Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 14.04.2013
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от emor » 19 Фев 2022, 10:01

kevin_flynn написа:Привет,

Карам F34 (фейслифт 2018), с малката навигация, . Имам някакъв предплатен пакет, с който мога да отключвам колата от телефона и някакви други глезотии.

Имам 3 въпроса:

1. В началото виждах времето на навигацията, а в един момент изчезна...Има ли начин да го добавя?
2. Приложението на телефона ми е в мили, а не в километри - няма вариант да го сменя, и явно не засича къде съм. Някой има ли подобен опит?
3. Мога ли да добавям някакви app-ове в iDrive-a? Spotify конкретно, и други подобни?

Благодаря!


1. Ако ти е изтекъл Connected Drive планът, прогнозата както и другите екстри като отключване, заключване и т.н. изчезват. Трябва да се поднови subscription-а, ако се не лъжа беше около 200 лв на година и за мен лично за България не си струва (липсват функционалности).
2. Тук не мога да помогна, някои от колегите да кажат.
3. Апове в ай драйва не можеш да добавяш. Апове се добавят само ако имаш CarPlay. За спотифай конкретно има нещо като вграден апп в самият ай драйв. Ако вържеш айфон си се пуска сам (просто плеърът е с друга визия и малко повече функционалност), ако вържеш андроид си е нормалният плеър. :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.01.2022
Пол: Мъж
Кара: 218d Active Tourer Sport

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kevin_flynn » 20 Фев 2022, 21:41

Благодаря за изчерпателния отговор, колега!


Connected drive-a си е платен, работи си (отключвам, заключвам и т.н. от телефона). Всичко е ОК. Интересно защо обаче, Weather-а ми изчезна от Екрана - виждах го само за няколко часа, когато взех колата...

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 8.09.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от darkfirebg » 10 Апр 2022, 21:50

Здравейте! Мисля да закупя F30 330D на ~200k километра, въпроса ми е къде и за колко може да се смени веригата? Не успях да намеря информация по въпроса :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 11 Апр 2022, 22:15

darkfirebg написа:Здравейте! Мисля да закупя F30 330D на ~200k километра, въпроса ми е къде и за колко може да се смени веригата? Не успях да намеря информация по въпроса :)

Освен вериги, е хубаво да се сменят биелни и основни лагери. Процедурата би трябвало да излезе около 3 , 3.5к лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 8.09.2021
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от darkfirebg » 11 Апр 2022, 23:22

Airdust написа:
darkfirebg написа:Здравейте! Мисля да закупя F30 330D на ~200k километра, въпроса ми е къде и за колко може да се смени веригата? Не успях да намеря информация по въпроса :)

Освен вериги, е хубаво да се сменят биелни и основни лагери. Процедурата би трябвало да излезе около 3 , 3.5к лв.


Под процедурата имаш впредвид всичко изброено или само веригата и прилежащите компненти?
Мерси :)

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DonMakaveli96 » 13 Апр 2022, 10:55

Здравейте - може ли да ми препоръчате някакъв сравнително бюджетен вариант на Bluetooth / Wi-fi адаптер, който да работи с BimmerCode? Щях да поръчвам VGate ама прочетох, че спират да го подържат.

П.П -> Имам стандартен K-DCAN кабел със суич, но нещо не тръгва с BimmerCode. Аз ли не правя нещо като хората или просто не работи?
Carly и Bimmer-tool си зареждат с кабела и няма проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 27.07.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F31 335xd
Мечтае да кара: 350xd ;)
Детайли за колата: F31 335xd

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от iasend » 13 Апр 2022, 12:51

DonMakaveli96 написа:Здравейте - може ли да ми препоръчате някакъв сравнително бюджетен вариант на Bluetooth / Wi-fi адаптер, който да работи с BimmerCode? Щях да поръчвам VGate ама прочетох, че спират да го подържат.

П.П -> Имам стандартен K-DCAN кабел със суич, но нещо не тръгва с BimmerCode. Аз ли не правя нещо като хората или просто не работи?
Carly и Bimmer-tool си зареждат с кабела и няма проблем.
modBMW Wifi ENET 80 кинта, български

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 13 Апр 2022, 13:16

+1 Работи чудесно, само малко трудно излиза от буксата.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D GT F34

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kingkacho » 16 Апр 2022, 19:23

iasend написа:
DonMakaveli96 написа:Здравейте - може ли да ми препоръчате някакъв сравнително бюджетен вариант на Bluetooth / Wi-fi адаптер, който да работи с BimmerCode? Щях да поръчвам VGate ама прочетох, че спират да го подържат.

П.П -> Имам стандартен K-DCAN кабел със суич, но нещо не тръгва с BimmerCode. Аз ли не правя нещо като хората или просто не работи?
Carly и Bimmer-tool си зареждат с кабела и няма проблем.
modBMW Wifi ENET 80 кинта, български

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


+1 И от Мен работи прфектно и с Bimmerlink и Bimmertools. Точно на f34 и доста лесно излиза от буксата.

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nniXXann » 01 Май 2022, 12:16

Последните няколко месеца доста рядко карам БМВ-то и последният път след кратко возене като загасих изписа Charge battery. Ще го заредя акумулатора, но колата е с два. Един отпред при двигателя и един отзад в багажника. Кой от двата трябва да заредя реално? Също така има ли някакъв специфичен метод, по който трябва да се направи разкачане/закачане за да не се побъркат модули/компютри после?

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от nniXXann » 01 Май 2022, 12:37

Моя грешка - не е с два акумулатора, а това под предния капак са само клеми за лесен достъп (научавам го чак сега). Както и да е - остава втората част от въпроса, а именно дали трябва да разкача клемите и да пусна ток само към акумулатора или директно да закача зарядното към клемите под предния капак?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 02 Май 2022, 12:29

Закачи го към клемите. АКо е ок акумулатора, ще се зареди.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 1.04.2019

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от DonMakaveli96 » 04 Май 2022, 12:48

kingkacho написа:
iasend написа:
DonMakaveli96 написа:Здравейте - може ли да ми препоръчате някакъв сравнително бюджетен вариант на Bluetooth / Wi-fi адаптер, който да работи с BimmerCode? Щях да поръчвам VGate ама прочетох, че спират да го подържат.

П.П -> Имам стандартен K-DCAN кабел със суич, но нещо не тръгва с BimmerCode. Аз ли не правя нещо като хората или просто не работи?
Carly и Bimmer-tool си зареждат с кабела и няма проблем.
modBMW Wifi ENET 80 кинта, български

Sent from my SM-G970F using Tapatalk


+1 И от Мен работи прфектно и с Bimmerlink и Bimmertools. Точно на f34 и доста лесно излиза от буксата.


Благодаря за препоръката (на теб и колегите по-горе)!
Страхотно устройство, работи перфектно!

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 9.05.2022

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от vanchoooo » 10 Май 2022, 9:25

Здравейте колеги,

Наскоро купих Ф30-ка и нямам опит с ДВГ (това ми е първия, преди карах само електрички).

Получавам притиворечиви мнения на въпроса какъв бензин да сипвам - някои приятели казват 100, за да пазя двигателя (на малко километри е). Други казват 95, защото рядко зареждаме 100 по бензиностанциите и престоява много време. :conf:

Вашето мнение? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Leon » 10 Май 2022, 19:21

Не си написал с какъв мотор си, но по принцип колата е направена за 95.
Never mistake motion for action...

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook