Тема за взаимопомощ

Регионална структура на БМВ Клуб България за гр. Варна

Модератори: Icco, Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Сервизи във Варна

Мнение от Демирев » 13 Ное 2014, 13:18

Къде във Варна град се занимават кадърно с ремонт-рециклиране кормилни рейки БМВ Е46?

На ул.Мир в сервиза ме издъниха да ги чакам 20 дни да ми се обядят и никой не звъни трета седмица!
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Сервизи във Варна

Мнение от dpopov » 13 Ное 2014, 16:58

Най-добре я пращай в София в техническия мисля, че беше..
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Сервизи във Варна

Мнение от Демирев » 13 Ное 2014, 22:56

Не влиза ли в този раздел никой от Варна?
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 27.01.2012
Пол: Мъж

Сервиз за предно стъкло ПОМОЩ

Мнение от kameron86 » 15 Ное 2014, 13:30

Колеги вчера ми се пукна предното стъкло на колата (Е60) след като от някакъв камион излетя камък и сега се чудя къде във Варна сменят качествено стъкла - та ако някой е имал подобни проблеми МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТ. Чувал съм за КОБРА но не знам как работят.
Проблема е че и колата трябва да мине по КАСКО ( Армеец ) и не знам и с кои сервизи работят (ако работят с Варна Карс ще съм приятно изненадан но на дали).
Та ако някой има представа къде работят качествено ще е от полза - ако и застрахователя работи с тези сервизи ще е чудесно.
На всички безаварийно :driving: и ще съм благодарен на всякакви съвети.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1658
Регистриран на: 4.11.2009
Местоположение: Край морето
Пол: Мъж
Кара: седнал
Детайли за колата: Правиланта 39-ка

Re: Сервизи във Варна

Мнение от gentata » 24 Ное 2014, 0:07

Демирев написа:Къде във Варна град се занимават кадърно с ремонт-рециклиране кормилни рейки БМВ Е46?

На ул.Мир в сервиза ме издъниха да ги чакам 20 дни да ми се обядят и никой не звъни трета седмица!

Ей тука дето се вижда това празно хале сега има автосервиз. Преди около година и нещо ги питах момчетата които работят там къде може да се рециклира рейка и ми посочиха някъде от другата страна на пътя ги били правили за около 150-180лв. Но така и не се стигна до рециклиране на рейка. Та може да идеш там и да ги питаш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Сервизи във Варна

Мнение от Демирев » 03 Яну 2015, 16:51

В сервиза в началото на баира за Виница до камерите - винаги ли не издават никакъв документ за сменени части?
Дори не пожелаха да покажат какво е сменено и дали въобще нещо е сменено! И изкарват колата навън преди да си дошъл.
За реглаж преден и заден мост бмв и смяна 3 кормилни накрайници работа свършена за 45 мин...много съмнително.
За касов бон измислят хиляди причини да дойдеш след 3-4-5 дни.
И колата пак влече наляво-надясно...силни съмнения имам че нищо не е сменено и въобще не е правен реглаж. Само си прибраха 40 лв. за реглажа и 80 лв. за труд.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Сервизи във Варна

Мнение от sambeto » 03 Яну 2015, 19:56

Качествен реглаж във Варна се прави в сервиза срещу входа на Метро, прави го един с обици и гола глава, прилича малко на човечето от Мистър Пропър....20 лева взима и наистина всички са доволни, аз също.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Сервизи във Варна

Мнение от lancerpor » 03 Яну 2015, 20:18

sambeto написа:Качествен реглаж във Варна се прави в сервиза срещу входа на Метро, прави го един с обици и гола глава, прилича малко на човечето от Мистър Пропър....20 лева взима и наистина всички са доволни, аз също.


Аз лично не съм особено доволен от работата му. След като си вкарах предната кола за реглаж там, се разбрахме като я огледа преди да започне реглажа да ми каже ако имам нещо за смяна или евентуално нещо му пречи за реглажа (клеясъл болт, ръжда и тнт). Каза, че абсолютно всичко е добре, няма никакви проблеми и, че се е получил добре реглажа. Първото което беше е, че не ми даде разпечатка със стойностите от реглажа и второ, че на задно дясно колело болта за реглажа е бил спекъл и се оказа, че там изобщо не го е пипал. Видимо след реглажа колелото имаше доста голям камбър в сравнение с другото колело. След като се върнах след 2 дена за "рекламация" (имах път извън града и за това исках да си направя реглажа предварително) започнаха едни обяснения как аз съм бил забелязал това късно и трябвало да дойда веднага и тнт. и трябвало да чакам и ала бала. Теглих им една майна и отидох за реглаж над МЕТРО при Жижо. Момчето там докато я вкара и каза, че отзад не може да развие съответния болт и ме прати да го нагрея. След нагряване се разви само гайката, но не и болта. Разбрахме се да го сменя и пак да дойда. Като се има в предвид, че за тези влизания за пробите не ми е взел нито пари нито се е мръщел, че "му губя времето". За това с две ръце препоръчвам реглажа на Жижо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 12.12.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E91 2007 M47
Мечтае да кара: BMW F3x

Re: Сервиз за предно стъкло ПОМОЩ

Мнение от dogo_stz » 04 Яну 2015, 13:10

kameron86 написа:Колеги вчера ми се пукна предното стъкло на колата (Е60) след като от някакъв камион излетя камък и сега се чудя къде във Варна сменят качествено стъкла - та ако някой е имал подобни проблеми МОЛЯ ДАЙТЕ СЪВЕТ. Чувал съм за КОБРА но не знам как работят.
Проблема е че и колата трябва да мине по КАСКО ( Армеец ) и не знам и с кои сервизи работят (ако работят с Варна Карс ще съм приятно изненадан но на дали).
Та ако някой има представа къде работят качествено ще е от полза - ако и застрахователя работи с тези сервизи ще е чудесно.
На всички безаварийно :driving: и ще съм благодарен на всякакви съвети.

За качествен сервиз за подобни услуги ти препоръчвам Dr. Color - http://www.drcolor.net/ ( намира се след бизнес парка, стигаш табелата на Варна, завиваш на ляво и се оглеждаш за табелите ). По принцип са доверен сервиз на Армеец и ако ти е платена полицата на 100% може да си вземеш едно възлагателно писмо и да я вкарваш ( само те съветвам да се консултираш първо и със сервиза, правят всичко по външния вид на колата, но знам ли .. ).

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 3.09.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW X5 3.0d - 2002г.

Re: Сервизи във Варна

Мнение от room101 » 09 Яну 2015, 23:42

Никога във Варна-Карс! Преди месец ходих там за регулиране на нивото на въздушното окачване и след 2 часа престой в сервиза и реални 15 мин. работа по колата ми взеха 100лв. Най -нагло ме питаха, дали искам документ за взетите пари и в крайна сметка колата пак виси накриво. Приемчика на сервиза се държеше, като обикновен дупнишки автоджамбазин, като ме налъга с куп глупости, които не знам как изтърпях. Освен това ми поиска предварителен депозит по банков път, ако искам да си сменя въздушните възглавници (въпреки, че проблема не е от тях), защото били скъпи. Просто безумие, но в този ден не ми се вдигаше скандал. С две думи - във Варна-карс са скъпо платени мошеници. Бягайте от там!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 10.01.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e60 520i
Мечтае да кара: C217

Re: Сервизи във Варна

Мнение от icogiev » 10 Яну 2015, 18:48

Здравейте, колеги шофьори :), защото съм с друга марка автомобил, но искам да взема на жена си една 520i 170коня E60 2004-та, спазарил съм я от познат дилър със сервизна история, но ме притеснява това, че климатика и по-скоро компресора не реагира и доста бързо ме отклониха от темата. По принцип сигурно няма фреон, но все пак искам да го видя и това преди да закупя автомобила, че и да се направи някаква диагностика на електрониката и двигателя. Останалото го видях сам. От темата не ми стана ясно къде си разбират от работата, та бих помолил за съвет. Виждам добри мнения за момчето вдясно от кръговото в максуда, но не виждам никъде телефон?

Поздрави Ицо :help:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 639
Регистриран на: 9.10.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E34 TDS
Мечтае да кара: M5 с гуми за горене

Re: Сервизи във Варна

Мнение от D_U_D_E_ » 16 Яну 2015, 19:27

А Павката има ли диагностика? Интересува ме за 525тдс.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 16.07.2012
Пол: Мъж
Кара: E61 530d

Re: Сервизи във Варна

Мнение от Simeon24 » 04 Апр 2015, 3:24

Колеги не много по темата, но някой може ли да ми каже добра автомивка в района на центаражп гарата,моловете или кв. Левски. Само да не е във Владиславово или Виница :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Сервизи във Варна

Мнение от lancerpor » 04 Апр 2015, 18:16

В Гранд мол съм си оставял колата няколко пъти и чистят добре. Малко бавно се случва обаче, защото винаги са пълни. Горе долу около час отива за вътре вънка.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Сервизи във Варна

Мнение от sambeto » 04 Апр 2015, 20:26

За мене най кадърни в целия град са автомивката на ул.Мир и автомивка AMG преди баира за Галата в кв. Аспарухово.
Ползват качествени материали дето не съсипват пластмасата по купето....е ма малко е по скъпо при тях :mrgreen:

ПредишнаСледваща

Назад към Варна

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook