За или против чалгата в колата?

Форум за меломани.

Модератори: err0r, alpina-ma6inata

За или против чалгата в колата???

Анкетата свършва на 21 Юни 2008, 13:21

ЗА
80
37%
Против
137
63%
 
Общо гласове : 217
ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от Feanor » 20 Юни 2010, 8:59

Toneloker написа:Той метъла има толкова много вкус в самата музика, че направо кеф.

Без да искаш позна. Убеден съм обаче, че няма да можеш да оцениш примерите, които бих могъл да ти дам.

Prekysvach написа:за 20 минути се научих да свиря смоук он дъ уотър на китара при положение, че никога не съм пипал китара, а на гайда с която се занимавам от 10 години ми трябва поне 1 ден за някое мазно парченце (кючек).

Техническата сложност на едно парче не е показателна за музикалните му качества. Иначе Dream Theater щяха да са най-великите. За мен по-важни са емоциите и идеите, които успява да предаде музиката. Точно там... метълът печели почти без конкуренция. Само някои класически произведения са с подобни настроение и тематика. Чалгата, от своя страна, стъпва на толкова повърхностна и плоска тематика, че е скучна в най-добрия случай и откровено отблъскваща в останалите.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 15.05.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: BMW
Детайли за колата: ... E30, 324D, M21
E36, 318i, M43
E60, 530D, M57

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от Braikoff » 20 Юни 2010, 15:06

Смятам, че такъв инструмент, какъвто е гайдата, не трябва да се замърсява с низка последователност звуци, каквото всъщност е чалгата. Способен съм да настръхна като слушам гайда, но със сигурност само от българска, не и от циганска музика.
А за "Дим над водата" - това е първото, което научава на китара всеки прохождащ рокаджия :). Освен това много хора знаят само това да свирят до края на живота си. Опитай да научиш някое по-сложно соло за 20 минути, или 20 дни, или 20 години... Или опитай с барабаните, те също са много елементарни - две палки и двайсет крайника...
SONY - make.believe

ентусиаст
Аватар
Мнения: 889
Регистриран на: 2.09.2007
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: е36 32*<0>5

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от Prekysvach » 20 Юни 2010, 22:27

метъл рок ... всичко са акорди голяма рядкост са силните сола и дори да ги има са един мотив ... да не забравяме размера ... най-великите рокадйии и т.н. вероятно не са чували за някой неравноделен докато 90% от балканската музика бяга от равноделните (скучни) размери ... колкото и да тровите чалгата ... пуснете си някой кларинетист добър (Ибряма) и слушайте как се свири циганско соло в 5 6 октави в тонове и полутонове които китарата в ръцете на който и да е може да си мечтае да издрънка ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от djkita » 20 Юни 2010, 22:33

:D :D Слушам всякаква музика (и чалга включително) и първия път когато си пуснах диск с чалга в колата няма да го забравя никога..... след 3-4 песни нещо така се бях разконцентрирал, че навлязох в насрещното движение и само силните крясаци на брат ми до мен ме спасиха :D :D Не е за кола тази музика - само за секс и за пиене се пее и това влияе лошо на балканските наций :D :D :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1438
Регистриран на: 18.01.2007
Пол: Мъж
Кара: E39 535i '01
Мечтае да кара: Mки, Ферарита и други глупости :)

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от Feanor » 21 Юни 2010, 10:04

Prekysvach написа:метъл рок ... всичко са акорди голяма рядкост са силните сола и дори да ги има са един мотив ... да не забравяме размера ... най-великите рокадйии и т.н. вероятно не са чували за някой неравноделен докато 90% от балканската музика бяга от равноделните (скучни) размери ... колкото и да тровите чалгата ... пуснете си някой кларинетист добър (Ибряма) и слушайте как се свири циганско соло в 5 6 октави в тонове и полутонове които китарата в ръцете на който и да е може да си мечтае да издрънка ....


О, котьо, много ти е стара информацията. Метълът значително се е развил през последните 30 години и отдавна вече не е "три акорда на китара и леко дрезгав глас". Много групи обогатяват музиката си с фолклорни и класически композиции и инструменти, като резултатът е музика, която е по-богата и - лично за мен - по-добра от корените си. Нямам нищо против фолклорната музика, нещо повече - много от групите, които слушам, използват фолклорни мотиви. Въпросът е за какво и как се използват.
"Nothing gives one person so much advantage over another as to remain always cool and unruffled under all circumstances"

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от Zagy » 21 Юни 2010, 18:11

Трябва да съм пиян на талпа, за да си пусна чалга! Иначе само метъл и нищо друго. В колата и у нас само това се слуша.
Si non confectus, non reficiat.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1898
Регистриран на: 29.12.2005
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: 39

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от DanielzZz » 22 Юни 2010, 14:17

Твърдо против.И то не само в колата - изобщо ! Не мога да я понасям,не заради пеенето(с auto-tune се оправя),ами заради малоумния текст и циганската мелодия.
Иначе слушам Hip-Hop.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 531
Регистриран на: 30.05.2009
Местоположение: Търговище
Пол: Мъж
Кара: E92 Turbo

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от Bimmer_E36 » 28 Юни 2010, 22:35

Твърдо против,чалгата не е за в кола!
Ако някой ми пусне чалга в колата ще се нацепя в някое дърво :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Мечтае да кара: ///M

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от Bareck » 05 Юли 2010, 17:43

DanielzZz написа:Твърдо против.И то не само в колата - изобщо ! Не мога да я понасям,не заради пеенето(с auto-tune се оправя),ами заради малоумния текст и циганската мелодия.
Иначе слушам Hip-Hop.


На същото мнение съм.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 26.03.2009

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от coolbreez » 15 Юли 2010, 13:07

против за да не съм краен ще кажа че не бих се качил на кола в която се слуша :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 17.02.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 525i

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от Maratilov e34 » 15 Юли 2010, 19:02

аз слушам сияква но и чалга пониякога когато ми се допие и наи вече ретро чалга.пирамиди фараони :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
И един мармот завиваше шоколада в калници от Опел

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1093
Регистриран на: 1.02.2010
Местоположение: Габрово
Мечтае да кара: E60 М5 Еisenmann RACE exhaust

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от А.Марчев » 15 Юли 2010, 19:04

ПРОТИВ :no:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от drevnia » 20 Юли 2010, 18:17

ПРОТИВ. Но не само в колата а навсякаде.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от c7aH4eB » 01 Авг 2010, 19:44

И аз съм ЗА , но в смисъл такъв, че примерно на път бих слушал и чалга заедно било с гръцко, сръбско, я нещо хаус, а не само чалга :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 25.03.2008
Местоположение: София

Re: За или против чалгата в колата?

Мнение от michi69 » 08 Окт 2010, 1:03

яко жица и тва е :bang:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Музикални предпочитания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook