Ъпгрейд на базовата музика на Е60?

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.02.2019
Пол: Мъж

Ъпгрейд на базовата музика на Е60?

Мнение от mizunno » 09 Фев 2019, 18:07

Здравейте колеги, наскоро реших да се заема с подмяна на базовото ми озвучение( колата е Е60 с малката навигация). Така закупих си два афтърмаркет плуг&плей субуфера, закупих съответно и усилвател за да подкарам субуферите - оставих колата в сервиз, за да ми вържат всичко и след цял ден чакане и тръпнене в нетърпение да чуя какво е станало бях меко казано разочарован...взели са сигнал който преобразува от високи към ниски(или нещо подобно, аз така си го обяснявам) - има сила, но не и хубав бас какъвто би трябвало да бъде. От там се започна едно разсъждаване и разпитване какво да правя - Съвет Първи: посъветваха ме да да кодирам колата $676 сиреч, че е с hi-fi озвучение...е нещата се влошиха освен, че изчезна малкото бас който имах, вече нямам и високи(този проблем е решим - поръчал съм пищялки, но проблема с бас-а остава).
Съвет Втори: казаха ми да взема сигнала директно от пинове на гърба на ЦЦЦ модула - Ок запазих час в съответната фирма, но ден по-късно разбирам, че моят модул може и да няма от къде да се вземе този сигнал понеже освен ЦЦЦ имало и някакъв М-АСК модул(за пръв път го чух), който на практика е едно голямо радио и няма от къде да се вземе този “нисък левел” сигнал. Как да разбера дали съм с ЦЦЦ или М-АСК? Задължително ли е да мина към голямата навигация, за да изкарам хубав звук?
Дайте ми някакви съвети какво да правя и как да оправя нещата, видях че има хора които са правили подобни интервенции, но не намерих много информация, ако някой по-запознат чете това моля за помощ...дадох прекалено много пари, за да оставя нещата така и връщане назад няма.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Ъпгрейд на базовата музика на Е60?

Мнение от Exclusive89 » 21 Мар 2019, 19:52

Коя година ти е колата колега? най-вероятно си с M-ASK :)
А дали видя тази тема viewtopic.php?f=116&t=371445&hilit=%D1%8A%D0%BF%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%B4+%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0+%D0%B560 :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Ъпгрейд на базовата музика на Е60?

Мнение от pimpo » 22 Мар 2019, 17:23

За мен е напълно ненужно да се слага бас каса на е60! Оригиналните баси под седалките са доста силни, но им трябва малко кодинг.
Ето тук съм го описал:
viewtopic.php?f=116&t=432452
Ако си от София даже мога да ти го направя. За 5 мин работа е! Мога и да ти покажа моята как звучи и ако ти хареса ще ти обясня подробно какво съм правил. Никакви каси, усилватели и тн. Само с оригиналната музика, малко кодинг и малко филтри. А и едни пищялки :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook