:: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Модератор: Търговски модератори

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от LiTtLeRoCk » 21 Апр 2016, 13:34

FaceOff написа:http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=132&t=407203

Без фитили... бля, бля.. супер некоректен, а да спреш да си вдигаш телефона (след като веднъж обеща да си ги вземе обратно) .. нямам думи!
http://picbg.net/pic.php?u=49434N561f&i=836131&file=.jpg

Колега, ти преди да ги вземеш гледа ли гумите и джантите?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от FaceOff » 21 Апр 2016, 15:36

Обадих се на "колегата" в деня в който си публикува обявата, защото си търсих някакви 17-ки за лятото. Видяхме се същия ден, свали ми 100лв от 900. Поне два пъти го питах дали джантите са оригинални, отговора беше - Естествено, че са оригинални. На другия ден се видяхме отново, понеже беше валяло малко, и ми беше интересно как се държат гумите на мокро, защото идеята ми беше да ги търкалям това лято и за другото да си купя нови гуми. Направих едно кръгче в кварталните улици, реших, че стават. Попитах го с по-големи скорости имал ли е проблеми с гумите - отговорът беше, че до 180км/ч няма никакви проблеми. Дадох му 200 лева капаро от цялата сума 800 и се разбрахме на другата сутрин да се видим при гумаджиите, при които се оказа, че и двамата ходим. Истината е, че подходих доста балъшки и с прекомерно голямо доверие, защото още при запознаването ни намерихме общи познати, и не очаквах, че ще бъда излъган. На сутринта джантите с гумите вече бяха свалени от неговата кола, и ме чакаха в дъното на гумаджийницата. Казахме си няколко приказки с "колегата" отпред, доплатих си оставащите 600 лева и той си тръгна. Чак тогава викам, я да ги видя тия джанти... И на какво ми попадна първо погледа - "NOT ORIGINAL EQUIPMENT" Никъде нямаше ни БМВ ни нищо! Обаждам му се - Пич тия джанти не са оригинални!? (иначе цената най-малкото си им беше като за оригинални) Тук, признавам беше коректен (доколкото можеше да е коректен лъжейки, че са оригинални, ама ако мине номера) Предложи ми да ми върне парите и да си вземе джантите, или ако все още ги искам, да ми отбие още от цената. Истината е, че не исках да си съсипвам новите зимни гуми, а вече беше крайно време да ги сменям, тъй като доста се беше стоплило времето. Затова се съгласих да ми върне 200 лева, и да ги задържа, преценявайки, че повече от това не струват не-оригинални джанти. Дойде след 5 минути,върна ми 200 лева и ми предложи още някви гуми за компенсация, отказах му, защото първо не ми трябваха, второ не съм такъв човек да тръгна да се занимавам да ги продавам, за да избия още някой лев, и трето защото прецених, че 600 лева за комплекта са ок за мен. Вечерта след работа си викам, я да се кача на околовръстното да вдигна поне 120 за да видя дали и затова колегата "си е премълчал". Да, на монтажа не слагаха много тежести, но на 120 ми вибрираше цялата кола. На сутринта му се обадих, и му казах, че гумите не ми вършат работа, и искам да му ги върна срещу 150 лева, каквато беше цената им според него ( 800 с гумите, 650 без тях, разбира се, когато джантите все още бяха "оригинал") Просто му казах, че така или иначе имаше и цена без гумите, да му ги върна. Отговорът му беше ОК, но в момента пътувал, като се върнел, щял да ми се обади. Да, ама не. На другата сутрин, след като вече не ми вдигаше телефона, отидох при въпросния "трети човек" , с който работят врата до врата ( а аз познавам от 15 години) и му обясних с две думи ситуацията, и го помолих да предаде на "колегата" че му връщам гумите, той да ми върне 150 лева (не 200-300 както той е написал) Да, ама ни вест ни кост, викам си, като съм балък, така е, и реших, че повече няма да се занимавам.. под нивото ми е, а Господ гледа.. И така до оня ден, когато след като си паркирах колата, с леко навит волан, погледа ми попадна на нещо като камъче на гумата. Опитвайки се да го махна с приятна изненада открих, че е ФИТИЛ. Това вече ми преля чашата и тогава реших да пиша тук. Ако не друго, поне всеки който си има работа с "колегата" да си отваря очите не на 4, ана 16!! Благодаря на всички, имали търпение да прочетат това!

П.П. Забравих да спомена учудването на въпросния трети човек от евтината ти постъпка, че си продал джантите, след като ти е намерил купувач за колата, и я е харесал с въпросните джанти, а ти му слагаш смешни 15-ки. :clap:

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от vladi_a_i » 22 Апр 2016, 14:33

Подобна случка се разигра и при мен с един колега с криви и криво растъргани централни отвори на едни 17ки джанти.А аз му дадох хубави 15ки с нови гуми :dummy: .Това при бартер.Но си виках:трай бабо за хубост..,дето се вика,та накрая ги оправих и продадох,че не исках да ги поглеждам от яд.Та от тогава се пазя от такива работи :yes: .Колегата му го спестих,че имах мерак за 17ки,но трябваше да му направя рекламация....Имена няма да споменавам,всичко се връща рано или късно ;)
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 670
Регистриран на: 20.04.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: 2008 X5 30d
Мечтае да кара: M-power

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от doncheff » 30 Апр 2016, 10:36

За пръв път ми се случва случка с некоректен потребител във форума.

Става въпрос за колега с ник brokentail, който ако съдя от 10-те му мнения във форума, явно е някакъв търговец, решил да изкара някой лев тук.

Случаят е следният: Пиша тема, че купувам стъклото на дясното огледало с ел. хроматична функция и ми пише гореспоменатия колега. Договорихме се за цена и му дадох адрес, както става ясно и от приложения скрийншот на комуникацията ни. (ЦЪК) Всичко това се случва в Неделя. В Понеделник му звъня на колегата, да му напомня. Няма никакви проблеми, вдига ми телефона от първия път и ми казва, че дори вече е изпратил пратката. Става Вторник и с нетърпение си чакам доставката на резервната част в офиса на Еконт. Стана 10-11 часа и не получавам СМС от Еконт, затова решавам да проверя направо в офиса. Отивам в съответния офис и ми съобщават, че пратка за мен няма. Звъня на колегата първи път, не вдига. Звъня втори, пак не вдига. В това време звъня на националния телефон на Еконт, за да проверят дали случайно не е объркан офиса. Става ясно, че пратка за мен изобщо няма.
След час ми връща обаждане колегата и ме уверява, че я е изпратил и ще ми прати до час-час и нещо товарителницата по вайбъра. Става три часа и започвам да се съмнявам, че изобщо ще получа нещо. Звъня му на колегата три пъти през половин час, никой не вдига. Реших да му звънна от служебния телефон, да не би да ме избягва. Звъня му, но и там не вдига първия път. След час, вече към 16:30 ми звъни на служебния телефон същия колега и като разбра кой съм и за какво се обаждам, започна да вика с думите "Що ме занимаваш, целия съм в масло до лактите, щи пратя товарителницата когато мога. Ако искаш си намери от другаде огледало." и ми затвори. След този разговор спрях да му звъня, както и той на мен.
Излишно е да казвам, че товарителница, пратка или вест от колегата НЯМА! Някой може да каже, че не ме е набутал, та да се оплаквам, но за мен това е некоректно отношение. Да ме лъже (явно) и да ме отбягва и да се прави на зает, а в последствие да се сърди, че съм му звънял, за мен е некоректно. Нека всички, които имат вбъдеще взимане-даване с него, да си имат обеца на ухото, защото така започва, а как ще свърши един Господ знае.

Поздрави!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от Lenco » 14 Юни 2016, 7:47

LiTtLeRoCk написа:
bmw_324d написа:Колегата М6 се отнесе изключително некоректно , да не използвам друга дума...Пуснах тема в която търся М волан от е46 , получих няколко оферти , най-добрата от които на въпросния колега , това е линка който ми изпрати(сега волана е друг и цената е друга) http://olx.bg/volan-m-kov-multifunktsio ... -i66377226. Понеделник му звъннах и се разбрахме да ми го изпрати , като сам ми свали 20лв. от цената , дори ме предупреди , че ако не получа СМС да отида въпреки това да си го взема...отидох вторник , волан нямаше , проверих да не би да е в друг офис в града , но го нямаше , обадих се на момчето да попитам какво става...вдигна ми и каза , че щял да види какво е станало и да ми се обади...не се обади , звъннах му след час и ми затвори. Звъннах малко по-късно-не вдигна...звънях му два дни да видя какво става и нищо , карая ми вдигна и каза , че нчкой си го бил продал , той не знаел...това три дни и за 20лв...на това се казва "циганска работа" , писах му Л.С. даже едно "извинявай" не каза , евала на такива "коректни" търговци :mhihi:
В случая загуби няма , но поне мога да спестя на някой негов клиент обикалянето по офисите...

Друг негов ник е winbooz , продава от Стара Загора и Чирпан , телефона му е 0895206943 - Пламен Станилов

Въпросния вече не е част от този форум, защото това не му е първа проява от подобен род.

Пак ще трябва да поработиш. Няма отърване.
77777.jpg


ПП: За да няма недоразумения и да не ми се жалва човека на ЛС, ето снимки на перфектното-оригинално стъкло, което се оказа, че не е оригинално, с накъртено под силикона и две люспи по средата.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от LiTtLeRoCk » 15 Юни 2016, 12:52

Лесна работа. Само няколко клика.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: стара загора
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46 facelift
Мечтае да кара: Е90
Детайли за колата: E46 318i N42 143h.p.

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от nedbmw » 14 Юли 2016, 22:22

И аз да се оплача от некоректен потребител във форума. Ника му е "nupat". Търсех си читав не виещ диф за моята бима Е36 318 I Същия този ми писа, че има такъв не виещ и читав. Обадих му се по телефона да се чуем държеше се възпитано и аз му се доверих. Той е от София и за да ми излезе евтино до Ст. Загора ангажирах приятел да се срещнат и да му го предаде. Всичко хубаво но като го монтирах и пробвах се оказва че си вие порядъчно между 70-90км и към 120-140 също. Потърсих го но той не си вдига телефона, по едно време взе, че го дигна обясних му за какво става въпрос, като се надявах, че ще ми каже ако искам да му го върна! Но младежа се прави, че не разбира и не се сеща, че аз не съм доволен и е редно да му го върна. На няколко пъти със зор го намирам по телефона, а той все дипломатично се изплъзва .Днес например бил пътувал и ми каза, че ще ми се обади след малко като паркира.:) Обаче пак забрави нещастника да се обади. За едни 50лева дето му дадох за тоя диф сега няма кураж да ги върне нещастника. Приятеля ми който взе дифа от него ми каза, че бил някакво малко момче. Аз не ми е до парите но това че ме разиграва и ме излъга ме дразни, а и си играх два часа да подменям диференциала и сега пак съм със виещ и мисля пак по този проблем как да го реша. Ако го знам къде живее честно да Ви кажа няма да му остана длъжен. Жалкото е че една не малка част от младежта нямат никаква чест и достойнство, а още от малки се правят на големи измамници.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 5250
Регистриран на: 12.11.2006
Пол: Мъж
Кара: ги да пият мента
Мечтае да кара: за 6лв/100км
Детайли за колата: не върви и не гори

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от павката » 28 Авг 2016, 11:23

няма диференциали за 36ца в зарата,че от софия пазариш от някакви неизвестни играчи.
Тия от БМВ-клуба обичат да си прикачат подобни табелки ;-)
Не им вярвай много - нищо чудно под предния капак да се крие охлювче

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от dokie » 29 Авг 2016, 18:41

efren написа:Да се разпиша и аз в темата:
В четвъртък 20.08 получих обаждане...
Човека се казва МЕХМЕД МЮМЮН МЕХМЕД, Бургас, кв. Сарафово тел. 0896 956441
Не знам дали е потребител във форума, но поне като имена и телефон е проверено и обикновено получава пратки във въпросния офис. Дано и други колеги не станат жертва на поредния олигофрен.

Година по-късно станах и аз жертва на този олигофрен - на 18.08.2016 му изпратих глава и валове, представи се като Мюмюн Мюмюн oт Бургас, офис на Еконт - Патриарх Евтимий, но е сменил телефона си... новите са: 0877179636 и 0898971616 .
Днес пратката пътува обратно към мен след куп лъжи от негова страна, с които няма да ви занимавам... дори не отиде да види какво съм пратил...
Няма да обеднея с парите за транспорт, но дано предпазя някой друг от такива пУмияри... пък той нека има за лекарства и свещи...

PS: Еконт нямали политика да уведомяват свои клиенти за това кой е коректен и кой не... пазете се сами... искайте депозит предварително в офиса на получателя...
Последна промяна dokie на 31 Авг 2016, 14:14, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от efren » 26 Сеп 2016, 21:14

dokie написа:
efren написа:Да се разпиша и аз в темата:
В четвъртък 20.08 получих обаждане...
Човека се казва МЕХМЕД МЮМЮН МЕХМЕД, Бургас, кв. Сарафово тел. 0896 956441
Не знам дали е потребител във форума, но поне като имена и телефон е проверено и обикновено получава пратки във въпросния офис. Дано и други колеги не станат жертва на поредния олигофрен.

Година по-късно станах и аз жертва на този олигофрен - на 18.08.2016 му изпратих глава и валове, представи се като Мюмюн Мюмюн oт Бургас, офис на Еконт - Патриарх Евтимий, но е сменил телефона си... новите са: 0877179636 и 0898971616 .
Днес пратката пътува обратно към мен след куп лъжи от негова страна, с които няма да ви занимавам... дори не отиде да види какво съм пратил...
Няма да обеднея с парите за транспорт, но дано предпазя някой друг от такива пУмияри... пък той нека има за лекарства и свещи...

PS: Еконт нямали политика да уведомяват свои клиенти за това кой е коректен и кой не... пазете се сами... искайте депозит предварително в офиса на получателя...


Явно трябва специална тема за Мехмед Мюмюнчев от Бургас...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от LiTtLeRoCk » 17 Яну 2017, 22:48

Писал съм му.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1932
Регистриран на: 1.02.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 730д
Мечтае да кара: космически кораб Сатурн 5

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от Пресиян Василев » 23 Яну 2017, 16:22

Мисля че го има в нашия форум.Георги Пейчев София тел 0895045004.
Поръчва да му пратя фарове за Х5 (същте са на клиент оставил ги при мен за продажба ) на стойност 60 лв.
Не вдига телефон ,от Еконт ми казват ,след 1 седмица ,че ей така през вратата ги бил отказал,без да гледа уж,а в същото време им бил добър клиент.
Сега за някъкви 20-на лева транспорт детски мурафети.
Така като му гледам обявите с фарове човека се занимава,полира рециклира и т.н. Да си имате наум при търговия с него.
Диагностиката не е гледане на телевизия !
Бензина служи за измиване на дизелови части.

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от LiTtLeRoCk » 25 Яну 2017, 6:38

Пресиян Василев написа:Мисля че го има в нашия форум.Георги Пейчев София тел 0895045004.
Поръчва да му пратя фарове за Х5 (същте са на клиент оставил ги при мен за продажба ) на стойност 60 лв.
Не вдига телефон ,от Еконт ми казват ,след 1 седмица ,че ей така през вратата ги бил отказал,без да гледа уж,а в същото време им бил добър клиент.
Сега за някъкви 20-на лева транспорт детски мурафети.
Така като му гледам обявите с фарове човека се занимава,полира рециклира и т.н. Да си имате наум при търговия с него.

Търсих във форума, но не открих нищо. Ако го откриеш ми пиши.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от Lenco » 28 Юли 2017, 17:22

Скоро не съм писал ... та поредните двама юнаци от OLX с един профил във форума.
Пазарих преден капак за е46 купе, като ИЗРИЧНО предупредих да е без забележки.
Тактично ги изчаках 5 дена да възстановят еконта от 23лв, който трябваше да платя за да им видя боклука.
Та ако сте решили да пазарувате от Асеновград, помислете.
Това е профила от който дебнат във форума и продават (няма ли са 25лв за платена обява)
memberlist.php?mode=viewprofile&u=21398
Това са телефоните:
0895701588
0893673736
Това е капака, който ми препоръчаха да сложа без да пипам.
Градушката няма да качвам.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

СТАРШИНАТА НА ФОРУМА
Аватар
Мнения: 5434
Регистриран на: 31.07.2007
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е38 740IL

Re: :: Случаи на некоректни потребители във форума ::

Мнение от LiTtLeRoCk » 29 Юли 2017, 3:07

Писах му! Но от сега предричам края на съществуването му във форума.

ПредишнаСледваща

Назад към Авточасти и аксесоари

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook