Моля Ви за съвет в подредбата на говорителите в колата

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 20.03.2004
Местоположение: София

Моля Ви за съвет в подредбата на говорителите в колата

Мнение от ivanov_inc » 20 Мар 2004, 1:49

Здравейте. В колата (Опел Кадет) отзад на кората имам два говорителя - елипси който са по 300 W, и искам да ви питам дали ще има някакав ефект ако сложа още два говорителя кръгли по 100 W в задната сезалка (и дали вабще ще се чуват като са в седалката, защото гледам доста хора си ги слагат там), и още два говорителя по 100 W в корите на предните врати.

Моля Ви даите някакъв съвет
предварително Ви благодаря
BMW Fan

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8339
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 20 Мар 2004, 3:26

елипси който са по 300 W

още два говорителя по 100 W в корите на предните врати.


господари на форума къде сте? :wink:

Малко ще ти е трудно с тези мощности, но успех!!!
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 10.02.2004
Местоположение: Плевен

Мнение от Jogo » 20 Мар 2004, 8:17

Пич тези мощности който си избройл са музикални и за нищо не ти служат:)) По хубаво кажи каква марка са говорителите и как ще ги храниш. Ако са някви китайски боклуци елипсите от собствен опит ти казвам че като ги пуснеш на 22 вата и изпушват. Що не сложиш елипси на кората и бокс в багажника и ги разделяш с филтър и Ок.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 20.03.2004
Местоположение: София

Мнение от ivanov_inc » 20 Мар 2004, 12:04

елипсите дето са ми отзад на кората можете да ги видите тук:
Изображение

това са тези дето сам намислил да слагам в задната седалка:
Изображение

а това са тези дето ще са във вратите:
Изображение

сичко е Еlite
и щи ми трябва усилвател, въпреки това че този на касетофона е 1000 вата, не сам сигурен че ще издържи на сичкото това
BMW Fan

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Мнение от BMW///M-ma6inata » 20 Мар 2004, 12:11

Аз досега не съм чувал да има касетофон който да захранва 1000 вата :lol:
Без усилвател в никакъв случай няма да минеш, взимай и тва е

П.П.-Тея мощности, които ги пише не гигледай изобщо, особено когато марката е от тоя тип :idea:
Последна промяна BMW///M-ma6inata на 20 Мар 2004, 12:17, променена общо 1 път

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 20.03.2004
Местоположение: София

Мнение от ivanov_inc » 20 Мар 2004, 12:18

Не, и не сам казал че ги е захранил тия 1000 вата, в момента захранва само задните елипси.
BMW Fan

Петко ///M големия
Аватар
Мнения: 2369
Регистриран на: 1.12.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 330xd / Mini Cooper S

Мнение от BMW///M-ma6inata » 20 Мар 2004, 12:25

Ок, няма значение, каквото и да е без усилвател няма да стане :idea:

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 20.03.2004
Местоположение: София

Мнение от ivanov_inc » 20 Мар 2004, 12:27

А Вие какъв усилвател ще ми препорачате, за тези три вида говорители където ви показах по горе, и да е на по прилична цена. И кажете моля Ви се за ефекта в задната седалка (и дали има ваобще такъв)
BMW Fan

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 115
Регистриран на: 10.02.2004
Местоположение: Плевен

Мнение от Jogo » 20 Мар 2004, 13:09

Пич незнам какъв ти е плеъра но мога да ти препоръчам да направиш така зимаш 4 - елипси а да си кажа за тази цена са супер:) Не ме псувайте много знам че е елит ама за толкоз пари стига и си ги слагаш ако не ти е достатъчно търси някво стъпало във форум "Продава" има един пич който ги дава на сметка. Абе ако не ти се дават пари направо се обърни към него щото при него е тънкъна ама не се знае качеството ще споделиш след това:) Тамън и ние да знаем дали може да му се има доверие:)

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 20 Мар 2004, 13:21

ivanov_inc написа:Не, и не сам казал че ги е захранил тия 1000 вата, в момента захранва само задните елипси.


Пич, ако тези говорители им пуснеш истински 1000 вата трябва да сте в окоп с каски против хвърчащи магнити!

Не гледай какво пише на говорители - особено на тези. В характеристиките на всеки усилвател, говорител и въобще всичко де/що има свързано с мощност има няколко стойности. В повечето случай с големи букви е написана някаква впечатляваща стойност, примерно на едно от стъпалата, което имам из нас пише 400вата - реално стъпалото работи на 4 ома с 52 вата мощност!!! 400вата може да изкара на 1 ом за около 3 секунди, след което ще изгори! Така, че при бас говорител пише ПИКОВА мощност 600вата, които не е сигурно дали ще издържи докато свирне и успееш да си махнеш ръката от копчето на плеъра и РЕАЛНА мощност от 150вата! Така, ако имаш 1000вата стъпало - истински 1000вата на примерно 4ома и можеш да използваш тази мощност, стъпалото ще е с големина метър и половина на половин метър, най-най-грубо казано!!!
Тези "бас" говорители спокойно можеш да ги захраниш с едно стъпало мостово свързано с рални 100 вата, дори си мисля, че ще ги издумкаш имайки предвид прозиводителя... Отделно останалите можеш да си вземеш едно стъпало 4х25, в краен случай 4х50 вата, но се приготви да ги смениш и тях скоро...
Общо взето са бозица ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от Viktor » 20 Мар 2004, 15:45

Елит си имат усилвател , който съм виждал вързан към колони и Субуфер. Цялата система беше ЕЛИТ и не беше скъпа, струваше като качество и сила за тези пари. Сините говорители ,които ни показваш мисля че същност са 10 или 12 Субуфер. Ако ги вградиш в седалката незнам кое ще се промени толкова. Обаче ако кадета е хечбек може би е най - добре да ги затвориш в кутии.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 12.03.2004
Местоположение: София

относно колонките ЕЛИТ

Мнение от No_Fear » 22 Мар 2004, 13:57

Ако трябва да си говорим сериозно тогава забрави марката Elite има по-добри и по-качествени колони от тази марка. Ако искаш мога да ти кажа какво е всъщност Елит като марка. Но сега да си доидем на темата. :no:
Незнам колко пари ти се дават за колони в колата, но има много добри за малко парички. :ok:
Като марка са Американски и ние сме им внисители в България.
ако те интересува ела на адрес:
гр. София, Гео Милев 24
ил на тел.: +35929713932
Audiomania Team
София, Гео Милев 24
тел.: +35929713932
GSM: +359887711218

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 9.12.2003
Местоположение: Пловдив

Мнение от ASEsound systems » 22 Мар 2004, 19:27

ivanov_inc написа:и щи ми трябва усилвател, въпреки това че този на касетофона е 1000 вата

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Не е вярно заблуждаваш се,не ти трябва усилвател,и този на касетофонан ще ти стигне.Само че трябва да инвестираш още малко в говорители,защото тези които имаш са ти малко,ще ги изгърмиш ако вържеш само тях.Взимаш още два баса за да има за всяка седалка по един и ги слагаш от долу,така ще друсат на дупарата.Да не забравим и още три комплекта ЕЛИПСИ,тях ще сложиш в тавана на три реда(това е последния писък на модата в кар аудиото)

И да не забравим кабелите,те са много важна част от озвучаването.Та значи в твоята версия ще ти трябват хубави кабели,най-добре е да вземеш от електрожен.


Ей,да не ми се вържете!!!
Изображение
0889424666

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 20.03.2004
Местоположение: София

Мнение от ivanov_inc » 22 Мар 2004, 20:11

касетофона ми е Roadstar HQL 99000
BMW Fan

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Re: относно колонките ЕЛИТ

Мнение от bmwdriver » 22 Мар 2004, 20:36

No_Fear написа: Но сега да си доидем на темата. :no:
Незнам колко пари ти се дават за колони в колата, но има много добри за малко парички. :ok:
Като марка са Американски и ние сме им внисители в България.

:OT:
Много ми е интересно едно нещо-всички от вашата фирма ли са запалени почитатели на марката БМВ
или сте се регистрирали във форума с единствената цел да печелите :?: Вашето поведение ме навежда
на мисълта,че смятате този форум за привлекателен за рекламиране на вашите стоки.Но не по този начин!
На мен,а сигурно и не само на мен,ми писна във всяка тема да чета колко сте добри,колко нови неща
предлагате,как една марка не ставала, а друга била велика :roll:
Мисля,че бихте били много полезни със знанията и опита,които имате,но като давате отговори по
конкретната тема,като разяснявате предимствата и недостатъците на едно или друго нещо,а не чрез постове
от типа "...Елате при нас..."!
Ако имате желание за реклама във форума,може да се свържете с администраторите и да уточните условията
за поставяне на банер на фирмата.

П.С.Това е лично мое мнение,което не изразява официална позиция на Форума и БМВ Клуб България :!: :!: :!:
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook