Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от mark_933 » 28 Апр 2019, 22:17

Здравейте
От известно време се чудя дали да си сменя всички говорители с пищялките и субуферите. Попаднах на въпросната система във авал https://aval-bg.com/product/4245-paket- ... h-ms-42c-1. Хубавото е, че е plug & play и няма да се наложи да се реже или разпробиват дупки. Също е цяла система и единственото, което трябва да се до вземе е говорителите за багажника (въпросната фирма ги произвежда и тях). Четох във форума, че ще се наложи да се смени и плеъра (в момента съм с Business CD) с Professional CD, понеже ако остане със този няма да има разлика в звука. Някой закупил ли си е въпросната система? Някакви мнения за тази марка? Разрових се в интернет, но не открих никаква информация, нито клипчета как свири, нито някакви мнения за нея.
Христос воскресе!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от zzafirov » 02 Юни 2019, 23:27

Здрасти,
ровейки за отзиви също, попаднах на два сайта, според които това е марка на Helix, а те вече са си реномиран бранд - https://www.audiotec-fischer.de/en/match/speakers/.
А например тук, са похвалени доста и то почти същата инсталация - https://www.drive2.com/l/7776666/
Та, аз най-вероятно ще сложа този кит + коаксиална задна линия, но като ми останат малко излишни пари за музикални глезотии, че имам да правя разни неща от потопа в Пловдив.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от mark_933 » 03 Юни 2019, 20:34

zzafirov написа:Здрасти,
ровейки за отзиви също, попаднах на два сайта, според които това е марка на Helix, а те вече са си реномиран бранд - https://www.audiotec-fischer.de/en/match/speakers/.
А например тук, са похвалени доста и то почти същата инсталация - https://www.drive2.com/l/7776666/
Та, аз най-вероятно ще сложа този кит + коаксиална задна линия, но като ми останат малко излишни пари за музикални глезотии, че имам да правя разни неща от потопа в Пловдив.


Здравейте колега
Радвам се, че се включихте в темата. От това което виждам, човека е доста доволен от въпросната смяна на говорителите. Интересно ми е как стоят нещата с усилвателя? Аз съм с Business CD в момента, но ако се реша да сменявам системата ще взема Professional CD. Най-вероятно може да го монтирам където искам, но място отпред няма и ще е в багажника някъде отстрани. Питам, понеже цялата система не е никак евтина и ми е интересно някой, ако си я е монтирал да сподели мнение как се представят в действителност. Всичко при мен ще излезе към 1100 лева заедно с задните говорители и новия плейър (без усилвателя). Необходим ли ми усилвател в случая? :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от zzafirov » 04 Юни 2019, 22:00

Здрасти,

нямам идея за усилователя - в момента съм зарязал озвучаването в колата за по-късен етап и карам с фабричното base, че ми предстоят други разходи.
Ще е хубаво да се включи някой, който познава инсталацията на default-ното аудио и да каже как е положението с кабелите, но при всички случаи, според мен, с други говорители ще трябва усиловател.

Съжалявам, че не мога да съм повече полезен, нямам много опит в тази сфера за сега, но също имам интерес и ще почерпя хубава бира за споделен опит! :)

ПП Имай предвид, че ако смениш оригиналния head unit с друг, който не е оригинален, ако имаш парктроник - най-вероятно ще спре да работи. Това е така, защото в радиото има вграден can bus декодер, с който се настройват някои неща по борд компютъра и на практика самото радио издава звук от колоните на колата за дистанцията (поне така е при мен).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от mark_933 » 04 Юни 2019, 22:43

zzafirov написа:Здрасти,

нямам идея за усилователя - в момента съм зарязал озвучаването в колата за по-късен етап и карам с фабричното base, че ми предстоят други разходи.
Ще е хубаво да се включи някой, който познава инсталацията на default-ното аудио и да каже как е положението с кабелите, но при всички случаи, според мен, с други говорители ще трябва усиловател.

Съжалявам, че не мога да съм повече полезен, нямам много опит в тази сфера за сега, но също имам интерес и ще почерпя хубава бира за споделен опит! :)

ПП Имай предвид, че ако смениш оригиналния head unit с друг, който не е оригинален, ако имаш парктроник - най-вероятно ще спре да работи. Това е така, защото в радиото има вграден can bus декодер, с който се настройват някои неща по борд компютъра и на практика самото радио издава звук от колоните на колата за дистанцията (поне така е при мен).


Здравей
Радиото ще го сменя с профито, защото е с по-качествен звук от бизнеса, отделно по-новите имат и Bluetooth както и USB. Днес забелязах, че като изкарах колата на слънце и след известно време като се качих в нея, пикселите на радиото бяха почнали да се замазват отгоре и отдолу. За пръв път ми се случва това, но ако продължи да го прави в бъдеще, смяната няма да е въпрос на избор. Досега никога не ми се е случвало подобно нещо с него. Относно усилвателя и аз така си мисля, че като се сменят говорителите с по-мощни и качествени ще е хубаво да е с него. И аз като теб си няма много на представа за какво става на въпрос и точно за това създадох тази тема. И аз имам да оправям няколко проблема с колата и не бързам с музиката. Хубаво ще е някой да ни разясни как стоят нещата с смяната им и последващите пречки около това. В прочем четох, че и фабричните Hi-fi говорителите не са никак лоши като вариант. Ако има как да си ги намериш от кола на части целия комплект направо са си трепач. Стига въпросния да не иска майка си и баща си за тях. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от zzafirov » 05 Юни 2019, 8:20

mark_933 написа:Здравей
Радиото ще го сменя с профито, защото е с по-качествен звук от бизнеса, отделно по-новите имат и Bluetooth както и USB. Днес забелязах, че като изкарах колата на слънце и след известно време като се качих в нея, пикселите на радиото бяха почнали да се замазват отгоре и отдолу. За пръв път ми се случва това, но ако продължи да го прави в бъдеще, смяната няма да е въпрос на избор...


За съжаление проблема с пикселите при топло купе си е болка мисля на всички фабрични модели и ако търсиш "втора ръка" - задължително тествай преди покупката. Моето е със същия проблем и в доста тежък стадий (вече не виждам какво пише на дисплея), но само дисплея струва ~100$... и се насочих към друг head uint.

ПП Относно блутуут, professional с вграден такъв модул намерих за 600лв., което ме отказа. А и не е ясно дали дисплея му няма да се "изпече" също след година-две, което за мен обезмисля покупката.

Та каквото и да решиш, пожелавам успех!

:)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от mark_933 » 05 Юни 2019, 11:58

zzafirov написа:
mark_933 написа:Здравей
Радиото ще го сменя с профито, защото е с по-качествен звук от бизнеса, отделно по-новите имат и Bluetooth както и USB. Днес забелязах, че като изкарах колата на слънце и след известно време като се качих в нея, пикселите на радиото бяха почнали да се замазват отгоре и отдолу. За пръв път ми се случва това, но ако продължи да го прави в бъдеще, смяната няма да е въпрос на избор...


За съжаление проблема с пикселите при топло купе си е болка мисля на всички фабрични модели и ако търсиш "втора ръка" - задължително тествай преди покупката. Моето е със същия проблем и в доста тежък стадий (вече не виждам какво пише на дисплея), но само дисплея струва ~100$... и се насочих към друг head uint.

ПП Относно блутуут, professional с вграден такъв модул намерих за 600лв., което ме отказа. А и не е ясно дали дисплея му няма да се "изпече" също след година-две, което за мен обезмисля покупката.

Та каквото и да решиш, пожелавам успех!

:)


В момента го няма проблема. Ще изчакам да се позатопли и ще видим, дали пак така ще стане. Идеята ми беше, че така или иначе ще го сменям поне да си взема professional-а. Вече колко ще изкара и на какъв ще попадна божа работа. Ще гледам да е някъде в околията, поне да мога да го погледна как работи и дали има изгорели пиксели. Аз съм намислил нещо от порядъка на 200-300 лева максимум намирах няколко в olx, но са ми прекалено далеч и изобщо не съм се разправял.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от Exclusive89 » 20 Юни 2019, 13:36

mark_933 написа:Здравейте
От известно време се чудя дали да си сменя всички говорители с пищялките и субуферите...

Колега, без усилвател няма да се получат нещата, по-добре се насочи към този пакет https://aval-bg.com/product/4165-paket- ... asic-audio
И обърни внимание на това:
Забележка: За авто плейъри без ISO конектори е необходим допълнителен ISO-адаптер (PP-AC кабел), който трябва да бъде свързан между ISO-кабелния конектор (PP-ISO) и плейъра.
Не знам при теб как стоят нещата. Най-добре им драсни един мейл за да ти обяснат всичко както трябва :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от mark_933 » 20 Юни 2019, 14:20

Exclusive89 написа:
mark_933 написа:Здравейте
От известно време се чудя дали да си сменя всички говорители с пищялките и субуферите...

Колега, без усилвател няма да се получат нещата, по-добре се насочи към този пакет https://aval-bg.com/product/4165-paket- ... asic-audio
И обърни внимание на това:
Забележка: За авто плейъри без ISO конектори е необходим допълнителен ISO-адаптер (PP-AC кабел), който трябва да бъде свързан между ISO-кабелния конектор (PP-ISO) и плейъра.
Не знам при теб как стоят нещата. Най-добре им драсни един мейл за да ти обяснат всичко както трябва :yes:


Здравей колега
Този пакет даже не го бях разглеждал. Пише, че е съвместим за по-новата F серия. Обаче като ги разгледах отделно говорителите са със същите размери като тези за E87. Всичко съвпада и мощността им е същата даже. И аз имах опасение, че без усилвател няма да се случат нещата. Business CD-то е по-слабо е ще трябва да се смени с Professional CD-то. Ще им напиша един имейл да видя какво ще кажат. Ако и направят някакво намаление ще е направо страхотно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 16.03.2019
Местоположение: Пловдив (за момента)
Пол: Мъж
Кара: пенсионерската
Мечтае да кара: самолети и лодки
Детайли за колата: E91 320d М47

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от zzafirov » 27 Сеп 2019, 0:42

Здрасти, колега, до къде го докара с музиката?
Аз днес смених предната линия с този кит: https://www.dietzshop.de/en/dietz-2-way ... -pair.html
Цената е 160 Евро в Немския Амазон, доставката до адрес - 10лв., а разликата и без усиловател е чувствителна, дори за лаици като мен :)
Много ми се щеше кит-а на Хеликс, но 600лв.+ за само за говорители ми се видя безсмислено. Та ако горния ти допадне - може да не е супер-дупер, но за цената си е екстра, според мен.
Edit: Да добавя след ден-два слушане на музика и малко донастройка - разликата в звука е брутална и в момента ми се въртят разни черни мисли за DSP, нов headunit, усилователи. Това е перфектния бюджетен кит за тази кола и за единичката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 29.12.2018
Пол: Мъж
Кара: BMW E87 120i 2005

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от mark_933 » 27 Сеп 2019, 23:38

zzafirov написа:Здрасти, колега, до къде го докара с музиката?
Аз днес смених предната линия с този кит: https://www.dietzshop.de/en/dietz-2-way ... -pair.html
Цената е 160 Евро в Немския Амазон, доставката до адрес - 10лв., а разликата и без усиловател е чувствителна, дори за лаици като мен :)
Много ми се щеше кит-а на Хеликс, но 600лв.+ за само за говорители ми се видя безсмислено. Та ако горния ти допадне - може да не е супер-дупер, но за цената си е екстра, според мен.
Edit: Да добавя след ден-два слушане на музика и малко донастройка - разликата в звука е брутална и в момента ми се въртят разни черни мисли за DSP, нов headunit, усилователи. Това е перфектния бюджетен кит за тази кола и за единичката.


Здравей
Още не съм сменявал нищо. Желанието ми нещо премина. Разликата за коята споменаваш със сигурност не е малка. Имам един приятел който с голф 5, смени предните говорители и пищялките (отзад фабрично няма говорители) и се долавяше подобрение, но във високите отново се изкривяваше звука. Сега си сложи мултимедия на Пайнер и вече е на съвсем друго ниво. Първия път като се качих в колата, просто не повярвах, че само е сменил плейера (мислех си, че е сложил и говорители отзад). Плейъра има огромно значение. Мощността му използва пълния потенциал на говорителите дори и с оригиналните такива.
Фабричния няма как да докара такава сила и качество на звука и от определена точка започва да криви звука. Докато дори с най-обикновен качествен плейер за 100-150 лева ще е доста по-добре отколкото с оригинаналния. Не знам как стоят нещата с профито, преди като разрових за него открих, че е произведен от Alpine и със сигурност е по-мощен от фабричния, който е Visteon. Ако греша, нека някой ме поправи. А относно усилватела, няма какво да кажа. Щом си се навил да ъпгрвейдваш звука, със сигурност ще стигнеш и до него. Трудното е веднъж да започнеш, после все ще те човърка отвътре и ще искаш да става все по-добре. Със здраве да си я ползваш. Пиши, ако има още подобрения, нищо не се знае може и аз да се запаля отново по този въпрос. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 19.10.2013
Пол: Мъж

Re: Озвучителна система Match MS 42C-BMW.1

Мнение от x7z » 25 Окт 2019, 7:10

с гороспоменатия бранд и модел НЕ
относно музика тя без усилвател е компромис ... профито е на Алпайн и е 4х20
намери 4 канален малък усилвател купи кабели и вземи високо ниско ниво от предните колони няма да има прилика ... но с това бизнес ЦД ... незнам настройките му са много ограничени мп3 май не чете ...

смисъл когато става дума за музика винаги е намесен усилвател ) и от него градиш но не и матчове много форуми много тестове съм гледал и винаги са на 2ро място от сравнение с аналог ..
не карай по-бързо ............ отколкото твоят ангел може да лети

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook