Съвети и въпроси относно избор на F3х

3-та серия ('13+)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Bexim » 24 Мар 2021, 19:42

Просто там трудът не е 200 лв на детайл...
As simple as that...


Sent from my iPhone using Tapatalk
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 24 Мар 2021, 19:53

Айде да започнем с виновете на американските 'тотали', които караме?
И да поговорим за сменена Б колона, задна четвъртина на премиум селекшън коли от Бова, за които знам от 1во лице... и какво ли още друго има.
То за това са на топ цени на фона на немските...
И ще доста такива продавани от представителства?

Който пише тук, малко или много разбира, повечето останаха на малко, но за това тук няма да видиш брутален тотал ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Dextuar » 25 Мар 2021, 0:10

Bexim написа:Просто там трудът не е 200 лв на детайл...
As simple as that...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Това ти казвам, намират си майсторчета българи да работят на народни цени и край на износа.

ionov написа:Айде да започнем с виновете на американските 'тотали', които караме?
И да поговорим за сменена Б колона, задна четвъртина на премиум селекшън коли от Бова, за които знам от 1во лице... и какво ли още друго има.
То за това са на топ цени на фона на немските...
И ще доста такива продавани от представителства?

Който пише тук, малко или много разбира, повечето останаха на малко, но за това тук няма да видиш брутален тотал ;)
Айде да не слагаме всички европейски коли и то от представителства, защото някое от тях решило да тарикатее с една кола. Щото това е било по-скоро изключение, а не практика, както са й изключенията с леко откъртена броня и писана тоталка американка.

Отделно и там карат мърлячи. Вие го изкарахте някакъв извънземен тоя американски внос.


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 17.04.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW M340i X Drive
Мечтае да кара: M ки

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от ionov » 25 Мар 2021, 8:40

Dextuar написа:
Bexim написа:Просто там трудът не е 200 лв на детайл...
As simple as that...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Това ти казвам, намират си майсторчета българи да работят на народни цени и край на износа.

ionov написа:Айде да започнем с виновете на американските 'тотали', които караме?
И да поговорим за сменена Б колона, задна четвъртина на премиум селекшън коли от Бова, за които знам от 1во лице... и какво ли още друго има.
То за това са на топ цени на фона на немските...
И ще доста такива продавани от представителства?

Който пише тук, малко или много разбира, повечето останаха на малко, но за това тук няма да видиш брутален тотал ;)
Айде да не слагаме всички европейски коли и то от представителства, защото някое от тях решило да тарикатее с една кола. Щото това е било по-скоро изключение, а не практика, както са й изключенията с леко откъртена броня и писана тоталка американка.

Отделно и там карат мърлячи. Вие го изкарахте някакъв извънземен тоя американски внос.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Изобщо не слагам всички европейски коли обаче пък да е било и изключение... не мисля.
Иначе американския, европейския и който и да е внос си има плюсове и минуси. Просто човек трябва да знае какво да гледа и да си преценява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 25 Мар 2021, 8:54

Dextuar написа: както са й изключенията с леко откъртена броня и писана тоталка американка.


Абе не знам колко са изключения. Аз освен тука, вися чат пат и по някви американски форуми (bimmerpost и други) и често пускат някви "тоталки" дет тука ще се оправят за 7-8 бона (и то най-вече заради фаровете, че един лед струва майка си, а пък за лазерните да не говорим).

Са друг е въпроса, че и ремонта + презокеанско дондуркане по съмнителни кораби също си е леко притеснително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 25 Мар 2021, 12:33

Много ми е забавно, но изкривихте темата и отидохме в полето... Стига вече.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 01 Апр 2021, 11:20

Снощи по паднах на едно видео на Chris Fix, в което показа проформа за ремонт на дълбока драскотина и боя на преден калник за 774 долара. И приключваме темата с ремонтите и тоталиите в щатите.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.04.2021
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от pointbreak » 13 Апр 2021, 4:06

Здравейте колеги , каква е разликата между ф30 320д 163к.с и ф30 320д 184к.с , освен в конете, деуго какво ? понеже съм се спрял на една ф30 163к.с

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от santorini » 13 Апр 2021, 7:07

pointbreak написа:Здравейте колеги , каква е разликата между ф30 320д 163к.с и ф30 320д 184к.с , освен в конете, деуго какво ? понеже съм се спрял на една ф30 163к.с



Двигателят е същия, това е т.нар. Efficient dynamics Edition, намалена мощност и емисии. До 100 ако те вълнува е половин секунда по-бавна от "нормалната" и харчи малко по-малко.

edit: след 2016та е новия 2л двигател B47, и стандартната мощност е 190кс, не 184, докато понижената остава 163, но пак с новия двигател. Ако гледаш след 2016та случайно, е по-добре като цяло.

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 1.08.2020
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Живко Зайков » 13 Апр 2021, 12:41

Здравейте,

И аз да попитам понеже попадам на няколко хубави коли със затъмнени стъкла, та затъмнените задни стъкла има ли как да се оправят. Да кажем от последния пример:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jh377g

Не ви ли се струва че заден страничен е неестествено затъмнен? И скъпо ли е премахването му? Питам понеже на няколко пъти виждам хубава кола и като видя затъмнени стъкла и даже не я гледам докрай..

Благодаря предварително.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Leon » 13 Апр 2021, 13:10

Ако е фолио, се маха. Фабрично затъмнените не са толкова черни. Но затъмнените стъкла някак са сред последните фактори за избор на кола.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 4.10.2018
Кара: F48 xDrive 20d/E87 120d
Мечтае да кара: 911

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Jorixa » 13 Апр 2021, 16:15

Живко Зайков написа:Здравейте,

И аз да попитам понеже попадам на няколко хубави коли със затъмнени стъкла, та затъмнените задни стъкла има ли как да се оправят. Да кажем от последния пример:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=jh377g

Не ви ли се струва че заден страничен е неестествено затъмнен? И скъпо ли е премахването му? Питам понеже на няколко пъти виждам хубава кола и като видя затъмнени стъкла и даже не я гледам докрай..

Благодаря предварително.


В случая и мен ми изглежда неестествено и предполагам е фолио. Лесно се маха, някои бензинджия на бензиностанцията ще ти го махне за 2 лева бакшиш. Мене предната ми беше нов внос със затъмнени предни и първия катаджия ми ги свали за 3 минути :mrgreen:

Иначе кое не те кефи на затъмнените стъкла? Първо изглежда яко, 2ро тоя дет се вози отзад не му свети, 3то не те гледат тия отзад в огледалото :mrgreen: .

Иначе тая същата обява я бяха коментирали май няколко страници назад.

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 14.04.2013
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от emor » 13 Апр 2021, 23:15

Хората дават по 200-300 лв за качествено затъмняване, пък разни луди искат да го махат, че и се отказват от конкретна кола заради това... :mhihi:
Иначе по темата - това е фолио, сваля се за 5 минути. Фабрично затъмнените стъкла са по-светли.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 305
Регистриран на: 7.04.2008
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: F32 420XD
Мечтае да кара: Тротинетка Lime

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Airdust » 14 Апр 2021, 13:26

emor написа:Хората дават по 200-300 лв за качествено затъмняване, пък разни луди искат да го махат, че и се отказват от конкретна кола заради това... :mhihi:
Иначе по темата - това е фолио, сваля се за 5 минути. Фабрично затъмнените стъкла са по-светли.


Ако е хубаво фолиото и е поставено както трябва, даже си го считам като плюс :) Но , всеки си има вкус, особено се усеща разликата лятото в жегите.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: Съвети и въпроси относно избор на F3х

Мнение от Deyan Velev » 14 Апр 2021, 15:35

Airdust написа:
emor написа:Хората дават по 200-300 лв за качествено затъмняване, пък разни луди искат да го махат, че и се отказват от конкретна кола заради това... :mhihi:
Иначе по темата - това е фолио, сваля се за 5 минути. Фабрично затъмнените стъкла са по-светли.


Ако е хубаво фолиото и е поставено както трябва, даже си го считам като плюс :) Но , всеки си има вкус, особено се усеща разликата лятото в жегите.


И на състоянието на седалките , ако е с кожа ...

ПредишнаСледваща

Назад към F30/F31/F32/F33/F34

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook