Bmw F900R

Модератор: Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Bmw F900R

Мнение от bum_bum » 14 Юни 2023, 13:20

Шифтъра не се ползва като ходиш на кафе, прочети си упътването. ;)

Първото масло е добре да си го смениш възможно по-скоро. Аз и двата пъти сменях на 50-60км. Има доста стружки.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 27.01.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E60 LCI & S1000RR K67

Re: Bmw F900R

Мнение от KpuB4o » 19 Юни 2023, 23:21

Колега от личен опит бих те посъветвал да сменяш маслото на всеки 5к ! Относно шифтъра отнема време да се свикне как точно работи и не е проблем да го ползваш постоянно. Прочети си MANUAL-a на мотоциклета, ще разбереш МНОГО неща за всички системи. Самия аз бях учуден че в официален manual се говори за нещат като BURNOUT и WHEELEE.

Общо взето ако мотора чисто технически е здрав, си иска само масло на 5к км, смяна на антифриз и спирана течност всеки сезон, по възможност 100 октана бензин и ако имаш възможност всеки сезон нови гуми и съответно най-хубавите накладки.

Поздрави и безаварийно !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Bmw F900R

Мнение от Ppetkow » 08 Окт 2023, 18:58

Много разбирачи тук много нещо. Мога да ви кажа, че мотора е перфектен за първи, както беше и в моя случай. Абсолютно същия като на снимката с всички ексри и високото кормило от XR-a. Шифтъра след разработката става по-плавен и определено МОЖЕ да го използват до кафето, градско и абсолютно навсякъде! Системите за безопастност са страхотни. Аз за два месеца му навъртях 5 хил км като през това време съм го карал в дъжд и студ и адска жега и навсякъде се представяше страхотно. Работната темп на двигателя също е добре, а не като нейкед ямахите които греят яко и ти изгарят краката. Ако някой иска повече инфо за мотора - да ми пише на лично. Честито за добрия избор на мотор. Аз Също си поръчах от https://www.wunderlich.de/ доста неща като предпазители, широка степенка и разни други глезотии. Мотора за мен е много красив и нещото което го прави супер удобен за каране е, че има доволно количество NM, които започват от долния диапазон на обороти. И въпреки, че моя го продадох тъй като покрай детето вече никакво време не ми остава... живот и здраве да ми се отвори в бъдеще време за мотор отново - пак ще си взема същия! Перфектен мотор! :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: Bmw F900R

Мнение от Stan85 » 03 Ное 2023, 16:29

Дотук само един бивш собственик на f900r се разписа в темата :) явно други машини се карат във форума.
Аз направих почти 3000км пробег и май така ще приключа първи сезон.

Голяма забава е в Ауто Бавария. С колата свикнах, че могат да мизерстват. Но и с мотора не е лесно - три дни не мога да го взема след смяна на масло.
Съвсем случайно видях че веригата ми не е жълта, а сива. Тоест М веригата, с която го поръчах и се води по рама физически липсва.
Явно бима завода няма особена контролна среда, но и в Ауто Бавария също. Все си представях, че гледат какво получават. Месец вече чакам официален отговор къде се е загубила.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.07.2021
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е83 05, К25 06

Re: Bmw F900R

Мнение от NiksGS » 04 Ное 2023, 8:10

Всеки кара, каквото му е на сърце, а при тях съм ходил не веднъж и не съм имал каквото и да е оплакване, не ги защитавам.
Ultimate Riding Machine

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Bmw F900R

Мнение от ildivvy » 04 Ное 2023, 19:01

Stan85 написа:Дотук само един бивш собственик на f900r се разписа в темата :) явно други машини се карат във форума.
Аз направих почти 3000км пробег и май така ще приключа първи сезон.

Голяма забава е в Ауто Бавария. С колата свикнах, че могат да мизерстват. Но и с мотора не е лесно - три дни не мога да го взема след смяна на масло.
Съвсем случайно видях че веригата ми не е жълта, а сива. Тоест М веригата, с която го поръчах и се води по рама физически липсва.
Явно бима завода няма особена контролна среда, но и в Ауто Бавария също. Все си представях, че гледат какво получават. Месец вече чакам официален отговор къде се е загубила.


Мачкай ги до дупка нещастниците! Освен да е била боядисана и като са го мили да е паднала боята?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: Bmw F900R

Мнение от Stan85 » 06 Ное 2023, 11:04

Стандартна верига си е, потвърдиха го като я гледаха.
М веригата не е боядисана, миенето не й влияе. Има и гравирани М букви на звената.

АБ не са пряко виновни в случая, но много ги мързи милите… добре, че не ги боли от това :)
Чудя се дали не е заради промяната в собствеността и връзката с Пежо или и преди са били такива…

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Bmw F900R

Мнение от ildivvy » 06 Ное 2023, 14:56

Това с падналата боя при миенето го написах на майтап... Просто предположение, какво могат да измислят...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 23.06.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 520xd lci

Re: Bmw F900R

Мнение от Stan85 » 15 Апр 2024, 22:23

Най-накрая смениха веригата. Виновни - завода. За известно време М веригата е била извън пакета, с който съм я поръчал и точно тогава са сглобявали моя мотор.
Ауто Бавария коригираха нещо и съединителя, че трудно сменях предавки.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Предишна

Назад към BMW Motorrad

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook