35/19 задни и 225/40/19 предни)? Също ако някой продава 19-ки може да ми пише или обявата ако е на колега от форума ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nniXXann » 06 Мар 2021, 23:11

Ще сменям масло и филтри. Въпросът ми е защо 1л масло BMW Twin Power Turbo 5W-30 във всички по-известни сайтове върви между 14 и 19лв, а същото масло и същото количество от сайта на БМВ е 57.74лв? Разбира се, взимам предвид факта, че е нормално в сайта на марката да е по-скъпо, но чак 30+лв разлика :dunno: Тук да вметна, че съм изключително недоволен от София БМВ Витоша, които така и не ми върнаха обаждане след като "сметнат колко ще излезнат общо масло, филтри и труд" и съответно за да запишем час. Както и да е... Прочетох в нета, че 328i се нуждае от 5л масло, но бих искал все пак да ви попитам каква марка да сложа? Според добър майстор, който ми го каза от личен опит, Кастрол са го развалили и аз засега се оглеждам за оригинално БМВ. Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 08 Мар 2021, 12:39

chefoto написа:И аз имам подобно питане, понеже наближава времето за летните гуми и започвам да се замислям дали да не купя още 1 комплект джанти за летни - ако се реша ще взема 19-ки, харесал съм тези
https://www.olx.bg/d/ad/originalni-19-b ... 9;promoted, които също са различен размер, гледах в реалоем и размерите съвпадат с това, което пише за моята кола - предполагам няма да има проблем (в момента съм 225/45/18 и на 4-те гуми, а с тези доколкото знам трябва да мина на 255/35/19 задни и 225/40/19 предни)? Също ако някой продава 19-ки може да ми пише или обявата ако е на колега от форума ;)


Аз съм със същия сетъп , 18ки с еднакъв размер и 19ки спорт пакет. На този етап ядове няма. И двата комплекта са оригинални с Run Flat гуми.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chefoto » 08 Мар 2021, 19:32

Airdust написа:
chefoto написа:И аз имам подобно питане, понеже наближава времето за летните гуми и започвам да се замислям дали да не купя още 1 комплект джанти за летни - ако се реша ще взема 19-ки, харесал съм тези
https://www.olx.bg/d/ad/originalni-19-b ... 9;promoted, които също са различен размер, гледах в реалоем и размерите съвпадат с това, което пише за моята кола - предполагам няма да има проблем (в момента съм 225/45/18 и на 4-те гуми, а с тези доколкото знам трябва да мина на 255/35/19 задни и 225/40/19 предни)? Също ако някой продава 19-ки може да ми пише или обявата ако е на колега от форума ;)


Аз съм със същия сетъп , 18ки с еднакъв размер и 19ки спорт пакет. На този етап ядове няма. И двата комплекта са оригинални с Run Flat гуми.


Мерси за информацията - значи и при мен ще станат, остава само да се наканя да намеря читави 19-ки джанти :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от terorero » 09 Мар 2021, 10:18

chefoto написа:
Мерси за информацията - значи и при мен ще станат, остава само да се наканя да намеря читави 19-ки джанти :yes:


Имаш ЛС колега :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10375
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 09 Мар 2021, 13:07

nniXXann написа:Ще сменям масло и филтри. Въпросът ми е защо 1л масло BMW Twin Power Turbo 5W-30 във всички по-известни сайтове върви между 14 и 19лв, а същото масло и същото количество от сайта на БМВ е 57.74лв? Разбира се, взимам предвид факта, че е нормално в сайта на марката да е по-скъпо, но чак 30+лв разлика :dunno: Тук да вметна, че съм изключително недоволен от София БМВ Витоша, които така и не ми върнаха обаждане след като "сметнат колко ще излезнат общо масло, филтри и труд" и съответно за да запишем час. Както и да е... Прочетох в нета, че 328i се нуждае от 5л масло, но бих искал все пак да ви попитам каква марка да сложа? Според добър майстор, който ми го каза от личен опит, Кастрол са го развалили и аз засега се оглеждам за оригинално БМВ. Благодаря предварително.

От непознати сайтове и търговци БМВ масло не купувай. Оригиналното масло е с много добри качества (в тубата има доста тестове), но вероятността да попаднеш на менте е голяма. За 14лв. литъра е 99% менте. Оригинално под 25 трудно да дойде. В БМВ се оливат и аз се изненадах колко са направили литъра. Аз сменях миналата седмица и сложих Мотул 0-20, но предполагам, че ти ползваш 5-30. Като цяло в почти всички тестове най-доброто 5-30 е Равенол, ноне мисля, че с оригинален Кастрол ще сбъркаш. Гледай само да покрива БМВ спецификация и наливай смело.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от awful » 09 Мар 2021, 17:58

Leon написа:
nniXXann написа:Ще сменям масло и филтри. Въпросът ми е защо 1л масло BMW Twin Power Turbo 5W-30 във всички по-известни сайтове върви между 14 и 19лв, а същото масло и същото количество от сайта на БМВ е 57.74лв? Разбира се, взимам предвид факта, че е нормално в сайта на марката да е по-скъпо, но чак 30+лв разлика :dunno: Тук да вметна, че съм изключително недоволен от София БМВ Витоша, които така и не ми върнаха обаждане след като "сметнат колко ще излезнат общо масло, филтри и труд" и съответно за да запишем час. Както и да е... Прочетох в нета, че 328i се нуждае от 5л масло, но бих искал все пак да ви попитам каква марка да сложа? Според добър майстор, който ми го каза от личен опит, Кастрол са го развалили и аз засега се оглеждам за оригинално БМВ. Благодаря предварително.

От непознати сайтове и търговци БМВ масло не купувай. Оригиналното масло е с много добри качества (в тубата има доста тестове), но вероятността да попаднеш на менте е голяма. За 14лв. литъра е 99% менте. Оригинално под 25 трудно да дойде. В БМВ се оливат и аз се изненадах колко са направили литъра. Аз сменях миналата седмица и сложих Мотул 0-20, но предполагам, че ти ползваш 5-30. Като цяло в почти всички тестове най-доброто 5-30 е Равенол, ноне мисля, че с оригинален Кастрол ще сбъркаш. Гледай само да покрива БМВ спецификация и наливай смело.


Моето бмв го карам със 5-30 мотул, както го наливам на доста бмв-та и няма ядове, но някои познати искат масло ОЕМ от BMW като ходя да го взимам от оторизиран сервиз бмв на 3 места нямат друго масло освен 0-30, 5-30 не го поръчвали, та 0-30 го купувах последния път преди месец два със намаление 53% като за 7 литра платих 105 Евро 15 Евро литъра, смятаите колко са надули цените, няма как да го продадат на загуба значи съвсем спокойно на тях маслото им идва на 9 10 евро на литър :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10375
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 11 Мар 2021, 12:30

На тях маслото им идва много под 10 евро литър, даже много под 5, ама друга тема...
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nniXXann » 17 Апр 2021, 9:10

Привет! Когато колата е студена и ускорявам мнооого леко при тръгване, с много малко газ, като включва от 1-ва на 2-ра се получава един плавен тласък (не е удар/шут), но не е и като да сменя мазно без да се усети. Затова реших да сменя маслото на скоростната кутия (на 129 хил. км е БМВто) и подозирам, че преди не е сменяно. Не успях да открия с коя точно кутия е - ZF 8HP45 може би? Някой, който е сменял масло и филтър на трансмисия може ли да ме ориентира за крайна цена и евентуално сервиз в София, от който е доволен? Също така и откъде да купя масло ZF, че ме наплашиха с много ментета всякакви видове масла... Мерси ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 31.10.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31
Мечтае да кара: BMW

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от NightWalkeR » 19 Апр 2021, 10:11

nniXXann написа:Привет! Когато колата е студена и ускорявам мнооого леко при тръгване, с много малко газ, като включва от 1-ва на 2-ра се получава един плавен тласък (не е удар/шут), но не е и като да сменя мазно без да се усети. Затова реших да сменя маслото на скоростната кутия (на 129 хил. км е БМВто) и подозирам, че преди не е сменяно. Не успях да открия с коя точно кутия е - ZF 8HP45 може би? Някой, който е сменял масло и филтър на трансмисия може ли да ме ориентира за крайна цена и евентуално сервиз в София, от който е доволен? Също така и откъде да купя масло ZF, че ме наплашиха с много ментета всякакви видове масла... Мерси ;)


...Миналата седмица колега си смени неговото масло като си взе цял комплект, с филтри и т.н., на ЗФ от Leviatan и е доволен. За майстори от всякакъв вид аз лично съм се отказал препоръчвам :roll:
Good Judgment Comes with Experience, But Experience Comes from Bad Judgment ....Sad but true !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 12.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F30 335i
Мечтае да кара: M3 F80
Детайли за колата: ex:E46 325, E46 330i LCI, E92 330d, E90 330d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от R1d3r » 19 Апр 2021, 12:47

nniXXann написа:Привет! Когато колата е студена и ускорявам мнооого леко при тръгване, с много малко газ, като включва от 1-ва на 2-ра се получава един плавен тласък (не е удар/шут).

Аз го смених и няма промяна :) Все пак не се притеснявам, за това.

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook