Трилентови елипси ..........

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Трилентови елипси ..........

Мнение от I.Voykov » 27 Ное 2002, 1:27

Ще си сменям музиката в колата и съм решил да слагам 3-лентови елипси, но се колебая за марката.За начало ще сменям касетофона и колоните отзад, но ми се иска да си взема колони който да мога по натам да вържа към усилвател без да ги изгоря.В "ТОЯГА" (фирма за кар аудио) ми препоръчаха някакъв KENWOOD който можел да се върже към усилвател и ме отказаха от "BLAUPUNKT"-a който си бях избрал.Ако имате някаква идея кое е най-доброто съчетание цена/качество споделете.Също така ако някой има подобни колони за продаване и са читави нека ми пише.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 27 Ное 2002, 9:51

Честно казано няма много смисъл от усилвател + елипси?! При положение, че ще си вземаш нов касетофон, сега ги правят с прилично силни вградени усилватели и можеш да го ползваш направо него! Разбира се ако сложиш усилвател отделно, ще свири по-яко, но и по-малко време :cry: Аз бях преди 2 години с Kenwood 6x9" двулентови и ги захранвах с Kenwood касетофон, свиреха си добре, до момента, в който сложих стъпало и суб в багажника - закачих всичките (3) говоритела на ступалото и се кефих :P Веднъж ми се наложи да смъкна кутията със съб-а и като си чух елипсите какъв изкъртен бас имат ... :roll: Рак на ушите! Сложих си обратно басчето и си го набримчих - то така или иначе не се чува какво дрънчи, лопа ... имали колянов вал отпред или се тътри :) Рай за раздрънканите автомобили (карах Самара). Според мен ако държиш да правиш музика си сложи 6x9", но си сложи и subwoofer, иначе няма да разбереш какво е бас! Иначе аз лично нямам говорители за продаване :?


Аватар
Мнения: 1452
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кво ли не...

Мнение от Nasti » 28 Ное 2002, 11:02

Ivo,
ne e dobre da slagash polzwani goworiteli, ima mnogo golqmo znachenie, kak e slushano na tqh i kolko e omeknala shpulata, pone za goworiteli sloji nowi, ima sega mnogo dobri elipsi na JBL, mislq che sa po-skypi ot KENWOOD-a obache i kato slagash muzika nema smisal da xodish w TOYAGA da ti maxnat glawata prez krysta mi shte xodim zaedno do MVN i shte ti dadat po-dobri ceni i sme priqteli s tqh i shte widim tam oshte malko da smyknem :lol:

Oswen towa ako si reshil da se gqwolish s elipsi + sub nema smisal, sloji si kora kato moita, shte ti stypi po-ewtino i shte ti swiri po-dobre

2x12" bass + 2 sredi + 2 piramidni pishtqlki, s MVN usilwatel i MP3 Sony shte ti izleze pod 1000lw. s montaj i wsichko :P
Предпочитам да сера на метеното, отколкото да мета насраното...

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 28 Ное 2002, 17:00

Какви са ти говорителите?! Я разбии тази цена на парчета, в смисъл кое колко струва?!

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 28 Ное 2002, 21:57

И аз имам питане каде са тия MVN имат ли саит или някакъв адрес ми кажи да мина да видя кво имат и на кви пари е ???
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 28 Ное 2002, 23:50

Боза .. Хора купувайте си качествени стъпала, не сбирщайни на някой български жичкаджия :(


Аватар
Мнения: 1452
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кво ли не...

Мнение от Nasti » 01 Дек 2002, 14:50

Goworitelite sa mi blagoewgradski, bass 2x50lw. sredi 2x13lw. pishtqlki - piramidki 50lw. mislq che sa 10lw chinchow kabel 70lw. kora montaj, tapicirane rqzane i t.n.

Abe Turturelo, da ti kaja usilwatelia e 150lw. i e super, az sym mnogo dowolen ot nego, osobeno za tiq pari si e No.1, oswen towa karam kola za 5000lw. ne za 50 000 i taka neshtata mi se wijdat prawilni, dowolen sym kak swiri...

Ivo - MVN w krasna polqna ne gi li znaesh be?!
kato karash kym krasna polqna na preleza prawish desen zawoi i posle w pyrwata prqka pak desen i pak na pyrwata prqka pak desen. elementarni sa za namirane
Предпочитам да сера на метеното, отколкото да мета насраното...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: Русе

Мнение от npocTo_Taka » 03 Дек 2002, 22:20

Predi 4 dena si kupih nai novite elipsi na Pioneer i ostanah dosta o4arovan.
Na kutiqta im pi6e 4e sa 330 W, no tova e maximalnata mo6tnost ina4e sa 80 W. Idealno se kombinirat sus nqkoi nov model kasetofon ili cd, kakto Turturelo kazva bez stypalo tyi kato ste ima dostaty4no mo6tnost da gi zahranva. No ti si znae6 nai dobre :)

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 04 Дек 2002, 1:48

Пререших въпроса за сега,ще слагам или последния модел на Пайнер или намерих на JBL страшни колони ама за тях ще почакам малко ,че са бая пари :wink:
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 04 Дек 2002, 10:59

JBL като цяло са по-добри

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook