Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Green_Label » 13 Окт 2021, 15:37

Jorixa написа:
тео е90 написа:
Jorixa написа:
IvanovIB написа:обмислям междинна смяна на масло и филтри преди стандартната процедура в официален сервиз.


Тва не го разбрах, каква е е тая междинна смяна? Защо не си отидеш в официалния сервиз директно?

Защото в официалния сервиз смяната е на 30х :idea: Прав е иска да си кара колата по дълго :clap:


Да да 300х е...
Смяната е на 30хил.км, а не 30х цената ;)
Ако сменяш на по-малки интервали в официалния дилър, пак трябва да се договорите да не го записват, защото на две смени на маслото трябва да смениш свещи и тн.
Така че, за да не се вкарваш във филми, си го сменяш на друго място и всичко е точно.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от drago9205 » 14 Окт 2021, 8:21

Какво общо имат свещите със смяната на маслото. Като съм ровил из сервизните предписания в ТИС не помня някъде има такова за смяна на свещи, което да е обвързано с маслото.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Alben » 14 Окт 2021, 9:48

Green_Label написа:
Jorixa написа:
тео е90 написа:
Jorixa написа:
IvanovIB написа:обмислям междинна смяна на масло и филтри преди стандартната процедура в официален сервиз.


Тва не го разбрах, каква е е тая междинна смяна? Защо не си отидеш в официалния сервиз директно?

Защото в официалния сервиз смяната е на 30х :idea: Прав е иска да си кара колата по дълго :clap:


Да да 300х е...
Смяната е на 30хил.км, а не 30х цената ;)
Ако сменяш на по-малки интервали в официалния дилър, пак трябва да се договорите да не го записват, защото на две смени на маслото трябва да смениш свещи и тн.
Така че, за да не се вкарваш във филми, си го сменяш на друго място и всичко е точно.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

Тук си пишете свободни съчинения и това си е то!!!
Кой мо' те накара да направиш нещо което не искаш, стига сте писали глупости!
Макар , че съм с друга кола, тройката ми харесва, особенно седана, така че, може и да се преместя тук някога.


Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Jorixa » 14 Окт 2021, 9:54

Green_Label написа:Смяната е на 30хил.км, а не 30х цената ;)
Ако сменяш на по-малки интервали в официалния дилър, пак трябва да се договорите да не го записват, защото на две смени на маслото трябва да смениш свещи и тн.
Така че, за да не се вкарваш във филми, си го сменяш на друго място и всичко е точно.


Някви градски легенди са тва. Нищо не ти пречи и на 5к да си го сменяш ако искаш. Аз от години си обслужвам в МКар на около 15к.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 104
Регистриран на: 21.10.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: Все по-рядко :(
Мечтае да кара: нещо поне 5.7 V8

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Green_Label » 14 Окт 2021, 11:26

Разликата е в гаранционно и извънгаранционно обслужване ;)

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk
Искам да съм дизел и да съм такси, Лепа Брена с мен в едно легло да спи!

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 10.06.2010
Местоположение: Сандански
Пол: Мъж
Кара: '02 E39 520iA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от BMW5678 » 30 Окт 2021, 0:31

Здравейте! Колата е 2018 4 Серия GranCoupe. Внесена е от Щатите и са сложени европейски предпазни колани без пиро патрони. Трябва ми помощ с кодовете, които трябва да бъдат променени в esys. Ако някой е запознат с тази процедура, моля да сподели.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 4.11.2021

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от LuboPopa » 04 Ное 2021, 12:26

Здравейте колеги, може ли малко помощ? Някой знае ли какво точно означава това съобщение? Колата е f31
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Kroki » 04 Ное 2021, 15:58

Може да е счупен мотор, кутия, диф, радиатор, перка и 34042334243 други неща. Отиди на диагностика.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от iasend » 29 Ное 2021, 23:51

8011f9 fault code air conditioning
Under-voltage PTC module

Bmw f31. Каква е тази грешка. Разтърсих се но не намерих конкретно нещо...има предположения от сензор за чист въздух (за клапата за автоматично затваряне на мръсен външен въздух) до предположения за допълнителната помпа за парното. Грешката не е постоянна но много ме дразни и искам да разреша казуса. Възможно ли е да защото ми откраднаха страничните огледала като срязаха кабелите за подгрев и затъмняване и от там да я набива при студено време като трябва да подгрява но няма товар?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от fitter » 30 Ное 2021, 0:45

iasend написа:8011f9 fault code air conditioning
Under-voltage PTC module

Bmw f31. Каква е тази грешка. Разтърсих се но не намерих конкретно нещо...има предположения от сензор за чист въздух (за клапата за автоматично затваряне на мръсен външен въздух) до предположения за допълнителната помпа за парното. Грешката не е постоянна но много ме дразни и искам да разреша казуса. Възможно ли е да защото ми откраднаха страничните огледала като срязаха кабелите за подгрев и затъмняване и от там да я набива при студено време като трябва да подгрява но няма товар?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Грешкта е за модул за подгряване на въздуха в купето или модул за допълнително подгряване на антифриза. Колата има ли опцията за студен климат?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от iasend » 30 Ное 2021, 7:01

Не ... българска е К325347. Също така започва да духа топло след 1 минута след запалване...не съм забелязал да има промяна

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от fitter » 30 Ное 2021, 17:12

iasend написа:Не ... българска е К325347. Също така започва да духа топло след 1 минута след запалване...не съм забелязал да има промяна

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Изображение

За това говоря- номер 8 от схемата е електрически отоплител на въздуха в купето.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от andy » 01 Дек 2021, 12:02

Въпросният нагревател може и да е здрав. Откланям се от темата, но ще обесня за ВАГ -та. Там имат такива радиатори с 3 нагревателя. По старите се управляваха по КАН с плавно регулиране на тока. Тези нагреватели след време отказват и САМО с презапояване на 3-4 резистора за обратна връзка проблема се решава. Едно време минах по този път и сам си го оправих по описания начин в нета. След този модел (спряха го) пуснаха просто управление на трите нагревателя с 2 релета управлявани директно от ЕКУ-то. Така че трябва да се провери при БМВ дали е по КАН или някоя друга шина и може би проблема да е сходен. А проверката освен по техн. данни може и да се порвери дали е само с един дебел плюс захранен нагревателя.
При ВАГ когато дефектира с диагностика се пускаше при тест. Дано съм полезен.

Това е при ВАГ:
Изображение
Изображение
това се презапоява

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 68
Регистриран на: 29.07.2011
Пол: Мъж
Кара: E46 330i
Мечтае да кара: 330i--> e39 M5/e46 M3 -->e60 M5/e92 M3 --> F10 M5

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Bavarec88 » 05 Фев 2022, 18:05

Момчета и момичета. Кажете къде мога да прочета малко повече, за проблемите на 335и active hybrid.
Благодаря!
ИзображениеИзображениеИзображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.01.2022
Пол: Мъж
Кара: 218d Active Tourer Sport

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kevin_flynn » 12 Фев 2022, 17:15

Привет,

Карам F34 (фейслифт 2018), с малката навигация, . Имам някакъв предплатен пакет, с който мога да отключвам колата от телефона и някакви други глезотии.

Имам 3 въпроса:

1. В началото виждах времето на навигацията, а в един момент изчезна...Има ли начин да го добавя?
2. Приложението на телефона ми е в мили, а не в километри - няма вариант да го сменя, и явно не засича къде съм. Някой има ли подобен опит?
3. Мога ли да добавям някакви app-ове в iDrive-a? Spotify конкретно, и други подобни?

Благодаря!

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook