Въпрос за разбирачи

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Въпрос за разбирачи

Мнение от I.Voykov » 14 Ное 2003, 20:09

Много се двоумя кой от тези два говорителя да взема! Ще бъде поставен в custom made кутия с лице към седалката и ще се храни или от усилвател Магнат или един много хитър модел на Thunder за които се двоумя още. И така моделите са:
http://www.pioneer-rus.ru/products.html?id=4342
http://www.magnat.de/car/car.php?serie=Xpress&detail=152121&area=2&lang=en

П.П. За съжаление не мога да намеря пълна информация за Пайнер-а, ако някой може да помогне да казва.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 14 Ное 2003, 21:41

Според мен Pioneer-а..

Pioneer:
frequency response 18-2,000 Hz
power range 400 watts RMS
peak power 800 watts
sensitivity 89 dB SPL

Magnat:
Frequency spectrum 20-1500 Hz
Nominal/musical power handling 180/360 Watt
Sensivity/Soundpressure level 93 db/W/m

в останалите показатели е по-добър, отдолу е с 4db, но ... мисля, че се преживява ..

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

Мнение от Nikolay1 » 14 Ное 2003, 22:59

И аз съм за Паинера , но мисля , че thunder-a ще ти е слабичък понеже на bridged е ~170W RMS... хубаво ще е ако можеш да го пробваш на нечии тъндър... аз лично съм доволен от моя , но и говорителят ми е ~200RMS, ако мога да помогна с някаква информация за усилвателя питай :)
Be poZer, ride HoreX, drink 4oreX!
Oня русия

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 14 Ное 2003, 23:58

Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3966
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5 E53
Мечтае да кара: BMW i8 JET Surf
Детайли за колата: 3.0i ,с газова уредба :) ,дюзи Баракуда, ел оерка на мястото на Визкосъединителя ,Таблет 10 инча и собстврна аудио система с блутут и суббугер .

Скоро ще има турбинка 1 или 2 :)

Мнение от ludiagsm » 15 Ное 2003, 0:32

аз се въздържам от конкретен коментар, най добре е ако има6 възможност да ги 4уе6 преди да купува6!!!!!!!

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 15 Ное 2003, 1:39

Наистина показателите на Пайнера са по-добри, но на вас сериозно ли ви звучи 400W RMS :shock: Аз лично клоня към Магната, защото знам че каквото пише това е а на тия велики ватажи на Пайнер незнам дали да вярвам. Лошото е че няма как да ги чуя преди да взема :(
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 15 Ное 2003, 9:00

аз те знам, че си пристрастен на темата Magnat, всички си имаме по някоя "симпатична" марка, но откровено казано, и Pioneer и Kenwood и Magnat си спадат в един търговски сегмент - ширпотреб.. просто в България не е толкова разпространена, както примерно в Германия. Съгласен съм за послъгването от Pioneer за 400те вата, но 200 е .. то толкова е и Magnat-а и пак оставаме с по-добри характеристики :roll:
Наистина е най-добре да ги чуеш в твоята си кола, с твоето си стъпало и твоя си box, но като нямаш възможност ... трябва малко на сляпо.. Предполагам, че едва ли ще има осезаема разлика м/у двата говорителя .. :?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 15 Ное 2003, 10:28

Много е важно звуковото налягане ,което при Магнат е значително по високо..и не търси качествен звук от тези говорители ,те са създадени за жега. Колкото е по голям диаметъра ,толкова по силно се чува ИЗВЪН купето ,което е важно от гледна точка на газарията :lol:

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

Мнение от Nikolay1 » 15 Ное 2003, 11:30

Не съм много съгласен за диаметъра и чуваемостта извън купето , по-скоро се усеща по-голямото налягане , в моя случай голямата част от звука си остава в купето въпреки 15" говорител , а при седани с по-малки (и слаби) говорители съм забелязал почти обратния ефект :roll:
Be poZer, ride HoreX, drink 4oreX!
Oня русия


Аватар
Мнения: 1452
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кво ли не...

Мнение от Nasti » 15 Ное 2003, 15:58

Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer Pioneer

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Предпочитам да сера на метеното, отколкото да мета насраното...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 22.06.2003
Местоположение: София/Варна

Мнение от alpine » 15 Ное 2003, 23:27

Аз съм за PIONEER-a.... в на един мой приятел има такав и свири много добре....но при него проблема е 4е усилвателя му е слаб и не може да ''изтиска'' вси4ко от него....ина4е този говорител с един подходящ усилвател е COOL :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 15.11.2003
Местоположение: София

Аз съм за...

Мнение от Vlado-BENZ » 16 Ное 2003, 9:09

...PIONEER, още повече че другия месец или януари ще си взимам същия говорител...305C...:)

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 16 Ное 2003, 10:12

Ново инфо за говорителите, вчера питах в Авител кой е по-добрия говорител и отговора беше пайнер-а. Понеже исках да проверя дали ми говорят истината или се опитват да ми продадат по-скъпия говорител реших да се обадя след 2 часа и ги питах дали този говорител с 400W RMS ще мога да го захрня с усилвател Magnat Bull Power3000 (RMS 180W на бридж) и отговора на същия човек беше "разбира се няма никакви проблеми, ще го нахрани чудесно" :shock: Е а кажете ми сега на кой да вярвам, щом и в Авител ми казват че не е повече от 180W Пайнер-а :?: А за останалите характеристики единствения + на Пайнера е че започва от 18hz a Magnata от 20hz иначе Пайнера стига до 2000hz а това вече отива към среди докато Магната е отрязан на 1500hz.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?


Аватар
Мнения: 1452
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кво ли не...

Мнение от Nasti » 16 Ное 2003, 11:00

Ако си решил да го купуваш от АвиТел просто не го прави, знаеш, казвал съм ти че в Глобал Електроник имаме позиции да го вземем с чудесно намаление, така че не се метай на кожодерите от АвиТел...
Предпочитам да сера на метеното, отколкото да мета насраното...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 15.11.2003
Местоположение: София

Ееее, човек...

Мнение от Vlado-BENZ » 16 Ное 2003, 12:18

...не знам какво са ти казали на тебе, но на мен като усилвател за пайнера ми казаха че по-малко от 240W на бридж няма да му използва потенциала грам...a за какво намаление говориш насти?:)

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook