Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Тук се дискутират срещите.

Модератори: mitaka7, Общи модератори

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Atsalov » 28 Сеп 2020, 12:27

Здравейте фенове и ентусиасти, УС на БМВ клуб България иска да благодари сърдечно на всички включили се в организацията и подредбата на събитието, така също на всички присъстващи фенове, без Вас атмосферата и събитието нямаше да са същите ;)
В тази тема искаме да прочетем вашите впечатления от Събор 2020 и да чуем вашите градивни критики, за да може да отсеем положителното ще трябва да чуем и отрицателното от Вас.

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Камено
Пол: Мъж
Кара: баварец
Мечтае да кара: ве4е го кара

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от bavareca328is » 28 Сеп 2020, 13:38

Това беше пълна трагедия.Шестдесет лева бензин 10лв вход . :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от terorero » 28 Сеп 2020, 15:39

Много хубав събор за пореден път. Радвам се, че селските изпълнения бяха сведени до минимум, нямаше го прахоляка и пЕка от миналата година на летището, имаше страхотни коли и се видях с много приятели. Кво повече да искаш от такова събитие. Ама нямало дрифт - е тва е най-големият проблем на повечето хора, на мен пък не ми липсваше въобще.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 546
Регистриран на: 1.06.2016

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от swetlioo » 28 Сеп 2020, 16:02

Аз ужким следя темите със съборите. Виждам какви са, на каква тематика, какви са изсикванията за участие и сроковете, но защо ми убягва датата на провеждането? Или достъпът за зрители е ограничен?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Nukem » 28 Сеп 2020, 19:37

Найстина ли са отнемани точки за hella celis?
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Сеп 2020, 20:29

Имайки предвид, че тази година можеше да няма събор(хората отложиха такива форуми като Европейско по футбол и Олимпиада, но ние оцеляхме и проведохме събор :mhihi: )сме доволни и на това нещо.
Времето даже може да се каже, че беше с нас, понеже поваля един час и си спря(а го даваха цял ден), че и слънце излезе, нямаше го гадния пек от други години, и за дрифт щеше да става в тия условия ако беше позволен.
Приехме дрифта за даденост и всяка година имаше оплаквания, че бил много и какво излезе тая година? С него зле, ама без него още повече. :mhihi: Не съм виждал така хората масово да си тръгват на обяд. Други години е имало мрънканици, че автомивката заема излишно време, но тая година предвид липсата на дрифт и драг едновременно(май двете не се случвало да ги няма никога в пакет, дори на първи втори национален БМВ събор, на първия не съм присъствал за да знам :mhihi: )си беше един от гвоздеите на събитието.
Аз съм доволен, видяхме се с хора, макар с някои да беше за втори път в рамките на месец предвид морския фест, погледахме коли, почувствахме кефа от пътуването и толкова.

Препоръка, догодина на 20-ти задължително да се намери място за дрифт и драг едновременно. Знам защо отпадна летището тая година в Стара Загора, но миналата си бе един от най-силните събори, поради факта, че почти нон стоп нещо се случваше на пистата и хората се чудеха къде да идат по-напред. Догодина ако трябва да е в два дни, но най-вече мястото е важно. На Калояново мисля няма да става поради факта, че сме много, а и не е достатъчно широко за дрифт. На Стара Загора единственият минус беше настилката, че беше грапава за дрифт и плочите имаха кофти разстояние при снадките. Иначе такова място е топ за събор от тоя род. С две ръце съм съборите да са септември вместо юни или пази боже юли като онзи път на Калояново, умряхме живи там) :mrgreen:

За всички критики, моля имайте предвид, че всичко наистина стана в последния момент с две проваляния на дати(да не са и повече)и предвид ситуацията в целия свят, бъдете снизходителни. Догодина всичко ще е различно, убеден съм.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Atsalov » 28 Сеп 2020, 20:41

Ще те поправя, тази година беше в пъти по-силен от миналогодишния, макар всичко да се случваше в последния момент на прима-виста. Според мен отдавна се е опорачило чувството за събор в което “Наско идва да види Петьо и да се запознае със Сашо, който има също толкова хубава кола и до голяма степен се е превърнало в сеир за хора очакващи това явление ...
Но в България за пореден път показваме, че може да бъдем само и единствено критични без да долавяме 95% -то чувство, че можеше да не се случи нищо в тази трудна не само за нас година!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Сеп 2020, 21:33

Ами под силен аз визирах зрелището, заради което идват 80%-та от хората Красимире. Но аз не ги виня, който иска друг вид сбирки, има и такива, но към тая има очаквания. Както казах, тази година критики не е хубаво да има поради объркания свят. Иначе морският фест за мен си бе супер мероприятие.
Иначе сега се сетих за едно нещо, което наистина не ми хареса и именно М паркинга. Ами то нямаше такъв. През кола бяха М-ки, иначе имаше всякакви други модели. М550и е хубава кола, ама не е М. Нито Е92 нещо си, а един дизел Ф10 с десен волан лично аз го помолих учито да иде другаде, а не бях от нареждащите. Ако ще има обявен М паркинг, то нека е такъв, иначе е по-добре да няма. Предният път на панаира беше направен както трябва.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Mollov » 28 Сеп 2020, 21:57

Top Gun Maverick написа:Иначе сега се сетих за едно нещо, което наистина не ми хареса и именно М паркинга. Ами то нямаше такъв. През кола бяха М-ки, иначе имаше всякакви други модели. М550и е хубава кола, ама не е М. Нито Е92 нещо си, а един дизел Ф10 с десен волан лично аз го помолих учито да иде другаде, а не бях от нареждащите.


M паркинга си беше М паркинг... докато не заваля и не стана мазало.... до едно време хората седяха на дъжда, ама прецених, че е простотия и ги махнах от там... след това разни индивиди решиха, че имат "М-ки" и си спряха колите там, като после нямаше как да ги търсим из тълпата и да ги караме да се махат... разбирай - бай Ганьо си прави каквото му е кеф ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.06.2020

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от nxn » 28 Сеп 2020, 23:31

Предполагам заради текущите обстоятелства, но ОЕМ паркинга беше нещо, което очаквах с нетърпение, но за съжаление първо нямаше време да се съберем за 4 дни и второ по никакъв начин не бе означен и разпределен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от PolandBall » 28 Сеп 2020, 23:53

Както писах в другата тема, събора беше много приятно изживяване. Това е един от автомобилите, който ми направи много силно и добро впечатление. Не съм вярвал, че wide bodykit може да ми допадне толкова много.

Изображение
(за пълен размер на снимката "Open image in new tab")

Червеното F90 беше също много приятна гледка, двете Е31-ци също, както и черната Алпина Е38 и още много други.

Начина по който беше организиран паркига беше много добър. Повече ми хареса от предишният път, когато събора беше на панаира. Ще се потретя и пак ще кажа, че беше много хубаво!

До колкото разбирам, нещата са се случили в много кратък срок и поздравявам организаторите за добре свършената работа! :bchug:

Живот и здраве, другата година пак!
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Е.Димитров » 29 Сеп 2020, 7:01

:OT:
Не бях на събора, но пътувах от Пловдив към Пазарджик с бус Транспортер Т5 за да си натоваря пелети за зимата :mhihi:
Това, което ми направи впечатление на магистралата беше множество BMW та , които караха супер културно, не гъзарееха, красиви автомобили с убави хора вътре връщайки се от BMW събора.
Чак ми се приИска да сляза от буса и да задраскам марката на задният капак на буса и да напиша BMW :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Tsureto » 29 Сеп 2020, 13:06

Искам да помоля организаторите да не омаловажават мненията във Фейсбук. Не може в 3-4 групи по 100000 човека в тях, 95% да е хейт по събора и вие да казвате, че те не са фактор. Българинът може всякакъв да е, но при толкова голям процент негативни оценки, мисля, че е редно да се замислите за някой неща, или поне обърнете леко внимание.

Един пост - 400 коментара, че така не става, не се харесва този тип мероприятие, вид - паркинга на Кауфланд. Истинските фенове на клуба и марката, спряха да ходят, точно поради този начин на провеждане, щото нали уж те са ви важни.

До колкото мога да си обобщя отзвука в социалните мрежи, хората искат олд скул провеждане на събор. 3 дни, палатки, дрифт и драг в пълния смисъл на думата, а не бутане на колички и други глупости. Искат скари, еуфория, адреналин, писта - КЕФ, а не както се провежда на панаира, тип изложение в Експото. Не знам защо си затваряте очите...
С риск сега нали да ми скочите всички, това е 99% от отзвука за последния "събор", в кавички, защото и за мен, това не е събор. И не съдя само фейсбук групите, имам прекалено много приятели, присъствали и мнението е същото. Така не става и не се харесва и това не го казвам аз, разберете ме, това е мнението на 99% всичко живо по групи, мрежи, лафче и коментари...Отворете си очите просто. И, да, знам, че тази година е тежко, но реално ще пакетирам поста си, обобщено, за поне от 3 години насам, общо като цяло за мероприятието.

И по-горе видях коментари тип - "бай Ганьо си прави квото му е кеф". Не знам какво точно се е случило, но не забравяйте едно, както вас ако ви няма, няма да има сбирка, но така и хората ако ги няма и не си плащат входа, и вас няма да ви има. Така че бай Ганьовци, не мисля че е редно да се нарича, който и да било.

Забелязвам, че много хора от управата на клуба и мероприятието имат самочувствието и държанието, се едно са хванали попа за расото. Самочувствие и мутрещина до краен предел. Лично съм го виждал, за това го коментирам. Малко сте се самозабравили и сте забравили каква е идеята аджаба на БМВ клуба и съборите, а то е - ФЕНОВЕТЕ!

И последно, нямам нищо лично към никой и нещо, казвам мнение, от това което виждам, чета и съм запознат.

Живи и здрави всички. Дано наистина се вслушате и видим след време мероприятие тип 10-ти национален БМВ събор, където тогава ми държеше адреналин и влага 1 седмица след това! Винаги съм подкрепял клуба, я мърч, я стикери, я входове, я всякакви други щуротии. Винаги и ще го подкрепям, но напоследък, това което виждам, определено е на път да ме откаже....
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Mollov » 29 Сеп 2020, 15:21

Cvetun написа:Искам да помоля организаторите да не омаловажават мненията във Фейсбук. Не може в 3-4 групи по 100000 човека в тях, 95% да е хейт по събора и вие да казвате, че те не са фактор. Българинът може всякакъв да е, но при толкова голям процент негативни оценки, мисля, че е редно да се замислите за някой неща, или поне обърнете леко внимание.


Когато хейта е косвен и плод на някакви съвсем други идеи, няма как да говорим за градивна критика, ами за някакви лични глупости... не може да обясняват, как в 11 всички си тръгвали, щото било тъпо и нищо не се случвало... а то вали като из ведро.... еми... какво може да се случва по време на този валеж, кажи ми честно? Това е един от многото примери за някакви опити да се хейти без реална (адекватна) причина.

Един пост - 400 коментара, че така не става, не се харесва този тип мероприятие, вид - паркинга на Кауфланд. Истинските фенове на клуба и марката, спряха да ходят, точно поради този начин на провеждане, щото нали уж те са ви важни.


Всеки човек с частица здрав разум ще е наясно, че спешното сменяне на датата и мястото е било поради сериозна причина. Не всичко може да бъде казано на всеослушание, само че при положение, че писта Стз е държавна собственост... колко умозатрудняващо е да се усети човек, че явно "някой отгоре" е казал НЕ? И след като писта СтЗ не е фактор, а говорим за провеждане на събор в рамките на следващият 1м - колко са тези възможни места, където това може да се случи? Аз не казвам, че всеки е длъжен да е наясно с всичко, ама.... елементарно доверие трябва да има към Клуба при взимането на подобни решения. Клуба има задължение към своите членове, но ми кажи как точно го виждаш Клуба да се "отчита" пред абсолюно всички за всяко едно решение, което е взето в посока на организирането на Събора? Това, според теб, нещо реално ли е, нещо задължително ли е? Ясно ми е, че тук идва момента с "еми като не информирате, вижте какво става". Но за какво информиране става дума тук? Ежедневно, за всяка дреболи, за всяка промяна, за всяка дилема или преценка какво да се направи? Това, според теб, нещо реалистично ли е? Наистина питам? И колко поста бяха пуснати по повод на смяна на дата, смяна на място и прочие? Това към неинформирането ли го слагаме, или по някакъв друг параграф?


До колкото мога да си обобщя отзвука в социалните мрежи, хората искат олд скул провеждане на събор. 3 дни, палатки, дрифт и драг в пълния смисъл на думата, а не бутане на колички и други глупости. Искат скари, еуфория, адреналин, писта - КЕФ, а не както се провежда на панаира, тип изложение в Експото. Не знам защо си затваряте очите...
С риск сега нали да ми скочите всички, това е 99% от отзвука за последния "събор", в кавички, защото и за мен, това не е събор. И не съдя само фейсбук групите, имам прекалено много приятели, присъствали и мнението е същото. Така не става и не се харесва и това не го казвам аз, разберете ме, това е мнението на 99% всичко живо по групи, мрежи, лафче и коментари...Отворете си очите просто. И, да, знам, че тази година е тежко, но реално ще пакетирам поста си, обобщено, за поне от 3 години насам, общо като цяло за мероприятието.


Написаното по-горе частично отговаря и на този сегмент от писанието ти. Хората искат, само че.... възможно ли е, не е ли възможно? Има ли време, може ли да се организира? Все неща, които се искат от Клуба, да бъдат изпълнени, но никой не се замисля дали могат и дали има време да бъдат изпълнение... хората знаят да искат... ма то само с искане не стават нещата. И аз искам много неща, ама... нали... разбра ме... Освен това... ако си чел внимателно, много хора във FB започват "впечатленията" си от Събор 2020 с "аз бях на първият/предишният събор на Панаира и реших никога да не стъпвам повече там"... и.... какво значи това - не са дошли през 2020 година, но имат мнение??!?


И по-горе видях коментари тип - "бай Ганьо си прави квото му е кеф". Не знам какво точно се е случило, но не забравяйте едно, както вас ако ви няма, няма да има сбирка, но така и хората ако ги няма и не си плащат входа, и вас няма да ви има. Така че бай Ганьовци, не мисля че е редно да се нарича, който и да било.


Коментара е мой. И не е случаен. Защото, например, ако беше на AsphaltFiber в Германия, същият този нямаше да си позволи ей така да си паркира, където иска... но когато е "на село", не е проблем. Иска неговата кола да е "еди къде си" и понеже никой не гледа в момента - хоп, готово... от там и обръщението "Бай Ганьо". Дано сега си ме разбрал...



Забелязвам, че много хора от управата на клуба и мероприятието имат самочувствието и държанието, се едно са хванали попа за расото. Самочувствие и мутрещина до краен предел. Лично съм го виждал, за това го коментирам. Малко сте се самозабравили и сте забравили каква е идеята аджаба на БМВ клуба и съборите, а то е - ФЕНОВЕТЕ!


Да, особено когато е по време на самият събор, хората са натоварени, изнервени, понякога си изпускат нервите... случвало се е на всеки, човешко е... само че един куп неща остават незабелязани, които са довели до изпълнението на това, което наричаме "Събор 2020". И това отново са неща, които не трябва да се казват на всеослушание, по ред причини (ако не ги разбираш - нямам нервите и времето да ги обсъждаме защо е така, честно).


И последно, нямам нищо лично към никой и нещо, казвам мнение, от това което виждам, чета и съм запознат.


Това е много често срещано в BG... да се създава мнение на база на чуждото "мнение" или "впечатление"... особено, когато не знаем тези мнения и впечатления на какво са базирани... Но - всеки има право на мнение... но всеки има право да не вярва на всичко това, което чете във FB.... негово право е ;)


Живи и здрави всички. Дано наистина се вслушате и видим след време мероприятие тип 10-ти национален БМВ събор, където тогава ми държеше адреналин и влага 1 седмица след това! Винаги съм подкрепял клуба, я мърч, я стикери, я входове, я всякакви други щуротии. Винаги и ще го подкрепям, но напоследък, това което виждам, определено е на път да ме откаже....


Така е, важното е да сме живи и здрави. Клуба постоянно се вслушва във всички смислени мнения и критики, които се изказват. Но само в тези. Защото е нелепо да се обръща внимание на плява от рода на "нищо не се случваше" (докато валеше).


ЛИЧНО МНЕНИЕ - Според мен тази година не трябваше да има Събор... не си заслужаваше усилието на цялата организация да направи нещо за BMW "феновете" (слагам кавички, защото масово, дефакто, не са такива), при тази кофти обстановка в момента, с толкова много ограничения, забрани и прочие и прочие... хората са "слепи" и си знаят тяхното... знаят да искат... дори да искат невъзможното...

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Отзиви за 19-ти БМВ Събор2020

Мнение от Mollov » 29 Сеп 2020, 15:25

nxn написа:Предполагам заради текущите обстоятелства, но ОЕМ паркинга беше нещо, което очаквах с нетърпение, но за съжаление първо нямаше време да се съберем за 4 дни и второ по никакъв начин не бе означен и разпределен.


За съжаление идеята на ОЕМ паркинга се провали.... слабият интерес доведе до невъзможност колите да бъдат подредени както се очакваше (както и трябваше), защото това щеше да доведе до доста сериозно запушване на зоната и проблеми (особено с този дъжд, дето се изля).

Следваща

Назад към Събори/Мероприятия

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook