Чуденка за F31/2014

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.07.2022

Чуденка за F31/2014

Мнение от sirstevancho » 02 Юли 2022, 14:29

Здравейте,

Предварително се извинявам, ако нарушавам логиката и правилата на форума с питанката ми и моля ако мястото на темата ми не е тук - да бъде преместена.

Предстои ми преприсъединяване към BMW обществото, но отдавна не съм бил част от него, поради което някои от въпросите ми могат да звучат дебилно. Извинявам се ако е така и ще съм благодарен на всеки съвет :)

Предстои ми смяна на работата, в която ще ми се налага да пътувам 3-4 пъти в седмицата по 100-на км извънградско. В годините съм сменил много коли, в момента имам Астра 1.9 ЦДТИ 120. Дизел повече не искам да помирисвам и търся бензин на газ заради честите пътувания. Отделно пътуваме доста семейството, имаме дете на 5 и ходим по язовирчета, много често до морето (жената е от там), тоест колата ще се кара не малко, както и ежедневно на споменатия път до работа (магистрала в двете посоки извън час пик).

Към момента изборът на коли е силно ограничен, както всички знаем, нямам огромен бюджет, а имам претенции :) Търся нещо около 20 к, което позволява газ, с голям двигател (под голям имам предвид да не е новите, непонятни за мен двигатели по 1.2, 1.4 и тн, но по 170 коня), аз тия коли не ги разбирам и не ги искам :)

Спрял съм се на Ф31 2014, колата е 23 к с готова газова, Xdrive:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=ou58mz

BMW съм имал няколко, Е-та. Ф-ките са нещо, от което нямам понятие, изчетох доста в прекрасния ви форум, виждам някои болежки и общи препоръки, но това все пак е ваш форум и ми е трудно да преценя. мнения срещам всякакви и ми е наистина трудно д апреценя, а искам да направя добър избор за семейството си.

Ще съм наистина благодарен ако споделите впечатления и съвети за колата конкретно, за поддръжка и колкото и да ме е срам - за xdrive. Ще ми се да направя информиран избор, а ми е наистина трудно. Удоволствието от карането на БМВ си го знам и заради това приказките от хора, които не ги харесват, ор сорта на "мани ги тия бмв-та", ми минава покрай ушите. Моите Е-та са били адски здрави, това ми е опитът с БМВ и обожавам колата. Разбора се, тогава бях сам и хранех себе си, сега е друго и не искам да товаря семейството си с моите мераци :)

Благодаря предварително и отново се извинявам ако нарушавам логиката на форума с питането си - в мое лице имате фен и това определено не е било целта ми :)

Поздрави :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чуденка за F31/2014

Мнение от madafaka_donkele » 03 Юли 2022, 11:34

Ф30-ките са с директни инжекции, съответно газовите са много скъпи и не трябва да се прави компромис с нито един компонент по газовата. Ако решиш да взимаш нещо с готова газова задължително при някой доверен и добър газаджия да я провери добре.
Освен тези 20к за кола си предвиди и едни 2-3к за първоначално обслужване и отстраняване на дребни проблеми, а за да са възможно по-малко въпросните 2-3к преди да я вземеш задължително при някой доверен майстор да я огледа добре.
Иначе с твоите изисквания и най-вече бюджет си само за някоя чисто нова кола от магазина. Искаш бензинова с газова, ВАГ групата имат различни модели с газ и метан, някои корейци също. Колата ти трябва за работа т.е. ти трябва нещо възможно най-надеждно да не те остави на пътя и да виси в сервиза заради непредвиден ремонт. Новите коли имат заместващ автомобил, ремонтите и обслужванията са по-предвидими и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Чуденка за F31/2014

Мнение от barty » 03 Юли 2022, 12:04

Настроен със скептично към комбинация Ф30 с газ, като съм убеден че причината за продажбата е именно проблеми с ГИ.
Аз съм ЗА каране на газ но вариантите са два, по мое мнение: по-стара кола с нормален ГИ или нова с фабрична газ, не метан.
Фабричните на газ също имат подводни камъни но пълно щастие няма.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Чуденка за F31/2014

Мнение от madafaka_donkele » 03 Юли 2022, 12:26

barty написа:Фабричните на газ също имат подводни камъни


Я кажи?

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.07.2022

Re: Чуденка за F31/2014

Мнение от sirstevancho » 03 Юли 2022, 13:46

3-ката от обявата е фабрична газ :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Чуденка за F31/2014

Мнение от barty » 03 Юли 2022, 19:02

madafaka_donkele написа:
barty написа:Фабричните на газ също имат подводни камъни


Я кажи?


Като за начало поддръжката е само при дилъра, заключен софтуер, елементи по уредбата се продават само от дилъра на цени каквито си искат и т.н.
Справка VW, Mercedes и т.н.
Миналата година имах нов Фиат Типо с "фабрична газ", харчеше 50% повече газ в сравнение с бензина, т.е. безсмислено на газ.
:yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 2.07.2022

Re: Чуденка за F31/2014

Мнение от sirstevancho » 04 Юли 2022, 14:09

Значи, говорих с човека - уредбата е Landi Renzo, 20 литрова, за директното впръскване. Колко работи, как работи.... По принцип на приказка всичко е на 6 :) Но то всяка кола на пазара е цвете :)

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 4.02.2021
Пол: Мъж
Кара: F30 328i xDrive
Детайли за колата: Red Leather Sport Interior

Re: Чуденка за F31/2014

Мнение от nniXXann » 15 Юли 2022, 9:59

Щом точно тази 3-ка се продаде за норматив... Значи наистина са доста търсени в момента :shock:

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook