Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 20 Дек 2022, 13:11

Meidana написа:Здравейте, тази джанта дали е стил 405? Отвътре няма никакъв надпис, сигурно е някаква имитация, спуках я и сега търся да намеря една такава

Не е оригинална.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Meidana » 20 Дек 2022, 13:55

Така и предположих, сега как да намеря такава джанта точно, имаш ли представа какъв модел се води?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 20 Дек 2022, 14:03

Ако няма производител от вътрешната страна, става голямо гадаене. Аз бих си сложил оригинални джанти, вече се появяват на прилични цени. Ако караш рънфлет гуми е направо задължително.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW F31 LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bellerephon » 20 Дек 2022, 16:55

Alben написа:
bellerephon написа:Здравейте колеги,

Къде сменявате верига на двигател и масло на скоростна кутия в София и околоността? Препоръчайте ми сервиз, моля.
Става въпрос за мотор B47.
Благодаря предварително !

Здавей,
Питай в "Мопарт сервиз"(жк."Люлин" до бензиностанцията на Марешки(VM), на Околовръстното, преди две години за същия двигател ми искаше 2 600лв., това е за смяна на комплект вериги, а също ми каза за ревизия на турбината още 600лв.
Но да ти кажа само го питах(Никола се казва собственика), не съм правил нищо, все още.
Колата ми сега е на 214 000км., ти имаш ли някакви "подсказвания" от мотора, че трябва да смениш веригите?

Ами моята кола е на 207 000км. От около седмица, две на сутрешното палене, когато отвън е около нулата, чувам съвсем леко изтракване на верига. Може и да си въобразявам, но не ми се ще да рискувам, а и горе-долу на тези км пише, че вече си е за смяна. Освен това съм решил да сменям и маслото на скоростната кутия и двигателя и затова търся компетентни майстори да свършат всичко накуп. Имам преки впечатления от DSC Performance и съм се засилил натам, но събирам мнения, затова ако някой има предложения, моля да пише.
А относно споменатия от теб сервиз - доста добри мнения чета в нета, вариант са, но щом преди 2 г е било 2600, вероятно сега ще е още по-скъпо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 183
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Alben » 20 Дек 2022, 18:34

bellerephon написа:
Alben написа:
bellerephon написа:Здравейте колеги,

Къде сменявате верига на двигател и масло на скоростна кутия в София и околоността? Препоръчайте ми сервиз, моля.
Става въпрос за мотор B47.
Благодаря предварително !

Здавей,
Питай в "Мопарт сервиз"(жк."Люлин" до бензиностанцията на Марешки(VM), на Околовръстното, преди две години за същия двигател ми искаше 2 600лв., това е за смяна на комплект вериги, а също ми каза за ревизия на турбината още 600лв.
Но да ти кажа само го питах(Никола се казва собственика), не съм правил нищо, все още.
Колата ми сега е на 214 000км., ти имаш ли някакви "подсказвания" от мотора, че трябва да смениш веригите?

Ами моята кола е на 207 000км. От около седмица, две на сутрешното палене, когато отвън е около нулата, чувам съвсем леко изтракване на верига. Може и да си въобразявам, но не ми се ще да рискувам, а и горе-долу на тези км пише, че вече си е за смяна. Освен това съм решил да сменям и маслото на скоростната кутия и двигателя и затова търся компетентни майстори да свършат всичко накуп. Имам преки впечатления от DSC Performance и съм се засилил натам, но събирам мнения, затова ако някой има предложения, моля да пише.
А относно споменатия от теб сервиз - доста добри мнения чета в нета, вариант са, но щом преди 2 г е било 2600, вероятно сега ще е още по-скъпо.

Добре, като направиш ремонта, ако може след това да дадеш информация за цената и къде си го правил?

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW F31 LCI

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от bellerephon » 21 Дек 2022, 10:50

Alben написа:
bellerephon написа:
Alben написа:
bellerephon написа:Здравейте колеги,

Къде сменявате верига на двигател и масло на скоростна кутия в София и околоността? Препоръчайте ми сервиз, моля.
Става въпрос за мотор B47.
Благодаря предварително !

Здавей,
Питай в "Мопарт сервиз"(жк."Люлин" до бензиностанцията на Марешки(VM), на Околовръстното, преди две години за същия двигател ми искаше 2 600лв., това е за смяна на комплект вериги, а също ми каза за ревизия на турбината още 600лв.
Но да ти кажа само го питах(Никола се казва собственика), не съм правил нищо, все още.
Колата ми сега е на 214 000км., ти имаш ли някакви "подсказвания" от мотора, че трябва да смениш веригите?

Ами моята кола е на 207 000км. От около седмица, две на сутрешното палене, когато отвън е около нулата, чувам съвсем леко изтракване на верига. Може и да си въобразявам, но не ми се ще да рискувам, а и горе-долу на тези км пише, че вече си е за смяна. Освен това съм решил да сменям и маслото на скоростната кутия и двигателя и затова търся компетентни майстори да свършат всичко накуп. Имам преки впечатления от DSC Performance и съм се засилил натам, но събирам мнения, затова ако някой има предложения, моля да пише.
А относно споменатия от теб сервиз - доста добри мнения чета в нета, вариант са, но щом преди 2 г е било 2600, вероятно сега ще е още по-скъпо.

Добре, като направиш ремонта, ако може след това да дадеш информация за цената и къде си го правил?

Разбира се :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.08.2016
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от zappad » 19 Яну 2023, 15:54

Здравейте, питането ми е какво трябва да се добави като хардуер за да показва налягането на всяка една от гумите. Колата е F30 lci и в момента показва само ако спадне налягането драстично в някоя от гумите. Извинявам се за невежеството си :)

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D GT F34

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kingkacho » 04 Фев 2023, 19:47

zappad написа:Здравейте, питането ми е какво трябва да се добави като хардуер за да показва налягането на всяка една от гумите. Колата е F30 lci и в момента показва само ако спадне налягането драстично в някоя от гумите. Извинявам се за невежеството си :)


Само датчици в гумите и активираш опцията със esys или bimmercod.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 28.02.2019

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от mrtnko » 07 Фев 2023, 22:25

Здравейте колеги,
С настъпването на по-ниските температури, забелязвам така нареченото "кашяне" при студен двигател. След около 15-20 секунди, лашкане от около 550 до 1100 оборота, същите си се нормализират. Смених свещите с оригинални - без ефект. Пробвах, зареждане на гориво (100/95), пак продължава да го прави. Не забелязвам промяна в работата след студеният старт, сравнено с пролетта...
Колата е f30 2017 с b48/b46 - Американска версия.
Взех я на реални 42 Хил. Км през юни 2022 г. И веднага беше обслужена.
Сега е на 55 хил. Км и съм планирал отново смяна на маслата и филтри.
Бих се радвал, ако някой сподели мнение/информация за сходен проблем?
Благодаря предварително:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 699
Регистриран на: 19.10.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: 330Ci
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: Mtech, Manual, Black Sapphire

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DoesNot » 08 Фев 2023, 14:52

mrtnko написа:Здравейте колеги,
С настъпването на по-ниските температури, забелязвам така нареченото "кашяне" при студен двигател. След около 15-20 секунди, лашкане от около 550 до 1100 оборота, същите си се нормализират. Смених свещите с оригинални - без ефект. Пробвах, зареждане на гориво (100/95), пак продължава да го прави. Не забелязвам промяна в работата след студеният старт, сравнено с пролетта...
Колата е f30 2017 с b48/b46 - Американска версия.
Взех я на реални 42 Хил. Км през юни 2022 г. И веднага беше обслужена.
Сега е на 55 хил. Км и съм планирал отново смяна на маслата и филтри.
Бих се радвал, ако някой сподели мнение/информация за сходен проблем?
Благодаря предварително:)

Трябва да се закачи на диагностика и ще си покаже. Маслото не го карай повече от 10к км :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Meidana » 13 Фев 2023, 18:40

Здравейте колеги,

Джанти стил 270 дали ще стоят добре на ГТ Ф34

Имат малко ЕТ - 20

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 16 Фев 2023, 16:33

Откъм ЕТ ще заастанат добре, дали ще й отиват - вероятно.
Never mistake motion for action...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 181
Регистриран на: 26.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F34 LCI
Мечтае да кара: същото
Детайли за колата: Estriol blue

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Meidana » 17 Фев 2023, 18:29

Мисля че се получи добре

F5EFE08F-D09A-4FDE-9564-EAE6234FFA4A.jpeg


E6D65BBC-F51D-47C4-9BCF-C5FA6430D8B8.jpeg


1C9C9D25-085D-4B1E-90C4-2C74097C37C9.jpeg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 18 Фев 2023, 15:38

Супер е! :yes:
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.04.2023
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dexter43 » 10 Апр 2023, 20:45

Здравейте, харесал съм си една F30-ка да купувам, но преди това ми се да я закарам в някой сервиз да и направят един преглед. Някой има ли някакви предложения за такова място, става въпрос за Пловдив ?

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook