Бързи въпроси и отговори

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 29.10.2017
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от kacmetko » 10 Ное 2020, 19:37

emor написа:
cmapmep написа:Здравейте,
Днес ми пристигна K+Dcan кабела с превключвател от Полша. Превключвателят има 3 позиции. На коя позиция трябва да е за връзка с F30? Пробвах какво ли не, но без успех да се хареса на Carly и BimmerCode. Carly се връзва, но когато опитам да кодирам ми изписва
Carly.jpg

Edit: Само на едната позиция 7ми и 8ми пин са свързани, което е за по-старите модели, нали?


Абсолютно същото става и при мен с Ф31 pre-lci, може би защото не е с оригинален Карли адаптер? :dunno:

При мен кабела работи когато суича е максимално на дясно, свързан с преходник към телефона и подкаран Bimmer Link.

ПС. Кабела е от алиекспрес и колата на която е тестван е е91 2011.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от cmapmep » 17 Ное 2020, 9:20

За "Е" сериите е ясно, че става, но не и за "F", протоколите са различни. С Lan кабел от Алито и E-Sys няма проблем - кодира успешно.
Днес ми изписа предупреждение за изтощена батерия в ключа. Спрях на един магазин за батерии и я смених. Батерията е CR2450 3V - може да е полезно за някого.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chefoto » 18 Ное 2020, 17:03

При поставянето на зимните гуми гумаджията ми каза, че единия ми болт е с много замазана резбра, съответно и резбата на главината е заминала...та неговото предложение беше да си купя 1 нов болт и да се види дали с метчик не може да се мине дупката на главината за да се опресни резбата...днес бях при друг гумаджия, който имаше инструментите да го направи, обаче ми каза, че метчика не може да захване (14х1.25 е)...та реално в момента карам с 4 вместо 5 болта на предна лява гума заради тая резба...има ли смисъл да ходя по други места да чуя 2-ро мнение дали може да се опресни резбата или работата си отива към нова главина ? Предполагам не е много препоръчително да се кара с 4 вместо 5 болта....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 18 Ное 2020, 17:43

chefoto написа:При поставянето на зимните гуми гумаджията ми каза, че единия ми болт е с много замазана резбра, съответно и резбата на главината е заминала...та неговото предложение беше да си купя 1 нов болт и да се види дали с метчик не може да се мине дупката на главината за да се опресни резбата...днес бях при друг гумаджия, който имаше инструментите да го направи, обаче ми каза, че метчика не може да захване (14х1.25 е)...та реално в момента карам с 4 вместо 5 болта на предна лява гума заради тая резба...има ли смисъл да ходя по други места да чуя 2-ро мнение дали може да се опресни резбата или работата си отива към нова главина ? Предполагам не е много препоръчително да се кара с 4 вместо 5 болта....

За карането, основният проблем е, че ще се напълни всичко вътре с "ла*на"... Хубаво е да провериш на още едно място , да си 100% сигурен.

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.10.2020
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от flow » 19 Ное 2020, 18:55

Има ли начин да изключа безконтактния достъп ? И заслужава ли си? От гледна точка на това да не я откраднат, разбира се. :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 998
Регистриран на: 1.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 2015 F31 LCI 320dA

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Satanism » 19 Ное 2020, 21:22

Те ако ще ти я крадат, това няма да ги спре. Освен това при Ф-ките не е юак толкова лесно краденето, като при Е-тата, с тоя безконтактен достъп. Карай си колата и си плащай каското ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от cmapmep » 20 Ное 2020, 12:24

Здравейте колеги,
Снощи забелязах, че не ми свети амбиентното осветление от лаистните над вътрешните дръжки на вратите, в краката и осветяване при отваряне на вратата работят. Нямах време да си играя с iDrive и затова въпросът ми е: могат ли изобщо да се изключат от там или съм оплескал нещо при кодирането?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 20 Ное 2020, 13:38

Просто светят много слабо, няма каквп да направиш по въпроса, всички са така.
Ти не взе ли една 430-ка в гаранция още?

Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от cmapmep » 20 Ное 2020, 13:51

Благодаря за пояснението! С колата под аватара съм, не е в гаранция. Гледам в Youtube, че слагат някакви пластмаси като плафон, явно това е решението за да се вижда, че свети.
:idea:
Edit: Промених стойността на Fem_Body/Ambiente_Helligkeit от 64 на 90 и вече светят доста силно, дори се налoжи да ги намаля малко от настройката в iDrive, защото създават отблясъци от ръчката за отваряне.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chefoto » 20 Ное 2020, 19:03

Dextuar написа:Просто светят много слабо, няма каквп да направиш по въпроса, всички са така.
Ти не взе ли една 430-ка в гаранция още?

Sent from my iPhone using Tapatalk


Може би се обърка с мен, понеже аз скоро разпитвах за колата преди да я взема ;)

иначе относно въпросът ми по-горе за резбата и главината, в крайна сметка реших да сменя главината, което ще се случи в близките 1-2 седмици, понеже ще ходя и за смяна на предни накладки, та ще ги съчетая нещата, не ми се ще да карам с 4 болта...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от Airdust » 21 Ное 2020, 10:09

На моята сложих от фейсовите диоди - 40лв.бр. и сега се виждат нощно време :) Това е единственото решение за коли преди фейса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Бързи въпроси и отговори

Мнение от Dextuar » 21 Ное 2020, 20:03

Моята кола е фейс и въпреки това си светят слабо, но не съм пипал по кодировките, че вече почнаха и това да гледат при дилърите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 10.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: G26 M440i xdrive

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от chefoto » 19 Дек 2020, 16:07

Здравейте,

днес колата направи странен номер (F36) - докато си карах пасажерската врата си смъкна и качи стъклото (все едно отварям и затварям вратата) за част от секундата. Направи го около 5 пъти за 15 минути. Прегледах в нета подобни теми, но повечето хора имат проблем със заключването/отключването на самата кола, докато при мен такъв проблем въобще няма. Още 2 пъти след това карах колата - първият път не направи проблем за около 20 минути каране, втория път за около 15 минути го направи 2 пъти ...

Чудя се понеже вчера бях на автомивка възможно ли е да се е намокрил сензора, който е отговорен за индикацията дали е отворена/затворена вратата (докато това става нямам индикация на таблото за отворена врата), защото поведението на стъклото е такова, когато отварям вратата по принцип - ако въобще има такъв сензор къде се намира, мога ли евентуално да го "подсуша", защото покрай празниците не знам дали ще мога да закарам колата до дилъра, за да я погледне - та ако някой има предположение/решение ще съм благодарен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 66
Регистриран на: 24.02.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от cmapmep » 19 Дек 2020, 20:58

Това по-скоро ми прилича на аномалия във функцията "Activ protection". Проверка за записани грешки може да е някакъв ориентир. Интересното е, че е само едното стъкло. Вероятно предположенията ми са грешни, но все-пак е вариант.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1906
Регистриран на: 25.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 330i

Re: Бързи въпроси и отговори

Мнение от boris » 19 Дек 2020, 22:00

Микроключето, което индикира затворена/отворена врата в бравата на дясната врата вероятно прави проблеми, вече дали му е дошло времето или е намокрено е отделен въпрос. Не можеш да стигнеш до него, капсалована е. Сиг няма да го има записано като грешка. Като вариант може и да е износена пласмасата на ключалката, но на толкова нова кола. :dunno:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook