Аудио за Костенурка

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Аудио за Костенурка

Мнение от kay » 17 Ное 2003, 11:21

Става въпрос за '68 VW Beetle 1500. Имам JVC 4х45 вата CD, но не съм купил никакви говорители още. Освен кора и елипси на задната седалка, ми казаха че е добре предните говорители да са във вратите, само трябва да се внимава да не подгизнат при дъжд :) Добре, обаче този Бъг е доста специален и има прясно тапицирани врати, които не ми се режат ... какви са алтернативите?

Също, гледах на Kenwood и на Pioneer няколко говорителя, на кутиите пише 200 вата, 250 вата етц. Какво значат тези числа и доколко може да им се вярва? Ако двойката говорители имат Пе макс 200 вата, а радиото изкарва по 45 на канал, т.е. 90 за двойката, значи ли че ще са твърде силни за него и то няма да може да ги захранва без усилвател? Сори, ама нищо не разбирам от тея работи :)

Може би като начало ще му купя само 2 елипси и ще ги монтираме отзад на МДФ кора, някакви по-специални изисквания? Колата е на приятелката ми, не искам да правя шоу кола с 150 децибела звук, просто сносен звук за малко пари.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4859
Регистриран на: 7.02.2003
Местоположение: София
Кара: на 1,6 бара
Мечтае да кара: 911

Мнение от bmwdriver » 17 Ное 2003, 17:15

Щом CD-то е 4х45 това значи,че реално е 4х20-22 W.С елипси 40-50 W (180-220 пикова)ще свири добре.Задължително обаче трябва да
сложиш колони и отпред.Най-добре двукомпонентна система(отделен бас+пищялка).
'91 Е36 32?i 24V- тия с детските болести и многото екстри 8)
Изображение
Driver's Racing Team
KBDremap

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook