Избор на субуфер за е46 кабрио

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Избор на субуфер за е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 16 Фев 2022, 22:45

Здравейте Колеги ! Карам БМВ е46 кабриолет с Харман Кардон . Честно казано музиката вътре си е ОК , но напоследък нещо ми се иска да усиля баса . Както знаете при този модел автомобил пространството е "кът" и искам нещо , което не заема много пространство . Мисля си за Pioneer ( тези където се слагат под седалките ) или малък и мощен буфер в багажника . Какъв модел бихте ми препоръчали ? Има ли колеги които са инсталирани такива буфери под седалките ? Мисля , че няма да е кой знае какво и дали си заслужава това в крайна сметка ?! Отдолу прилагам снимки на моделите , на които съм хвърлил око . Ако имате опит с тях моля да напишете вашите впечатления . Не харесвам много кабели и глупости да стърчат затова искам буфер с вграден усилвател . Моля за мнение на опитни колеги , които знаят за какво става въпрос . Тези на Kicker са без усилвател и са съвсем друг тип буфери ( без рефлектор ) така мисля аз . Какво ще кажете по въпроса? Благодаря ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 16.11.2005
Местоположение: Cal
Пол: Мъж

Re: Избор на субуфер за е46 кабрио

Мнение от The_Ancient » 17 Фев 2022, 1:36

Колега, защо не пробваш първо да изолираш вратите и да махнеш ламарината зад говорителя? В една от темите тук един колега беше споделил много добри резултати от тази интервенция. В снимките от линка може да видиш за какво става въпрос.

https://www.diymobileaudio.com/threads/ ... 438/page-2

Така или иначе ако ще ъпгрейдваш музиката е добре да сложиш изолация. Според мен си заслужава пробата. Ако не ти хареса баса, винаги можеш да добавиш събуфер.

Аз имам комби и мисля да започна с тази интервенция + смяна на част от говорителите. След това евентуално андроидска навигация и 4-канален усилвател в багажника, но това само ако не съм доволен от звука след изолацията и махането на ламарината.

Събуферът е хубаво нещо, но заема място, а тройката не е голяма кола.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на субуфер за е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 17 Фев 2022, 18:44

Честно казано не мисля , че ще се получи този бас , който търся по този начин . Плю това живея в Германия и тук нямам такива шансове да разглабям и правя това онова на паркинга . А има ли шанс да махна говорителя в ски сака и да сложа по мощен с отделен усилвател към него ? Дали ще стане така ?

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на субуфер за е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 17 Фев 2022, 22:54

Спрях се на един от двата модела. И двете се предлагат с усилвателя. Мисля да взема този който е с кабелите ( квадратния ) . Според вас кой от двата ще свири по-добре ? Казвайте , че нямам търпение да го поръчам ИзображениеИзображение

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 389
Регистриран на: 26.01.2017
Пол: Мъж

Re: Избор на субуфер за е46 кабрио

Мнение от Denis1903 » 17 Фев 2022, 23:59

Още един въпрос . Аз като нямам чинчове за усилвател мисля да ползвам HIGH LEVEL-а ама тази букса я търся навсякъде в нета и я няма . Освен това ми трябва иRemote кабела. Ади Ремоута ще го изкарам от антената или ще прекарам кабел към ЦД то ама как да намеря букса за High level-а нямам си на идея .

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.03.2019

Re: Избор на субуфер за е46 кабрио

Мнение от valko323 » 15 Мар 2022, 13:07

Denis1903 написа:Още един въпрос . Аз като нямам чинчове за усилвател мисля да ползвам HIGH LEVEL-а ама тази букса я търся навсякъде в нета и я няма . Освен това ми трябва иRemote кабела. Ади Ремоута ще го изкарам от антената или ще прекарам кабел към ЦД то ама как да намеря букса за High level-а нямам си на идея .

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


На много от усилвателите буксата за High-level често става с такава от компютърно захранване. Аз лично бях използвал такава за Alpine Flex 2. Твоя не съм сигурен с каква е, че от скрийншота не се вижда модела. Реално ако е нов, би трябвало да има букса в комплекта. Спомена нещо за говорител в ски сака; аз мисля, че това не е заводско дори и за кабриото. Ако имаш нещо вече направено, може просто да го ъпгрейднеш с по-добър говорител/усилвател. Ако не е точно в ски сака има вариант за къстъм суб, който се побира там. Другия вариант е - режеш ламарината зад ски сака и монтираш от багажника.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook